PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories סופ"ש בבית מלון
או מה היינו עושים בלי הילד (ה-iPaq :-P )

 
 
טאגליינס

iPAQ hx2790 - חוויית המשתמש

 
מאת: dds22
או במילים אחרות - אכזבה עפ"י dds22
HP iPAQ 2790 סקרנות, אהבת המכשירים האלה ובחינה שאולי הגיע הזמן להמשיך קדימה ולהפרד מאהובי התותח HP 3715 , לקחתי את ה2790 לבדיקה של יומיים.
לפניי שאפרט אומר רק מספר הסתייגויות לטובתו-
1. אני רגיל למערכת הפעלה Windows Mobile 2003 SE ולא לחדשה ששונה בהרבה דברים, ואין ספק שעוד כמה ימים (מיד תבינו למה לא אשאיר אותו אצלי) היו נותנים לי להתרגל ולעבוד איתו כמו שצריך.
2. חלק מהתוכנות הן בתקופת הניסיון ובכל פעם שפותחים אותן קופץ מסך ההרשמה שבוודאי לא מוסיף למהירות.
3. הבחינה שעשיתי היא בחינה מאד סובייקטיבית - לא בנצמרק וניתוחי מעבדה(אותם אני משאיר לאיילת ) אלא איך היצור מתפקד תחת המשימות שמענינות אותי.
אז ככה-
אין לי מושג מי אחראי לתפקוד הלקוי של היצור החביב - מערכת ההפעלה או המכשיר עצמו אבל ממה שאני שומע וראיתי במכשירים אחרים מבוססי WM5 כנראה שדווקא שם (במערכת ההפעלה) מתחילה הבעיה ולא במכשיר עצמו (שנראה מושקע מאד).
הדבר הראשון שרואים מיד - הוא איטי ...מאד איטי כל כך איטי שלרגע לא היה ברור אם הוא יחזור לבעליו בחלק אחד או שננסה אותו בגרסת שני החלקים והגג הפתוח.
אחרי שהתרגלתי לירידה באיכות החיים הזמנית התקנתי עליו רק 5 תוכנות בסיסיות - Pocket Informant,PIToday,SPB Pocket Plus,Resco Explorer,Nav'N Go . , רק אלו שאני ממש ממש חייב לעבודה השוטפת. כמובן שהורדתי את התוכנות העדכניות מאתרי החברות הרשמיות על מנת שלא יהיה ספק שהותקן סתם משהו לא מתאים.
ואז מאותו רגע שהותקנו התוכנות ויצאנו לדרך התברר כי ממש לא כדאי להזדקק למכשיר בדחיפות.
הדוגמא שתמחיש בצורה הטובה ביותר את התופעה היא פתיחת מסך ההגדרות. ברגע שנפתח המסך בלשונית אישי יש לך זמן ארוך למצוא מה לעשות עד שתוכל לעבור ללשונית הבאה שהיא מערכת. נגיד שרוצים לוגמא להכנס להגדרות העברית שנמצאים בלשונית זו לוקח כמה שניות ארוכות מאד עד שהדבר ניתן.

ב Pocket Informant - מעבר בין לוח שנה לאנשי הקשר בלתי נסבל. מה זה בלתי נסבל? אם אתה בשיחת טלפון ובודק מה אתה עושה מחר בבוקר ומיד אחכ רוצה למצוא טלפון של איש קשר וכל זה בזמן שעל הקו ממתין משהו לאינפורמציה הזו, הוא שואל אותך אם נרדמת.

Soft Reset - גם כאן לוקח המון זמן להתרענן אחרי הפעולה המסובכת הזו ועוד יותר זמן מרגע שהמכשיר גמר לעלות עד לרגע שכל האינפורמציה מופיעה על מסך היום.

דברים "מסובכים" כמו דוא"ל, Bluetooth, משחקים ושירים לא בדקתי כי פשוט לא יכולתי לסבול את הזמן שצריך לחכות להתחלת כל פעולה .

לסיכום (ואני ממש המום שאני כותב שורות אלו) -
עם כל ההסתייגויות הרשומות ולאור העובדה כי מדובר במערכת הפעלה חדשה וכמו כל דבר חדש גם היא בשלב "חבלי הלידה" הקשים עדיין אין לי הסבר הגיוני ללמה מישהו חושב שהדבר הזה נסבל . לעניות דעתי PDA נועד בראש ובראשונה להיות כלי עזר בעבודה ומכשיר שמקל על החיים ולא מסבך אותם, ורק אחר כך מכשיר בשביל הכייף. ככה אני סבור ומשתמש מהיום הראשון שקניתי את הג'יניוס (או איך שלא קראו לדבר הזה) ועד היום. ואין מה לעשות , אבל אם מכשיר קצה כמו 2790 עובד כל כך לא חלק וכל כך לא מהר אז למה צריך אותו? מה תרומתו לשיפור העבודה וההתנהלות אם כל בקשה פשוטה מורידה לך שנה מהחיים מרוב עצבים ומתח לרגע שיבוא והוא יבצע אותה . ותכלס- מדובר באמת במשימות פשוטות והכרחיות למי שהשתעבד ליצורים האלו ולא זוכר כלום בלעדיהם.

אם אני לוקח את האמור ומחבר אותו להתרשמות שלי מה-HP 4700 הנוראי, הJasJar האיטי להחריד ושאר מכשירי הקצה שיצאו בשנה האחרונה והגיעו אליי לביקור חטוף אין לי אלא להגיע למסקנה שעולם הפוקט ירד מהפסים וסטה ממסלולו. ב"תחרות" של מי יותר טוב פאלם או פוקט גרסתי תמיד (ועדיין) כי פוקט יותר טוב ולו מהסיבה שהוא פשוט יותר נוח וידידותי ומאפשר לבצע את הצרכים שלי (שלי אישית) יותר טוב (ולא נכנס לשאר היתרונות הרבים שאני מוצא בו). אבל אם את היתרון הזה אנחנו מאבדים במכשירים האחרונים שמתפקדים זוועה אז צריך לשקול את הנחות היסוד מחדש.
אז נכון פעם זה בגלל מסכי הVGA שיצאו טרם זמנם, פעם בגלל שהמכשיר משולב ואין לו עדיין מערכת הפעלה תומכת, פעם בגלל הגיור של היצורים לעברית ופעם זה בגלל שמערכת ההפעלה מפגרת אבל חלאס - כבר יותר משנה לא יצא פוקט מהיר וטוב . לכל אחד יש בעיה משלו וכולם ביחד לא מתקרבים ל2750, 3715 ועוד.
לפני כשנתיים בערך התחילה נסיגה שהורידה את קצב המכירות של פאלם ודחפה רבים לנטוש ולעבור לפוקט. לדעתי, אם לא יעשה שינוי דרמטי במערכת הזו ולא יתאימו סוף סוף את החומרה המשובחת (כמו ה-4700 המדהים וה-27 שבהחלט עושה רושם שהושקע בו רבות בתחום החומרה) לתוכנה המפגרת והאיטית אנו צפויים לתופעה דומה של נטישת הפקוט לטובת הפאלם (אלוהים ירחם).

אבל לא לדאוג - אני כרגיל אופטימי ובטוח שיקח עוד קצת זמן אבל העסק יסתדר בסוף ועד אז אמשיך לבלות את זמני עם התותח שפשוט קורן מאושר כשהוא קורא את האמור ומבין שהוא עדיין הכי טוב (בשבילי) וכנראה ישאר בבית לעוד תקופה לא מבוטלת.

לדיון שהתפתח בנושא
 
28-Feb-2006