PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories סוגי הגולשים בפורום
כל ותיקי הפורומים מכירים את הסוגים הללו... דני גם תיאר אותם.

 
 
טאגליינס

כבל SyncDicator

 
מאת: yoovee
חוויות השימוש בכבל SyncDicator
באדיבות עודד מ-BNC יצא לי לבחון את כבל הסינכרון החדש של Brando, המכונה SyncDicator, ועל אף שאני משתמש בו זמן קצר ביותר, החלטתי בכ"ז לפרסם סקירה קצרצרה לטובת רוכשי הכבלים.
אני אתייחס לגירסת ה-Sony שברשותי, למרות שישנם גרסאות לכל הדגמים ואף ל-Pocket PC (אם כי שם אין כפתור HotSync כמובן):

החיבור למכשיר איכותי מאוד - ניתן ממש להחזיק במחבר בלבד כשהוא תקוע במכשיר ולנפנף ממנו במכשיר בלי שהוא יזוז/ייצא ממקומו! (רק לשם המחשה - פעולה לא מומלצת בעליל! :) זאת בניגוד למחבר המקורי דווקא של סוני שנוטה "להתנדנד" בעודו מחובר.

החיבור ל-USB במחשב מצופה זהב. אומנם לא מדובר פה בחיבור סאונד אנאלוגי, אבל זה בכ"ז כבל לנסיעות שרואה הרבה לכלוך/אבק, והמוליכות והעמידות של הזהב הן חותמת איכות חביבה למוצר זה.

החוט עצמו עבה ואיכותי במיוחד - 143.5 מ"מ שעמידים ל-80 מעלות צלזיוס ומתח של 300 וולט - הרבה מעבר ל-12 שהוא יקבל בד"כ מהמחשב שלכם...;)
מז'תומרת "יקבל בד"כ"? פה היתרון הגדול של הכבל לבעלי המחשבים הניידים והפרנואידים של "טעינת-יתר": מתג זעיר מאפשר לנטרל את גזילת הכח מה-USB לטובת הטעינה! בפועל, הטעינה בין כה וכה צורכת זרם זניח וגם אין שום שמץ של סיכון ב"טעינת-יתר" ככל שזה נוגע לסוללות ליתיום - הן מוגנות אוטומטית מפני צרות שכאלו. למעשה, רצוי לטעון אותן תכופות, כי ככל שהן קרובות למקס', זרם ההטענה שלהן יורד, מה שמקטין בלאי ומאריך את חייהן.

הנוחות שבכבל ארוך היא משמעותית ביותר כשעובדים עם המכשיר מחובר למחשב (ע"מ שייטען תוך-כדי) ? הכבל המתכווץ ממש קצר, ואני אומר את זה בתור בן-אדם שמחזיק יציאת USB מוארכת ממש ליד העכבר...;)
עם כל העובדה שאני משתגע על דברים קומפקטיים והכבל המתגלגל נראה היה לי בהתחלה כבחירה ברורה, נוכחתי לדעת שקטן ככל שהוא יהיה, אין סיכוי שהוא ימצא את עצמו בתוך כיס על הגוף - אין שום סיבה לתת לו מקום של כבוד יותר מתיק, ובתוך תיק פשוט אין שום שמץ של הבדל או משמעות לעובדה שה-SyncDicator לא "מתכווץ" - רק יתרונות

מתג ההטענה שוכן על "חתיכת פלסטיק" שמורכבת על הכבל במרחק כ-10 ס"מ מהחיבור למכשיר - מיקום מאוד נוח מבחינת התעסקות עם המכשיר כשהוא מחובר למחשב. הלחיצה על כפתור הסנכרון נראית טבעית ובטוחה יותר מאשר שהכפתור יושב על המחבר עצמו (אם בכלל יש כפתור).
ישנן שפע שיטות חינמיות (ע"י תוכנות/האקים) להפעיל את הסנכרון ע"י צירוף-כפתורי-מכשיר/משיכת-קולמוס(עט)/לחשי-וודו(סתם) אבל אף אחת מהן לא משתווה לפשטות של כפתור ייעודי שניתן להקדיש אותו ללחיצה אחת אמיתית ומהירה (ולא "החזקה" וכו', כי כפתורי הפאלם יקרים) ביד אחת שמעירה את הפאלם לחיים ישר לתוך הסנכרון. יכול להיות שאני סתם מפונק בקטע הזה, אבל הכפתור הייעודי עשה לי את זה.

נורה אדומה תזרח כל עוד הכבל מעביר כח - אם המתג מאופשר והמחשב אליו ה-USB מחובר דלוק/ישן (לא אם כבוי כמובן) - הנורה תזרח ללא קשר אם מחובר בקצה השני מכשיר או אם הוא כבר טעון לגמרי, וזה יתרון - כל מכשיר, ולו הזול ביותר, מראה חיווי טעינה לפחות ברמת התוכנה, כך שתמיד תוכלו לדעת אם הכבל עצמו במצב שמספק כח. כאשר הכבל מספק כח וגם נמצא במצב של סינכרון נתונים, תאיר גם נורה כחולה, כשהתוצאה הכללית היא סגולה.
יתרון עצום שאהבתי בסוני - יישום ה-MS-Import (מצב של Disk-On-Key למכשיר) ישאיר את הנורה הכחולה דולקת כל עוד יש קשר למחשב. ניתן לסגור את הנרתיק למשל, ולדעת אם עדיין הכונן מחובר - נח מאוד!!!
לנורה אין מצבי הבהוב עד כמה שהתרשמתי, והיא מכובה לגמרי ותזרח בכחול בלבד בהעברת נתונים, כאשר תכבו את מתג ההטענה.

אחתום סקירונת זו בציטוט מפיה של ג'ודי מ- The-Gadgeteerלסקירת אותו כבל:
חסרונות: אין.
 
1-Jan-2005