PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories שדרוג מערכת ההפעלה של TyTN
מ-Windows Mobile 5 ל-Windows Mobile 6. החוויה...

 
 
טאגליינס

ארוח סמנכ"ל Eyron בפורום PocketPC ב19.12.2005

 
מאת: AYELET1
סמנכ"ל Eyron, מר נפתלי אופטובסקי , התארח בפורום Pocket PC וענה על שאלות הגולשים , לקראת יציאת תוכנת העברית למערכת ההפעלהWM5

איטיות

שאלה:: האם הנכם מטפלים באיטיות שהתוכנה גורמת ?
תשובה: על מנת לוודא תמיכה בדו כיווניות (עברית ואנגלית) בכל המערכת אכן, יש השפעה על ביצועי המכשיר. מגרסה לגרסה אנו משתדלים לעשות מאמץ על מנת לצמצם את ההשפעה על הביצועים ככל הניתן.

שאלה::מה ניתן לעשות כדי לצמצם את הנטל של התמיכה העברית על זיכרון המכשיר? יש לי MPX ואחרי הארד ריסט יש לו בסך הכל 11 מגה בייט פנויים. עם עברית זה אומר 8 וחצי מגה בייט, אחרי שמחקתי את הקובץ muiregistration.exe והעברתי כל קובץ DLL שיכלתי לכרטיס האכסון. גם שמתי לב שביטול הממשק העברי לא עוזר.
תשובה: בנוגע להקלת "עומס העברית", במידה ואתה עובד עם ממשק אנגלי ניתן למחוק ידנית את כל הקבצים מסוג 040d.mui (הקבצים המכילים את הממשק העברי) (אחד הקוראים ניסה את העצה על מכשיר iPAQ 4700 ודיווח שהדבר שיפר מעט את מהירות ביצועי המכשיר! איילת)

רענון המסך

שאלה:מתי תטופל הבעיה של רענון המסך בעת כתיבה?
תשובה: ישנם הבדלים בין מכשירים שונים הדורשים התאמות מיוחדות. מאחר ואנו שמים עניין זה בעדיפות גבוהה מבחינת יעדי הפיתוח שלנו, אני מאמין שאנחנו מגיעים לאופטימיזציות גבוהות במרבית המכשירים.
שאלה:האם האם פתרתם את בעיית רענון המסך בתמיכה לWM5.0 וכן את האיטיות במכשירי הVGA שנגרמת לרוב כתוצאה מהעברית?
תשובה:תשובה: אני אישית עובד עם כמה מכשירי 2005 וסבור שקצב הרענון תקין. שים לב שחלק ממכשירי ה- 2005 שבשוק איטיים ללא קשר לעברית ואני מאמין שבקרוב ייצאו עדכוני ROM שישפרו את הביצועים שלהם.

עידכונים

שאלה:בתור אחד שקנה מכשיר (HP HX7400+ ממשק עברית שלכם) שהיה אמור כבר לקבל את עדכון מערכת הפעלה ל- WM2005, בידיעה שאוכל גם לעדכן את העברית בהתאם (תמיכה ועדכונים, שנה מהקניה) ועכשיו המציאות מכתיבה אחרת, קרי כנראה שהעדכון המערכת הפעלה למכשיר יצא אחרי שתיגמר השנה מהקניה של העברית, האם אני אצטרך לשלם שוב את מלוא המחיר לעדכון העברית?
תשובה:בנוגע למדיניות העדכונים שלנו, אמנם אנו מציינים מגבלת זמן לעדכון, אך לפי שעה אין מגבלה להכנס בכל עת ולהוריד גרסה עדכנית מהאתר.

שאלה:: האם אתם עובדים על שיפור העברית למחשבים העובדים עם WM2003SE למרות שכבר יצאה WM5.0?
תשובה:אנחנו עדיין מטפלים בגרסאות 2003SE..

תמיכה במקלדות חיצוניות

שאלה::האם קיימת לכם תמיכה מלאה במקלדות BUILT IN במכשיר, כמו: IPAQ 65XX/69XX, K-JAM ועוד....
תשובה:בגרסאות האחרונות ששחררנו אנו תומכים במקלדות חיצוניות.
מקלדות חיצוניות מתחלקות לשלושה סוגים עיקריים:
1. מקלדות מלאות (101 קלידים)
2. מקלדות חלקיות
3. מקלדת טלפון (כמו במכשיר ה- POZ)
כ"כ בחלק מהמכשירים המקלדת מובנית במכשיר (כגון ה- 65xx שציינת).
בהגדרות המקלדת של המכשיר ניתן לבחור את המיפוי המועדף, יש לזכור כי במקלדות החלקיות יש להכניס 27 אותיות עבריות (22 + 5 סופיות) במיקום של האותיות האנגליות והמיקום עשוי להשתנות ממקלדת למקלדת וממכשיר למכשיר.

שאלה:הייתי רוצה לראות אפשרות למפותו את המקלדת, ב-MPX למשל אני חייב לפתוח מקלדת וירטואלית בשביל האות ץ ואני בטוח שזה לא המכשיר היחיד עם בעיה כזו.
תשובה:האפשרות למיפוי עצמי נבדקת על ידנו. אם נממש אותה אעדכן את הפורום. אין לידי את מכשיר ה- MPX, אך הראציונל של מיקום ה- ץ הנו בד"כ או כ- Shift + ף או במיקום של ה- ~. כ"כ נסה לבדוק את המיקום בעת שימוש בהגדרות מקלדת 101

שאלה:האם תוכנת העברית שלכם תומכת במקלדות מובנות (כגון המקלדת של MDA III) ?
תשובה:במכשירים עם מקלדת מובנית התמיכה תינתן להקלדה עברית ואנגלית.
שאלה:מה ניתן לעשות כדי לצמצם את הנטל של התמיכה העברית על זיכרון המכשיר? יש לי MPX ואחרי הארד ריסט יש לו בסך הכל 11 מגה בייט פנויים. עם עברית זה אומר 8 וחצי מגה בייט, אחרי שמחקתי את הקובץ muiregistration.exe והעברתי כל קובץ DLL שיכלתי לכרטיס האכסון. גם שמתי לב שביטול הממשק העברי לא עוזר.
תשובה:בנוגע להקלת "עומס העברית", במידה ואתה עובד עם ממשק אנגלי ניתן למחוק ידנית את כל הקבצים מסוג 040d.mui (הקבצים המכילים את הממשק העברי) (אחד הקוראים ניסה את העצה על מכשיר iPAQ 4700 ודיווח שהדבר שיפר מעט את מהירות ביצועי המכשיר! איילת)

תמיכה בשפות שונות

שאלה:מתי תהיה תמיכה גם בשפה הערבית?
אני משתמש במכשיר POZ.
תשובה:כל הגרסאות האחרונות שלנו כוללות אופציית תמיכה בעברית, ערבית, רוסית ובמרבית השפות הלאטיניות.
המשמעות היא שאמנם הממשק משתמש הנו באנגלית או בעברית, אך ניתן לעבוד עם חומר ערבי ע"ג המכשיר, לעשות שימוש במקלדת ערבית או רוסית מלאה ואף להוסיף ניקוד בערבית.
ה- POZ כולל את התמיכה בשפות אלו למעט בעת שימוש ב- SMS וזאת מאחר והמכשיר פועל ברשת פלאפון שאינה תומכת לפי שעה בשפות נוספות מעבר לערבית ועברית בשירותי ה- SMS שלה.
לגבי גלישה באינטרנט באתרים בערבית או לגבי שליחה וקבלת מייל, נא כנס לאתר שלנו וודא שינוי ההגדרות הרלוונטיות ע"ג המכשיר.

משלוח קבצי וורד באמצעות המיילו

שאלה:בעברית למערכת ההפעלה WM2003 נתקלתי בבאג מפריע, לפחות על ה-4150 שלי.
פתיחה, עריכה ושמירה של מסמך WORD, בפורמט DOC, אשר מגיע אלי במייל ישירות לפוקט גורמת לשינוי כל בטקסט לג'יבריש. ניתן לתקן את המסמך, על המחשב השולחני, תוך שימוש באפשרות "תקן טקסט שבור" כמדומני.מסמך שלא בוצעה בו כל עריכה אינו עובר כל שינוי ונשאר קריא.

האם הבעיה עדיין קיימת בתמיכה העברית למערכת ההפעלה החדשה (WM2005)?
האם יש פתרון לבעיה גם במערכת ההפעלה הנוכחית (WM2003)?
תשובה:קבצים העוברים ממחשב כף היד למחשב ה- PC עוברים המרה באמצעות ה- ActiveSync. משלוח קבצים באמצעות המייל אינו מבצע את ההמרה הנ"ל ולכן, ע"מ לשמור על הפורמט התקין ועל התוכן העברי כנדרש יש לשמור את הקובץ בפורמט Rich Text.

השלמת מילים

שאלה:: חסרה מאוד האופציה של אפשרויות השלמה כמו זו הקיימת באנגלית ובעברית של פאראגון. מדובר על האפשרות להתחיל להקליד מילה ושהמקלדת תציע את המילים הכי קרובות והכי הגיוניות לכתיבה ובכך תחסוך כתיבה של המילה כולה. האם אפשרות זו צפויה להכנס מתישהו?
תשובה:הצורך בהשלמת מילים אוטומטית גם בעברית עלתה מלקוחות ואנו נבחן אותה בקרוב.

תמיכה בגראפיטי

שאלה:מתי אתה צופה שתהיה תמיכה לגרפיטי עברי בWM2003 (לא בדקתי אבל לדעתי מערכות אלה הן עדיין הרוב בשוק)?
תשובה:בשלב הראשון הוצאנו את התמיכה בזיהוי כתב יד עברי לגרסאות החדשות שיצאו לשוק - בעיקר למכשירים משולבי WM2005. בימים אלו אנו שוקדים על שיפורים במנגנון הזיהוי ואני מעריך כי לאשר שנסיים בסס בדיקות נתחיל לשחרר גרסאות למערכת ההפעלה 2003 SE ג"כ.

מילון

שאלה:האם צפוי לצאת מילון עברי אנגלי?
תשובה:זה, לצערי, אין לי עדיין בשורות לגבי מילון.

רישום

שאלה:צורת ההרשמה און ליין מפריעהו מאד.
מהממשק לא ברור כיצד ניתן לדלג על כך.
האם ניתן לממשק את זה כך, שמשתמש ידע בקלות איך ניתן לרשום את התוכנה בעזרת קובץ שאתם שולחים ללקוח?
כלומר, שהמידע לגבי אפשרות זו יהיה ברור יותר.
תשובה:אנו מאפשרים שלוש אפשרויות רישום של התוכנה:
רישום מתוך המכשיר
רישום אוטומטי באמצעות האתר
רישום ידני דרך האתר
הרישום הידני מיועד למצבים בהם יש כשל בחיבור לאינטרנט או בצורך לבצע רישום לא מקוון. לכן, ההליך מורכב מרישום ידני את ה- Device ID באתר ומשלוח של קובץ הרישום באמצעות מייל. אילו היה חיבור אינטרנט תקין, לא היה צורך ברישום הידני והרישום היה יכול להיעשות באחת הדרכים האחרות.
עם זאת ניקח את ההערה לתשומת ליבנו ונבדוק שוב את המייל עם ההסברים ונוודא שהוא ברור דיו.

תודה רבה למר נפתלי אופטובסקי, סמנכ"ל חברת Eyron, שענה על השאלות.

 
10-Feb-2006