PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories סופ"ש בבית מלון
או מה היינו עושים בלי הילד (ה-iPaq :-P )

 
 
טאגליינס

חיבור הפאלם לרשת אלחוטית (WiFi)

 
מאת: iol, shed
איך מתחברים דרך Wi Fi לאינטרנט עם הפאלם ומה זה בעצם?
iol כותב:

צורך גלישה באינטרנט באמצעות הפאלם, ניתן לרכוש נתב אלחוטי, לחבר לרשת או למודם בבית או במשרד ולגלוש, אפשר גם להנות מאחת מהרבה הנקודות החמות הפזורות ברחבי הארץ, לצורך גלישה אלחוטית תצטרך מכשיר העובד בתקן Wi-Fi
ניתן לרכוש מכשיר פאלם עם יכולת אלחוטית מובנית, או לחלופין להוסיף
כרטיסאלחוטי חיצוני, באמצעות כניסת SD, זאת בתנאי שמכשירך יודע לתמוך בתקן Wi-Fi מידע על מכשירים כאילו ניתן למצוא באתרי המכירות כגון זאפ.
הדבר הבא שאתה צריך לעשות הוא להתקין תוכנת סריקה, כמובא בקישור הבא http://www.bitsnbolts.com/netchaser.html
נכנס לאוטו לוחץ על start scan בתוכנה ומתחיל לנסוע,
האיזורים השופעים בנקודות חמות הם איזורי היי טק או שכונות וילות וכד´
אבל אם אתה מחפש מקום מוכרז לגלישה, תוכל ללכת לפי המפה שראית ב YNET
לבית קפה אוניברסיטה, או מלון המאפשרים זאת, לרוב ללא תשלום,
או בעלות של כוס קפה, לשבת בסטייל ולשלוח מייילים לכול העולם ואשתו.

במהלך הנסיעה, ייתכן ותקבל התראות מהמכשיר, שים לב שהתוכנה תציין את עוצמת האות, אות חלש לא יאפשר לך לגלוש, או שיאפשר במהירות נמוכה.
לאחר שנכנסתלטווח ה acess point המכשיר יתחיל לרטוט, לצפצף ולהראות לך את עוצמת הקליטה של הממסר. ובכן, לפעמים צריכים לחזור אחורה, לפעמים צריכים לצאת מהמכונית וללכת קצת ברגל למיקום בו הקליטה סבבה...

בשלב הזה, אתה יוצא מהתוכנה ועובר לתפריט ה wi-fi setup
המכשירינסה להתחבר אוטומטית לממסר שנמצא בטווח הקליטה, כמובן במידה ואתה מנסה להתחבר לרשת פתוחה אתה גם תצליח, תקבל כתובת אי פי ותוכל להתחיל לגלוש.

יש רשתות שמשתמשות במפתח הצפנה WEP כדי להתחבר לרשת כזו, תצטרך לקבל מבעל הרשת את מפתח ההצפנה ולהקליד אותו במקום המיועד לכך,
תחת Network Name לסמן Wep Encryprion
ואז יופיע לך מקום להקליד את ה WEP Key
מכשיר ה TC תומך בשתי רמות הצפנה 40 ו 104 ביט, מה שזה אומר זשאם אתה מנסה להתחבר לרשת שמשתמשת ב 40 ביט תצטרך להקליד 5 תויםף וברשת שמשתמשת ברמת אבטחה של 104 ביט, אורח מפתח ההצפנה יהיה 13 תוים.
מה שזה אומר, שרשת104 ביט יותר מאובטחת והרבה יותר קשה לפרוץ אליה (בולשיט) מי שיצליח לפרוץ לרשת 40 ביט, יצליח לפרות גם 104 וגם 256 ביט, כך שאין ממש סיבה לפראנויה, אני מביא כאן סקופ בפורום, טיפ כיצד תוכלו להגן על המחשב הביתי, או על הרשת המשרדית שלכם נגד חדירה מבחוץ, פשוט אל תחברו אותה לאינטנטרנט (זו היתה בדיחה למי שלא הבין)

נחזור לרשת האלחוטית שאליה אנחנו רוצים להתחבר,
ייתכן והרשת אינה מחלקת כתובות באיפן אוטומטי, במקרה כזה תצטרך להגדיר את הכתובת, את מסכת המשנה ואת שער ברירת המחדל וכן את כתובת שרת ה DNS באופן ידני, במקום המיועד לכך בתפריט ה Other\Details\Advanced
כמובן שתצטרך לדעת באיזה טווח כתובות משתמשת הרשת.

רשתות מסויימות מכילות הגנת כתובת מק מה שאומר שבכדי להתחבר לרשת כזו, תאלץ למסור למפעיל הרשת את כתובת המק של כרטיס הרשת האלחוטי שלך (הכתובת מופיע בדרך כלל בגב המכשיר וכוללת 12 תוים) כדי שהוא יאפשר לכתובת הזו להתחבר לרשת.

במידה ואתה רוצה לגלוש בצורה אלחוטית בבית, או במשרד, תוכל לרכוש נתב אלחוטי, לחבר אותו לרשת המחשבים בבית או במשרד ולגלוש באופן אלחוטי באותה צורה.

העיקרון הסוציולוגי מאחורי רעיון הנקודות החמות...
ובכן, למרות שבאתרים מסויימים ממליצים להחביא את ה SSID שהוא שם הזיהוי של הרשת, אני חושב שככול שיותר בעלי רשתות יפתחו את הרשתות האלחוטיות שלהם לגישה משותפת, כך תהיה נפוצה יותר שיטת הנקודות החמות ונוכל להנות מעולם אלחוטי, אותם אתרים מדברים על אבטחת מידע ברשתות אלחוטיות ובכן, זה כבר ידוע שרשתות אלחוטיות אינן מאובטחות, כפי שטלפונים אלחוטיים לא מאובטחים לא חשוב כמה הגנות תנסה ליישם, מי שרוצה לגנוב ממך מידע, יצליח מי שרוצה לפרוץ או להזיק, יוכל לעשות זאת גם דרך האינטרנט הקוי, זה לא סוד שרוב המחשבים הביתיים וחלק לא קטן מהעסקים הקטנים לא מאובטחים.
תחשבו על ההגיון הפשוט, של כול בעל רשת הלחוטית ביתית או משרדית, המשמשת כ 8-10 שעות ביום, בשאר הזמן הוא ישן או בעבודה/בלימודים
(ברשת משרדית לחלופין, בבית) שאר השעות מתבזבזות, מה איכפת לי, כבעל רשת אלחוטית לאפשר לשכנים שלי להנות במקום לתת לספק האינטרנט שלי להנות מרוחב הפס שלי בחינם?
מי שבאמת פרנואיד, מוזמן לכבות את המחשב כאשר הוא לא בבית או ישן ולהשריא את הנתב האלחוטי פתוח, כדי לאפשר לכול מי שזמין, לגלוש בחינם, אבל זה כבר נושא לדיון אחר לגמרי.


shed מוסיף:

הצפנת WEP: ב-TC הצפנה של 40 ביטים מקבילה להצפנת 64 ביטים. 104 ביטים מקבילים ל-128 ביטים. הווה אומר שכאשר מגיעים לרשת שבה מופעל WEP של 64 ביט נצטרך להשתמש במוד 40 ביט ב-TC. לא ניכנס עכשיו לשאלה למה.
ה-TC גם תומך במספר שיטות הכנסת מפתח: ASCII, HEX או ביטוי. כך שלמעשה הוא ידע להתחבר לכל רשת אלחוטית שמפעילה הצפנה של 64 או 128 ביט.

NetChaser: תוכנת סניפר מצויינת ש"מריחה" את האוויר ונותנת המון פרטים ומידע על רשתות זמינות. ניתן בלחיצת כפתור אחת להורות לפאלם להתחבר לרשת מסויימת ולעבור לאיזה שהיא אפליקציה (מייל, web, verichat - מה שבא לנו). כך לא צריך לבצע התחברות דרך wifi setup המובנית.

WiFi Setup: תוכנה המאפשר סריקת האוויר לזמן קצוב והתחברות לאחת הרשתות שהתגלו. במידה והרשת דורשת הצפנה - לא צריך לסמן שום דבר ידני. הפאלם כבר יציג דיאלוג להכנסת המפתח.

DHCP/Static IP - הפאלם תומך בשני המודים בצורה חלקה לחלוטין. בכל הרשתות הפתוחות, הווה אומר בכל ה-hotspots הציבוריים למינהם יהיה שימוש ב-dhcp- מה שעושה את החיים קלים. במקרה ורוצים להתחבר לרשת פרטית ולקנפג IP ידני - ניתן לעשות זאת בצורה קלה (לצורך העניין הרבה יותר קלה מאשר ב-WM).

באופן אישי WiFi היה דרישת בסיס שלי מ-PDA ולכן ה-T3 נפל (למרות שהיה זול יותר באותה תקופה). אני חושב שקישוריות היא מה שהופך מכשיר מסייען לכלי עבודה ממשי. ברגע שמתחברים לעולם ניתן להשיג מידע מתי שרוצים ובקלות, ניתן לתקשר עם העולם (מייל, IM, פורומים, ניתן להתחבר ב-SSH לשרתים מאובטחים, להשתלט על מחשב מרוחק בעזרת VNC או TS, בקיצור: לעשות כל מה שאפשר לעשות עם מחשב שולחני וחיבור אינטרנט.
העובדה שכאשר אני יושב במקדונלד או סתם מסתובב באיזה קניון בארה"ב ויכול בלחיצת כפתור ללמוד על אטרקציות באיזור ולקבל הוראות נסיעה אליהם - זה עושה את ההבדל.
 
7-Mar-2006