PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories החיים עם HP 4150
על דודות, נשיקות ו-Wi Fi

 
 
טאגליינס

Resco - Keyboard pro v.4.2

 
מאת: רענן תמם
המקלדת תומכת בעברית ומקנה יכולות נוספות למקלדת המובנית.
את התוכנה החלטתי לנסות רק בגלל המראה החדש שהיא מקנה למקלדת החיוורת שמגיעה כחלק ממערכת ההפעלה, אך במהרה הבנתי שהכלים הנוספים שקיבלתי חשובים יותר מהמראה. Keyboard Pro 4.2, מבית התוכנה Resco, מקנה למקלדת במכשירי הפוקט פיסי מראה איכותי, וניתן לשינוי, ובנוסף תורמת כלים חשובים אשר הופכים את ההקלדה לקלה, מהירה ונוחה יותר. בין האפשרויות הנוספות קיים מחשבון מובנה במקלדת, טקסט קבוע מראש ועוד (פירוט בהמשך). בקיצור, המקלדת הזו רחוקה מלהיות רק שיפור קוסמטי למקלדת הרגילה, אלא גם משפרת את פונקציונאלית בצורה משמעותית.
 
לאחר התקנה קצרה נוכל להווכח, שהתוכנה נכנסת באופן אוטומטי לרשימת אפשרויות ההקלדה והכנסת הטקסט. נוכל לבחור בה מבין כל האפשרויות, ע"י לחיצה על הכפתור בצידו הימני והתחתון של המסך, ובחירה באפשרות המתאימה. המקלדת מקבלת מראה נקי, נח ויפה יותר מהמקלדת הקודמת, ולאחר מבט קצת יותר מעמיק נוכל להבחין, שנוספו עוד כפתורים למקלדת. מצידו השמאלי של מקש ה"רווח" ישנו מקש המציין באיזו שפה אנחנו נמצאים כרגע, ולחיצה עליו תביא לשינוי השפה. ומימין למקש ה-Ctrl נמצא מקש ה-Fx, מקש המאפשר להזין טקסט מוגדר מראש.
 

מצב המקלדת

התוכנה תומכת במקלדת אנגלית, עברית ועוד מספר לא קטן של שפות אחרות. חוץ מלחיצה בלבד על כפתור המקלדת הרצוי במקלדת זו, קיימות גם האפשרויות הבאות:
  • לחיצה ארוכה: תקליד שוב ושוב את אותו התו.
  • לחיצה וגרירה כלפי מעלה: מתפקדת כמקש ה"Shift" ותייצר אות גדולה, או סימן, בהתאם למקש.
  • לחיצה וגרירה ימינה: תיצור רווח.
  • לחיצה וגרירה שמאלה: תמחק את התו האחרון שהוקלד.
  • לחיצה וגרירה למטה: מקבילה למקש ה"Enter".

ניתן לבטל את מצבי הגרירה בהתאם להעדפת המשתמש ע"י שינוי ההגדרות. כמו כן ניתן להגדיר איך ומתי תפעל ה"הקלדה החוזרת" בלחיצה ארוכה.

 

מצב מספרים וסימנים מתמטיים

מצב זה מאפשר לנו להקליד סימנים מיוחדים ומספרים בקלות, כמו כן מציג מקשים גדולים יותר מאשר אלו הנמצאים בראש המקלדת האלפביתית. גם כאן, גרירת החרט על פני המקלדת תיצור רווחים או תמחק תווים. ניתן להשתמש במקלדת בעלת תצוגת מספרים גדולה משמעותית אך זאת ע"ח וויתור על סימנים מתמטיים.
בצידה השמאלי עליון של המקלדת ישנם שני מקשים חשובים. הראשון מסומן באותיות "ab" אשר לחיצה עליו תחזיר אותנו למצב הקלדה אלפביתית. המקש השני, הנמצא מתחת לראשון, מעביר אותנו למצב מחשבון.
 

מצב מחשבון

מצב זה הוא לא מן המצבים השימושיים, אך עם זאת, תוך כדי כתיבת מסמך אשר בו זקוקים לשימוש במחשבון, נח מאוד לעבוד עם המחשבון הקיים במקלדת. מחשבון זה מאפשר לנו לערוך חישובים פשוטים בזריזות ויעילות וצופן בחובו אפשרות נוספת.
מקש ה-"Write" מאפשר את כתיבת החישוב שנערך במקלדת ישירות ליישום בו אנו משתמשים. אכן פונקציה שהשימוש בה מועט ביותר אך מקנה למקלדת זו יתרון נוסף על פני המקלדת המובנית במכשיר.
 

טקסט מוקלד מראש

פעמים רבות אני נתקל במצב בו אני מקליד טקסט קבוע שוב ושוב, בעיקר בשימוש עם תוכנות מסרים מיידיים כגון MSN messenger.
מקלדת זו מכילה אפשרות להכנסת אחד-עשר קטעי טקסט קצרים וקבועים עוד בשלב ההגדרות, כך שלאחר מכן לחיצה על המקש הרצוי תקליד את המילה או המשפט שנקבע מראש. הגדרת הטקסט הקבוע קלה ומהירה, ואני באופן אישי מוצא את אחד-עשר המקומות כמספיקים בהחלט.

 

הגדרות נוספות

כמו שכתבתי בהתחלה, הדבר הראשון אליו שמתי לב הוא העיצוב הנח של המקלדת הזו ביחס למקלדת המובנית במערכת ההפעלה, כנראה ש-Resco אכן חושבים על העיצוב כחלק מהקו המנחה ליצירת תוכנה. ניתן למצוא באתר החברה עוד מספר סקינים להורדה חינם. בנוסף לכך ניתן לקבוע את גודל הפונט המופיע על מקשי המקלדת, את משקלו (עבה/דק) וגם שימוש בתצוגת Clear Type.
השימוש במקלדת הפך תוך זמן קצר מאוד לצורת הכתיבה המועדפת עלי ול"טבע ראשון" בכתיבה במכשיר הפוקט PC.

קישור לאתר היצרן:
http://www.resco-net.com/homepage.asp

קישור להורדת התוכנה והסקינים באתר היצרן:
http://www.resco-net.com/keyboard.asp

סקירה:
רענן תמם 

 
7-Feb-2006