PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories החיים עפ"י שד
או הפאלם כמציל נפשות המצויות הרחק מהארץ המובטחת

 
 
טאגליינס

סוגי איפוס במכשירי Palm

 
מאת: אריה סילבר
כל סוגי האיפוס (reset) בפאלם, והדרכים לבצע אותם

איפוס רך (Soft Reset)

לכל המכשירים

איפוס רך (Soft Reset) הוא המקבילה של אתחול (Restart) המחשב השולחני. זהו הפטנט הנפוץ ביותר לפתרון מגוון רחב של סוגיות.
איפוס רך (Soft Reset) אינו משפיע בדרך כלל על נתנים שבמכשיר שלך, אלא אם הסוללה חלשה. במקרה של הודעת סוללה חלשה (Battery Warning) טען או החלף את הסוללות מיד גם אם הופיעה הודעת שגיאה על המסך. כמו כן, מומלץ לנסות לבצע סנכרון לפני ביצוע איפוס (מתוך הנחה שהסנכרון אינו הבעיה שאתה מנסה לפתור).
 1. השתמש במהדק נייר מיושר, או השתמש בכלי האיפוס שבקצה החרט (Stylus).
 2. לחץ בעדינות על לחצן האיפוס שבתוך החריר בגב המכשיר (היכן חריר האיפוס?).
 3. כל נתוני המכשיר אמורים להשמר. אם אבד מידע לאחר איפוס רך (Soft Reset), יש לך כנראה בעיה רצינית יותר במכשיר אותה יש לפתור.
 4. לאחר איפוס רך (Soft Reset) יופיע מסך לוגו, לאחריו יופיע מסך ההעדפות (Preferences) המבקש ממך להגדיר את התאריך והשעה.
אם איפוס רך (Soft Reset) אינו פותר את הבעיה יהיה עליך לנסות את אחד מסוגי האתחולים שבהמשך.

איפוס מערכת (חם) (System[Worm] Reset)

לכל המכשירים

איפוס מערכת (Worm Reset) אומר למכשיר שלך להפסיק את מה שהוא עושה ולהתחיל מחדש, תוך כדי עקיפת הרחבות של המערכת (דרייברים). הפעולה יכולה לעזור במקרים של הודעות שגיאה בעת עליית המערכת, ומאפשרת לך להסיר תוכנות צד ג' שעלולות להיות גורם הבעיה.
 1. לחץ והחזק את כפתור הגלילה מעלה (חומרה) בפנל הקדמי של המכשיר
 2. בעת החזקת כפתור הגלילה מעלה (חומרה), השתמש במהדק נייר מיושר, או השתמש בכלי האיפוס שבקצה החרט (Stylus) כדי ללחוץ בעדינות על לחצן איפוס שבתוך החריר בגב המכשיר(היכן חריר האיפוס??).
 3. מסך “Palm Computing Platform” יופיע. שחרר את כפתור הגלילה מעלה (חומרה) כאשר אתה רואה אותו. בהתאם לדגם המכשיר, הלוגו אמור להראות כך:
במכשירים מסויימים, תראה תחילה את הלגו של PalmOne, וסרגל התקדמות. אל תשחרר את כפתור הגלילה מעלה (חומרה) עד שיופיע מסך נוסף עם לוגו עגול של Palm Powered.

המשך להחזיק את כפתור הגלילה מעלה (חומרה) במשך מסך זה

כשתראה מסך זה, שחרר את כפתור הגלילה מעלה (חומרה)
 1. מכיוון ש איפוס זה קצת מסורבל לביצוע, קורה לעיתים שהוא אינו מתבצע כאשר אתה חושב שכן. כדי לבדוק אם הפעולה הצליחה:
  • פתח את משגר הישומים (Application Launcher)
  • בחר את היישום הנקרא “Prefs.” (העדפות).
  • גש אל General Preferences (במכשירים מסויימים יהיה עליך לגשת אל Power).
  • הקש ברשימה על Beam Receive. בחר ב-“On”. אם התצוגה עדיין מראה “Off”, המכשיר ביצע אתחול מערכת (System (Worm) Reset) כהלכה.
 2. לאחר שביצעת את הבדיקה, בצע איפוס רך (ראה למעלה) אחרת תפקודים מסויימים לא יפעלו.

לעיתים איפוס מערכת נכשל בפתרון של בעיית לולאה. הצעדים הבאים יכולים לעזור ללא הצורך לבצע איפוס קשיח (Hard Reset) מלא:
 1. בצע את החלק הראשון של האיפוס הקשיח (Hard Reset) (ראה בהמשך), אבל הפסק כאשר אתה רואה את האפשרות לגלול מעלה כדי למחוק את כל הנתונים.
 2. כעת בצע איפוס מערכת (System Reset) כפי שמתואר למעלה, אבל וודא שהנך לוחץ על לחצן האיפוס תחילה ורק אז על לחצן הגלילה כלפי מעלה; אחרת תשלים את האיפוס הקשיח (Hard Reset). שים לב! אל תבצע בטעות איפוס הקשיח (Hard Reset), אחרת תאבד את כל נתוני המכשיר שלך.

איפוס קשיח (Hard Reset)

לכל המכשירים

אזהרה: איפוס קשיח (Hard Reset) ימחק הכל מהמכשיר שלך. כל הנתונים יוסרו, ותבניות (Formats), העדפות והגדרות אחרות יחזרו להגדרות המפעל שלהן. אל תבצע איפוס קשיח (Hard Reset) אלא אם גיבית את כל המידע שלך, או שאתה מוכן לאבד הכל.

הערת סינכרון: תוכנות צד ג' מסויימות משנות את הדרך בה מגבה המכשיר את הנתונים שבו. תוכנות צד ג' אחרות אינן מגבות נתונים. אם ברשותך תוכנה צד ג' המותקנת במכשיר, צור קשר עם יצרן התוכנה כדי לקבל מידע אילו מרכיבים מגובים במהלך הסינכרון, ואם תיעולי הסינכרון (HotSync Conduits) משתנים. כל נתון שאינו מגובה ימחק לצמיתות.
 1. לחץ החזק את לחצן ההפעלה במכשיר שלך.
  הערה: במכשירי Treo 600 קיימים שני כפתורי הפעלה. לחץ החזק את הלחצן בדופן העליונה של המכשיר ליד האנטנה.
 2. בזמן שאתה מחזיק את כפתור ההפעלה, הפוך את המכשיר כך שתראה את גבו, השתמש במהדק נייר מיושר, או השתמש בכלי האיפוס שבקצה החרט (Stylus) כדי ללחוץ בעדינות על לחצן איפוס שבתוך החריר בגב המכשיר (היכן חריר האיפוס?).
 3. כאשר מסך “Palm Computing Platform” יופיע. שחרר את כפתור ההפעלה. בהתאם לדגם המכשיר, הלוגו אמור להראות כך:
 1. במכשירים מסויימים, תראה תחילה את הלגו של PalmOne, וסרגל התקדמות. אל תשחרר את כפתור ההפעלה עד שיופיע מסך נוסף עם לוגו עגול של Palm Powered

המשך להחזיק את כפתור ההפעלה במשך מסך זה

כשתראה מסך זה, שחרר את כפתור ההפעלה
 1. במכשירים מסויימים, תראה תחילה את הלגו של5. תופיע הודעה המזהירה שאתה עומד לאבד את כל הנתונים המאוחסנים במכשיר.

  בתגובה, בצע אחת מהפעולות הבאות:
  • לחץ על כפתור הגלילה (חומרה) מעלה להשלמת האיפוס הקשיח (Hard Reset) ולמחיקת כל נתוני המכשיר
   או
  • לחץ מטה, ימינה או שמאלה להתחלת איפוס רך (Soft Reset)
 2. המכשיר יעביר אותך דרך סידרה של מסכים לכיול המסך (Digitizer) ואימות התאריך והשעה

אחרי איפוס קשיח

שחזור הנתונים שלך:
אם גיבית את הנתונים שלך ע"י פעולת סינכרון, הנתונים נמצאים בספריית המשתמש שלך במחשב השולחני תוכל לשחזר אותם אחרי איפוס קשיח (Hard Reset) ע"י ביצוע הצעדים הבאים:

הערת סינכרון:
תוכנות צד ג' מסויימות משנות את הדרך בה מגבה המכשיר את הנתונים שבו. תוכנות צד ג' אחרות אינן מגבות נתונים. אם ברשותך תוכנה צד ג' המותקנת במכשיר, צור קשר עם יצרן התוכנה כדי לקבל מידע אילו מרכיבים מגובים במהלך הסינכרון, ואם תיעולי הסינכרון (HotSync Conduits) משתנים. כל נתון שאינו מגובה ימחק לצמיתות.
 1. מכיוון שכל הנתונים נמחקו ע"י האיפוס הקשיח, עליך לבצע סינכרון עם המחשב השולחני שלך כדי לשחזר את הנתונים המגובים.
  • וודא שהגדרות התיעולים (Conduits) שונו ל-“Synchronize The Files” או ל-“Desktop Overwrite Handheld” (סנכרון הדדי או סינכרון חד כיווני מהמחשב אל המכשיר – בהתאמה). אל תשנה תיעולים ל-“Handheld Overwrite Desktop”. (סינכרון חד כיווני מהמכשיר אל המחשב). שינוי כזה ימחק נתונים במחשב השולחני שלך, ולא תוכל להעביר אותם אל מכשיר ה-Palm.
  • הערה: שחזור נתונים יכול לקחת זמן מה. פעולת הסינכרון תהייה מהירה יותר בחיבור USB, ואיטי יותר בחיבור טורי (Serial) או אינפרא אדום (IR). לא תוכל לבצע סינכרון ברשת עד שלא תבצע סינכרון "מקומי" (Local).
  • האם הפעולה אורכת זמן ארוך? אם היו לך קבצים גדולים ו/או תוכנת צד ג' שהותקנו במכשיר (תמונות ברזולוציה גבוהה, מסד נתונים גדול, קבצי Word או Excl וכו'), תיעולי הסינכרון (Hotsync Conduits) ינסו לשחזר את כל הקבצים הגדולים הללו במהלך הסנכרון. התהליך יכול להיות ממושך. היה מוכן להמתין מספר דקות עבור כאשר כל תיעול מנסה לבצע את פעולתו.
 2. התקן מחדש תוכנות צד ג' אם יש צורך בכך.
  • תוכנות צד ג' (יישומים, האקים [Hacks], נושאים, משחקים, ספרים וכו') לא עוברות תמיד חזרה אל המכשיר בעת הסנכרון. מצא קבצי prc.* או *.pdb מקוריים שחסרים לך במחשב השולחני ולחץ עליהם לחיצה כפולה כדי להתקינם מחדש.
  • שים לב: לעיתים הסיבה בגללה היית צריך לבצע איפוס קשיח (Hard Reset) היא תוכנה צד ג'. בעוד אנו (חברות PalmOne והראל) מעודדים משתמשים לנצל את היתרונות של אלפי תוכנות צד ג' הקיימות, אין לנו אפשרות לערוב לכך שתוכנות כאלו יפעלו בתאימות מלאה. אם התקנת לאחרונה תוכנה, והתנסית בבעיות, אולי כדאי שלא תתקין תוכנה זו מחדש. (ראה הוראות סינכרון ללא תוכנות בקובץ נפרד)
 3. הגדר מחדש את ההעדפות שלך
  • פעולת הסינכרון משחזרת את העדפות התצוגה, תפריטים, כיבוי אוטומטי, ותפקודים אחרים. יחד עם זאת, אם ישנן העדפות אחרות (כמו אלו המוגדרות בתוכנות צד ג') שלא שוחזרו, זהו הזמן לעשות זאת ידנית. קרא את קבצי הוראות התוכנה לקבלת עזרה.
 4. Tungsten T5 בלבד: המכשיר שלך מכיל גם זכרון של מערכת ההפעלה, וגם כונן פנימי. כאשר אתה מבצע סינכרון, פריטים בזכרון מערכת הפעלה ישוחזרו, אולם פריטים בכונן הפנימי יש צורך לשחזר ידנית (אלא אם הגדרת אותם במפורש לגיבוי ושחזור בעת פעולת סינכרון). לשחזור פריטי כונן פנימי:
  • השאר את המכשיר מחובר אל המחשב השולחני ופתח את PalmOne File Transfer ב-File Transfer לחץ על “Copy Files to PC” או על “Copy Folder From PC” מצא את הקבצים שנשמרו מהמכשיר ולחץ Open, ואז לחץ Refresh. במכשיר ה-Palm הפעל את ישום Files כדי לוודא שהקבצים אכן הועתקו בהצלחה.

חשוב מאד:
לעיתים הבעיה שדורשת איפוס קשיח (Hard Reset) היא בגלל חוסר תאימות או קילקול של תוכנה. כאשר אתה משחזר את הנתונים, אתה משחזר את הפריט עם הבעיה, ואתה תתנסה בתקלה פעם נוספת. ראה קובץ "הוראות סינכרון ללא תוכנות" לקבלת הנחיות למניעת התקנה של תוכנות בעת שחזור הנתונים אחרי איפוס קשיח.

זיווג מכשירים ב-Bluetooth:
אם הגדרת מכשירים להתחברות באמצעות Bluetooth עם מכשיר PalmOne או Smartphone שלך, יהיה עליך להגדיר אותם מחדש לאחר איפוס קשיח (Hard Reset). פעולת סינכרון אינה משחזרת קבצי הגדרת חיבור מאובטחים.

תאריך ושעה: איפוס קשיח (Hard Reset) אינו מוחק את התאריך והשעה הנוכחיים. הפעולה משחזרת הגדרות אחרות להגדרות המפעל שלהן.

איפוס בעריסה (In-Cradle Reset)

מכשירים נטענים בלבד

איפוס בעריסה (In-Cradle Reset) יבצע אתחול של מעגל הטעינה במכשירים נטענים. הפעולה מועילה במקרים בהם המכשיר כבה מיד אחרי שאתה מדליק אותו, או אם לא נראה שהוא נטען כאשר אתה מחבר אותו אל מקור מתח.

המטען יכול להיות כל סוג של כבל או עריסה הטוענים את המכשיר שלך. הדבר החשוב הוא לוודא ששנאי המתח הוכנס לשקע החשמל ומספק מתח למכשיר שלך במהלך האיפוס.
 1. חבר את המכשיר אל כבל הטעינה או העריסה, וחבר את שנאי המתח אל מקור מתח.
 2. השתמש במהדק נייר מיושר, או השתמש בכלי האיפוס שבקצה החרט (Stylus).
 3. לחץ בעדינות על לחצן האיפוס שבתוך החריר בגב המכשיר (היכן חריר האיפוס?).
 4. כל נתוני המכשיר אמורים להשמר. אם איבדת נתונים לאחר איפוס רך (Soft Reset), כנראה שיש לך בעיה רצינית יותר במכשיר אותה יש לפתור.
 5. לאחר איפוס רך (Soft Reset) יופיע מסך לוגו, לאחריו יופיע מסך ההעדפות (Preferences) המבקש ממך להגדיר את התאריך והשעה.

איפוס ירידת מתח (Power Down Reset)

מכשירים עם סוללות AAA בלבד

איפוס ירידת מתח (Power Down Reset) מוחק את כל נתוני המכשיר, כולל מספר הגדרות (כמו תאריך ושעה) שאינן משתנות באיפוס קשיח. ע"י הוצאת הסוללות, אתה מאפשר את התרוקנות הקבל, ולבסוף להחזיר את המכשיר ל"הגדרות המפעל" שלו.
איפוס ירידת מתח ניתן לביצוע רק במכשירים בעלי סוללות AAA (כלומר, לא במכשירים נטענים).

אזהרה: איפוס ירידת מתח (Power Down Reset) ימחק הכל מהמכשיר שלך. כל הנתונים יוסרו, ותבניות (Formats), העדפות והגדרות אחרות יחזרו להגדרות המפעל שלהן. אל תבצע איפוס ירידת מתח (Power Down Reset) אלא אם גיבית את כל המידע שלך, או שאתה מוכן לאבד הכל.

הערת סינכרון: תוכנות צד ג' מסויימות משנות את הדרך בה מגבה המכשיר את הנתונים שבו. תוכנות צד ג' אחרות אינן מגבות נתונים. אם ברשותך תוכנה צד ג' המותקנת במכשיר, צור קשר עם יצרן התוכנה כדי לקבל מידע אילו מרכיבים מגובים במהלך הסינכרון, ואם תיעולי הסינכרון (HotSync Conduits) משתנים. כל נתון שאינו מגובה ימחק לצמיתות.
 1. הוצא את סוללות AAA מהתושבת שבגב המכשיר.
 2. השאר את הסוללות מחוץ למכיר לפחות 30 דקות.
 3. בצע לפחות חמישה מחזורים של איפוס רך (Soft Reset) אחד אחרי השני, אפילו אם המסך לא נדלק.
 4. הכנס את הסוללות. אם יש לך ספקות כמה הן משומשות, החלף אותן בסוללות אלקליין AAA חדשות, בהעדפה למותג טוב המתוכנן למכשירים בעלי ניצולת סוללה נמוכה.
 5. אם המכשיר לא נדלק אוטומטית כאשר אתה מכניס את הסוללות (או אם כאשר נדלק, התאריך והשעה לא השתנו), לא התבצע איפוס ירידת מתח (Power Down Reset) מוצלח. נסה את צעדים 1-4 פעם נוספת. חכה זמן ארוך יותר לפני הכנסת הסוללות מחדש, ובצע עוד כמה מחזורי איפוס רך כאשר הסוללות מחוץ למכשיר.
 6. לאחר איפוס ירידת מתח (Power Down Reset) מוצלח, בצע את ההוראות להחזרת הנתונים והתוכנות לאחר איפוס קשיח (Hard Reset) (איפוס ירידת מתח (Power Down Reset) הוא סוג של איפוס קשיח)

איפוס ניתוק סוללה (Battery Disconnect Reset)

מכשירי Treo 600 בלבד

איפוס ניתוק סוללה (Battery Disconnect Reset) הוא צעד של "הדבר האחרון" שאתה יכול לבצע כדי לנתק את אספקת המתח של הסוללה, מחיקת כל המידע, והחזרת מכשיר ה-Treo 600 למצב בו יצא מהמפעל. פעולה זו עובדת רק במכשירי Treo 600 Smartphone.
לביצוע איפוס ניתוק סוללה (Battery Disconnect Reset):
 1. נתק את מכשיר ה-Treo 600 משנאי ה-CA.
 2. לחץ והחזק את מקשי K ו-Backspace ביחד.
 3. בזמן שאתה מחזיק את מקשי K ו-Backspace לחץ בעדינות על לחצן האיפוס שבתוך החריר בגב המכשיר (היכן חריר האיפוס??).
 4. קשה לביצוע? טוב מאד. סוג איפוס זה תוכנן במיוחד להיות מסורבל וקשה לביצוע כדי שלא יתבצע בטעות כאשר ה-Treo 600 שלך נלחץ בכיס או בתיק. יתכן ותרצה לבקש עזרה מחבר אם תמצא שהפעולה מסובכת מידי לביצוע לבד.
 5. המשך להחזיק את מקשי K ו-Backspace. המסך יבזיק בלבן לזמן קצר ואז יחשיך. שחרר את מקשי K ו-Backspace לאחר שהדבר קורה. המכשיר יהיה "מת" והמסך לא יעלה. אם תראה פעילות כלשהי-למשל המסך עולה חזרה- הפעולה לא התבצעה כהלכה; נסה שנית.
 6. כדי להחיות את ה- Treo 600 שלך, חבר אותו אל שנאי ה-CA ותקע אותו בשקע החשמל. המסך ישאר חשוך למספר שניות (עד כחצי דקה), ואז ידלק. הנורית תאיר בצבע אדום המורה על טעינה.
 7. לבסוף בצע את ההוראות להחזרת הנתונים והתוכנות לאחר איפוס קשיח (Hard Reset) (איפוס ניתוק סוללה (Battery Disconnect Reset) הוא סוג של איפוס קשיח)

חשוב מאד: קרא מידע זה
איפוס ניתוק סוללה (Battery Disconnect Reset) ימחק הכל מהמכשיר ה-Smartphone שלך, וכן יאפס את הרדיו האלחוטי, ונתק את הסוללה הפנימית. כל הנתונים יוסרו, ותבניות (Formats), העדפות והגדרות אחרות יחזרו להגדרות המפעל שלהן. אל תבצע איפוס ניתוק סוללה (Battery Disconnect Reset) אלא אם גיבית את כל המידע שלך, או שאתה מוכן לאבד הכל.

בנוסף, לא תוכל להפעיל מחדש את מכשיר ה-Treo 600 עד שתחבר אותו אל ספק הכח. לכן אל תבצע איפוס מסוג זה אם אינך קרוב למקור כח ולשנאי הטעינה של המכשיר.

הערת סינכרון:
תוכנות צד ג' מסויימות משנות את הדרך בה מגבה המכשיר את הנתונים שבו. תוכנות צד ג' אחרות אינן מגבות נתונים. אם ברשותך תוכנה צד ג' המותקנת במכשיר, צור קשר עם יצרן התוכנה כדי לקבל מידע אילו מרכיבים מגובים במהלך הסינכרון, ואם תיעולי הסינכרון (HotSync Conduits) משתנים. כל נתון שאינו מגובה ימחק לצמיתות

Zero Out Reset

עבור מכשירי Tungsten T5, T|X ו-Treo 650 בלבד.

אתחול מסוג Zero Out Reset יחזיר מכשיר עם זיכרון בלתי מחיק (NVFS) למצב בו יצא מהמפעל. כאש מבוצע כהלכה, האיפוס יבצע כתיבה מחדש של הזיכרון הפנימי של המכשיר עם אפסים ואחדים (ספרות), ויוודא שכל הנתונים (Data) יטוהרו. יש להשתמש באמצעי זה רק במידה ותרצה שכל המידע יושמד (לדוגמה: בעת מכירת המכשיר לאדם אחר, או בעת משלוח לתיקון כאשר אתה מעוניין בשמירה על פרטיות הנתונים שלך).

הערה ל-Tungsten E2: איפוס קשיח יביא לתוצאות זהות כמו Zero out Reset – כתיבה מחדש של נתוני הזכרון הפנימי. אין צורך לבצע את הצעדים הבאים.

אזהרה: Zero out Reset ימחק הכל מהמכשיר שלך. כל המידע יוסר, והעדפות, תבניות (Formats) והגדרות אחרות יוחזרו להגדרות המפעל שלהן. אין לבצע Zero out Reset אם אין ברצונך להשמיד הכל.

הערת סינכרון:
אם ברצונך להמשיך להשתמש במכשיר אחרי Zero out Reset, שים לב שתוכנות צד ג' מסוימות משנות את הדרך בה מגבה המכשיר את הנתונים שבו. תוכנות צד ג' אחרות אינן מגבות נתונים. אם ברשותך תוכנה צד ג' המותקנת במכשיר, צור קשר עם יצרן התוכנה כדי לקבל מידע אילו מרכיבים מגובים במהלך הסנכרון, ואם תיעולי הסנכרון (HotSync Conduits) משתנים. כל נתון שאינו מגובה ימחק לצמיתות.

ישנן שתי שיטות לביצוע Zero out Reset:

שיטה אחת (עבור tungsten T5 ו-T|X בלבד)

 1. שיטה זו עובדת רק עם Tungsten T5. היא אינה עובדת ב-Treo 650. עבור Treo 650 יש להשתמש בשיטה שתיים (בהמשך).
 2. אם הגדרת סיסמה עבור המכשיר, כל איפוס קשיח יהיה אוטומטית Zero out Reset. בשיטה זו הגדר סיסמה ובצע איפוס קשיח.
 3. במכשיר ה-PalmOne שלך, העלה את יישום ה"העדפות" (Prefs), מתוך הרשימה שתופיע, תחת הכותרת "כללי" (General) בחר ב"אבטחה (Security).
 4. אם תיבת הסיסמה מראה "ללא סיסמה" (Unassigned), הקש על התיבה בכדי ליצור סיסמה עבור המכשיר שלך.
 5. כאשר מוגדרת סיסמה, בצע איפוס קשיח:
  • החזק את כפתור ההפעלה (On/Off) של המכשיר.
  • כאשר אתה מחזיק את כפתור ההפעלה, סובב את המכשיר כך שתוכל לראות את גבו. עדיין מחזיק את כפתור ההפעלה, השתמש במהדק נייר או בעצם דומה כדי ללחוץ בעדינות את חריר האתחול (Reset) (ראה היכן חריר האיפוס?). המשך להחזיק את כפתור ההפעלה.
  • כאשר הנך ממשיך להחזיק את כפתור ההפעלה, המסך יראה את הלוגו של PalmOne, וסרגל התקדמות יופיע בתחתית המסך. לאחר מכן יופיע לוגו עגול של Palm Powered. שחרר את כפתור ההפעלה כאשר תראה את הלוגו של Palm Powered.

המשך להחזיק את כפתור ההפעלה במשך מסך זה

כשתראה מסך זה, שחרר את כפתור ההפעלה
  • תופיע הודעה המזהירה שאתה עומד למחוק את כל המידע מהמכשיר. גלול כלפי מעלה עם כפתור הגלילה – חומרה.
  • יתכן ויופיע מסך האומר “Reformatting in Progress. This will take several Minutes.” מסך זה ישאר למשך מספר דקות. (עד 10 דקות). אל תעשה דבר בעת התהליך.
 1. אם ביצעת את האתחול נכון, מסך המכשיר יחשיך לאחר מספר דקות, ולא תוכל להדליק את מכשיר ה-PalmOne שלך. נורית הטעינה לא תדלק. (כל פעילות אחרת- כגון לוגו של Palm OS, שאחריו עולה משגר היישומים - משמעותה שהאתחול לא בוצע כהלכה-נסה שנית)
 2. המכשיר יראה "מת". להפעלת המכשיר בצע איפוס רגיל (Soft Reset).
 3. אם ברצונך להשאיר את המכשיר בהגדרות המפעל, עצור כאן. אם תרצה לשחזר נתונים אל המכשיר בצע את הצעדים לשחזור לאחר איפוס קשיח (Zero Out Reset הינו סוג מיוחד של איפוס קשיח)

שיטה שתיים (Tungsten T5 ו-Treo 650)

 1. קרא בעיון הוראות אלו לפני שאתה מנסה לבצע את הפעולה. שיטה זו של Zero Out Reset נוצרה במיוחד באופן מסורבל לביצוע, בכדי שלא תבוצע בטעות. יתכן ותצטרך עזרה של חבר מיומן אם תמצא שקשה מידי לבצע את הפעולה לבד.
 2. חבר את המכשיר אל כבל או עריסת הסנכרון. אין צורך לחבר את כבל הסנכרון אל המחשב השולחני, ואין צורך לחבר אותו אל כבל הטעינה.
 3. לחץ והחזק את כפתור ההפעלה וגלילה מעלה (UP) של כפתור הניווט 5 מצבים.
 4. כאשר אתה עדיין מחזיק את כפתור ההפעלה ואת הגלילה מעלה, לחץ והחזק את כפתור הסנכרון בכבל הסנכרון או בעריסה. בעת שאתה לוחץ על כפתור הסנכרון, וודא שאינך מחליק ימינה או שמאלה בכפתור הניווט 5 מצבים. עליו להיות בדיוק למעלה במשך התהליך כולו. למרות שאתה לוחץ על כפתור הסנכרון, לא תתחיל פעולת סנכרון.
 5. כאשר אתה עדיין מחזיק את כפתור ההפעלה, גלילה מעלה, וסנכרון, לחץ ושחרר את כפתור האתחול (Reset) שבגב המכשיר. (ראה היכן חריר האיפוס?). קשה מאד לבצע זאת ע"י אדם אחד, יתכן ותרצה להחזיק את החרט (Stylus) בפה ולהשתמש בידיים כדי ללחוץ על כפתור ההפעלה, גלילה מעלה, וסנכרון.
 6. שחרר את כפתור ההפעלה, גלילה מעלה, וסנכרון.
 7. אם ביצעת אתחול זה כהלכה, מסך המכשיר יהיה ריק ולא תוכל להדליק אותו. נורית הטעינה לא תואר, אפילו אם המכשיר מחובר לכבל הטעינה המחובר לחשמל. המכשיר יראה "מת" (כל פעילות אחרת- כגון לוגו של Palm OS, או מסך עליה בצבעי הקשת - משמעותה שהאתחול לא בוצע כהלכה-נסה שנית)
 8. המכשיר יראה "מת" למספר דקות (עד 10 דקות). במשך זמן זה הזיכרון הפנימי של המכשיר מפורמט מחדש. אם המכשיר לא נראה "מת" למספר דקות כאשר המסך מופיע ריק לחלוטין, פעולת Zero Out Reset בוצה שלא כהלכה. נסה שנית.
 9. לאחר מספר דקות, המכשיר "יתעורר" והלגו של PalmOne ושל Palm Powered יופיעו כאילו ביצעת איפוס קשיח. לבסוף, יהיה עליך לעבור סידרה של מסכים כדי לכייל את מסך המגע ולהגדיר את התאריך והשעה.
 10. אם ברצונך להשאיר את המכשיר בהגדרות המפעל, עצור כאן. אם תרצה לשחזר נתונים אל המכשיר בצע את הצעדים לשחזור לאחר איפוס קשיח (Zero Out Reset הינו סוג מיוחד של איפוס קשיח)

איפוס מהיר, איפוס בטוח (Quick Erase, Secure Erase)

עבור מכשירי LifeDrive בלבד

בעת ביצוע איפוס קשיח (Hard Reset) במכשירי LifeDrive Mobile Manager, תקבל שתי אפשרויות על מסך האיפוס: Quick Erase (איפוס מהיר) ו-Secure Erase (איפוס בטוח). שתי האפשרויות הן סוגים של איפוס קשיח (Hard Reset)

Quick erase (איפוס מהיר):
כאשר מופיע מסך האיפוס, לחץ למעלה על כפתור הניווט 5 מצבים כדי לבצע Quick Erase (איפוס מהיר). כך יוסר מידע המשתמש בכונן בצורה כזו שלא יהיה זמין למי שישתמש במכשיר. Quick Erase (איפוס מהיר) אורך כ-5 דקות.
בצע איפוס מהיר עבור איפוס קשיח (Hard Reset) רגיל בכדי לאתחל את הכשיר מחדש על מנת שיגיב שוב.

Secure Erase (איפוס בטוח):
כאשר מופיע מסך האיפוס, לחץ למטה על כפתור הניווט 5 מצבים כדי לבצע Secure Erase (איפוס בטוח). הפעולה תמחק את כל מידע המשתמש על הכונן. Secure Erase (איפוס בטוח) אורך כ-30 דקות.
בצע איפוס בטוח כאשר אתה מעביר את המכשיר למישהו אחר. Secure Erase (איפוס בטוח) יעזור למנוע שחזור ועיבוד של הנתונים שלך ע"י משתמש חדש במכשיר שעשוי להסיר את הכונן ולהשתמש בקורא כוננים לצורך גישה אל המידע שלך.

הערה: אם אתה משתמש בסיסמה לשמור על המידע במכשיר, עליך לבצע Secure Erase (איפוס בטוח) כאשר אתה מבצע איפוס קשיח (Hard Reset) למכשירך; אפשרות Quick Erase (איפוס מהיר) כלל לא תופיע על מסך האיפוס.
 1. החלק את כפתור ההפעלה ימינה, והחזק אותו במצב זה.
 2. בזמן שאתה מחזיק את כפתור ההפעלה ימינה, השתמש בקצה החרט (Stylus) (או בכלי אחר בעל קצה קהה) כדי ללחוץ בעדינות על לחצן האיפוס (Reset) בתחתית המכשיר.
 3. חכה להופעת מסך האיפוס (תתקבל השאלה "Erase all Data?"), ואז שחרר את כפתור ההפעלה.
 4. לחץ למעלה את כפתור הניווט 5 מצבים לביצוע Quick Erase (איפוס מהיר), או למטה בכדי לבצע Secure Erase (איפוס בטוח).
 5. במהלך תהליך האתחול, יופיע מסך מצב עם המילים "Quick Erase" או "Secure Erase" וסרגל התקדמות ולאחריו מסכים המראים את הלוגו של Palm, Palm Powered, ושל LifeDrive.
 6. בשלב הבא תתבקש להקיש על המסך בכדי לכוון ולאפס את מסך המגע (Digitizer) ולבחור בשפה בה אתה רוצה להשתמש במכשיר. יופיע מסך עם הלוגו של Palm וסרגל התקדמות.
 7. כאשר יופיע מסך "Welcome: Setup your Device" , מסתיים תהליך האתחול הקשיח (Hard Reset). עקוב אחר ההוראות שעל המסך כדי להגדיר את המכשיר.

מאמר זה הוא תרגום של Solution ID 887 מאתר פאלם.
© כל הזכרויות שמורות לחברת Palm
 
6-Feb-2006