PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories שדרוג מערכת ההפעלה של TyTN
מ-Windows Mobile 5 ל-Windows Mobile 6. החוויה...

 
 
טאגליינס

Mazera

 
מאת: אביב אבני
אביב ממליץ על משחק ממכר ומעניין

Astraware הצליחו להוציא אותי מדעתי פעם נוספת. הכל התחיל עם Collapse, משחק קטן וממכר בו נדרשתי להעיף לבנים מאותוצבע הסמוכות אחת לשניה. זה המשיך ל-Dynomite- משחק משעשע ביותר שבו יריתי ביצים על ביצים אחרות, ולפי התאמת צבעים צברתי עוד ועוד נקודות. אז התקדמתי ל-Bejeweled והזזתי יהלומים כאילו אין מחר. האכזבה הגדולה הגיעה עם Bejeweled 2- על הנייר, עוד אפקטים, גרפיקה משופרת ומשחקיות משוכללת לא יכולים לגרוע ממשחק שהוא טוב בבסיסו. הבעיה שלי היתה יישום המשחק- הוא נראה נפלא בפאלם, התפריטים הקופצים הגיוניים ביותר אם מתחשבים במסך הרבוע, ורק ניצול הזיכרון הגבוה ב-T|T הצליח לעצבן אותי. בפוקט הסיפור היה שונה, והמשחק כולו רק הותאם לרזולוציה שונה, מה שכמעט השמיד את היתרון הגרפי של Bejeweled 2 על קודמו, והתפריטים יושמו באופן רע ללא ניצול של שטח מסך רב שהיה פנוי.
אז מה הקשר ל-Mazera? מסתבר שיש, והוא חזק מאד. נראה ש-Mazera עבר את אותו תהליך ש-Bejeweled 2 עבר. המשחק נראה נהדר על הפאלם, החדרים הרבועים הגיוניים מאד וממלאים את המסך והכל מפורט וגדול יותר. בפוקט המשחק נראה כמו אחד מכותרי פוקימון ל-Game Boy Color... ועל כך מיד.

משחקיות:

מה אוכל לומר. אחד המשחקים הארוכים והמרתקים שניסיתי. המשחק בנוי לפי חדרים שונים ובכל אחד משימה אחרת ומאפיינים שונים. קיימים 3 עולמות ובכל עולם גם איזורים שונים, עם חדרים אחרים ואויבים אחרים. Ix, ייצור מוזר דמוי אדם, נחטף על ידי המייזריאנים ונכלא במקום שנראה פורח ונחמד על פניו. לפי האתר מדובר בגן חיות חייזרי- הסבר משעשע לטעמי, אבל כדאי שנחזור למשחק עצמו...
המשחק הוא שילוב מנצח בין פאזלים חדשניים לרפליקות של משחקים מוכרים. למשל- בחדר אחד תצטרכו לשחק Pong, בחדר אחר משחק הזיכרון, בחדר הסמוך תצטרכו לפענח רצף מספרים על פי רמזים שקיבלתם לאורך המשחק, ובחדר נוסף תצטרכו לשחק פקמן שמאפשר לכם לדרוך רק היכן שיש עיגולים לאכול (זה לא באמת נראה ככה, אבל זה הרעיון). המשחקים המוכרים לפעמים מומרים רע בגלל השליטה המוזרה, אבל בסך הכל נחמד מאד לפגוש בהם. אם כבר הגענו לנושא השליטה- כדאי שתצטיידו עם PDA בעל מקש רב כיווני נוח (סופר-מומלץ: HP 2210). לאחר 23 שעות משחק (יש טיימר שיוצג בסוף) האצבעות שלי קיבלו צורה מוזרה עם המקש הרב כיווני ב-X30, והסטיילוס הוא ממש לא אופציה בגלל האופי ה-Game Boyי של המשחק.

גרפיקה:

כמה נורא. הצבעים חיוורים ומתים, הגרפיקה זורמת רע, החדרים לא מפורטים מספיק, קשה להבין היכן בדיוק נמצא Ix ועוד ועוד.. הייתי סולח ל-Astrawre אם לא הייתי רואה את גירסאת הפאלם העדיפה והמפורטת, הגירסה ל-PPC נראית חובבנית.

לסיכום:

אם פאלם היה המכשיר הראשי שלי, הייתי ממליץ על המשחק. מכיוון שזה לא המקרה, אני מציע לנסות אותו לפני רכישה. Mazera משדר חובבניות במבט ראשון, הנראה במבט שני ותסכול במבט שלישי. השליטה חסרת דיוק והופכת כמה חדרים לכמעט בלתי אפשריים, וכמה משחקים לכמעט-הזויים. לעיתים נדרשת חזרה לאחור, וכך קורה שתיאלצו לבצע את אותה משימה 3 פעמים רק כדי לגלות שהתקדמתם בצעדי נמלה. כשתשחקו, ממש תרצו לסיים- ואחר כך תצטערו על כך שהכל נגמר. אני כותב על MAZERA ברגשות מעורבים, ובהחלט חושב שיש המון מה לשפר. אם אתם מרגישים שיש לכם מקש רב כיווני טוב מספיק ללחיצות ממושכות, הרבה זמן (ואני מתכוון לזה! 24 שעות של משחק ללא שלב הבונוס הן לא מעט) ולא איכפת לכם מהגרפיקה המזעזעת, MAZERA מחכה לכם. אם אתם לא רוצים לשבור את הראש ועוד לבזבז על זה זמן, נסו דברים ישירים יותר, כמו המשחקים שבדקתי בפעם הקודמת.

Mazera
 
30-Nov-2005