PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories Treo 680 או Kaiser?
כח הרוח או כח החומר? ;-)

 
 
טאגליינס

החלפת מסך במכשיר PocketPC מסוג HP 4150 - החוויה

 
מאת: רענן תמם
סיפור מצולם אודות החלטה וביצוע של החלפת מסך במכשיר PocketPC
מה???

כן!

"מה???", זו הייתה תגובתי ברגע שקלטתי את הסדק שצמח בבסיס המסך ב-4150 שלי. סדק שהחל בתחתיתו של המסך והסתיים באזור המרכז. הערכת מצב מהירה הציגה את העובדה המצערת פחות "זה רק הדיגיטייזר" (טוב שלא הלך כל המסך). בהתחלה עוד חשבתי שניתן להשתמש במכשיר אך עד מהרה גיליתי שכל החלק התחתון של המסך, אזור המקלדת, כבר איננו מגיב במדויק ללחיצות והפך ללא שמיש.

השלב הבא היה ניסיון תפעול המכשיר עם "מה שיש", כפתורי חומרה ואזורים שכן הגיבו על המסך. מהר מאוד עליתי על הרעיון של הפיכת תצוגת המסך ב-180 מעלות, הדבר ניתן ע"י תוכנת NYDITOT. ברגע שזה נעשה כבר לא מיהרתי לתקן את המכשיר.

בעצם כן מיהרתי. יום אחרי הפיכת המסך, הלך הסדק וגדל עד לקצהו העליון של המסך. כאן כבר הפך המכשיר ללא שמיש בעליל וטיפול תכוף נדרש. האפשרויות היו החלפת הדיגיטייזר או רכישת מכשיר דומה מיד שנייה ועברת המסך ע"י טכנאי או העברה לבד.

את עלות הטכנאי רציתי לחסוך כמו גם את הנסיעה עד אליו, לכן החלטתי לנסות ולבצע זאת לבד. את המכשיר ה"חדש", iPAQ1930, מכר לי מר S במחיר הוגן כך שכל שנותר הוא למצוא מברג מתאים. שיחה קצרה עם הדיקטטורית העלתה עובדה משמחת, לגברת יש סט מברגים שאמור להתאים. קבענו להיפגש לקפה והחלפת המסכים תוך תיעוד העניין לטובת הפורום.

ה-9 במרץ 2006.

זה היה יום מוזר. אובך כבד, רוחות חזקות ובעיות חניה המאפיינות את ת"א. (אבל אנחנו בכלל היינו בראשל"צ) איילת הגיחה ממכוניתה כשעל גבה תיק עם כלי העבודה וצעדה אל עבר בית הקפה. אני מוכן להישבע שהמוזיקה מהסרט "רמבו" (או אולי "רוקי") התנגנה ברקע. בכניסה לבית הקפה איש, לבוש שחור, נעץ בנו מבט מאיים ושאל, "יש נשק?" "לא!" השבנו, "אבל ציוד לבניית פצצת אטום דווקא יש".

לאחר הזמנת הקפה ישבנו ושלפנו מברגים ושני פוקטים. ברגע הראשון הכל נראה מבטיח עד שגילינו שהמברגים גדולים מדי. מדובר על מברג מסוג "טורקס" t5, דבר שלא זמין בכל חנות. גם הלדרמן הקטן שעל מחזיק המפתחות לא סייע בעניין וחלופה מהירה התבקשה. אבי, מכיר את החנויות עם הכלים הכי מוזרים ולאחר שיחה קצרה אליו הוא אמר "דבר עם אמא שלך". אכן, אצל אמא נמצא הפתרון.

1:23 שעות מאוחר יותר - היום עדיין מוזר ,עדיין אביך וגם הרוחות לא שככו. אבל אנחנו בשלנו, צועדים אל עבר המשרד של אימי. כאן כבר התאימה המוזיקה שהתנגנה בבר-מצווה מלפני שבוע. כמה מילות נימוס ליושבי המקום, בדיקת התאמת המברג ותחילת עבודה. היות והחלפת הדיגיטייזר דורשת התעסקות עם הלחמות החלטתי להחליף את כל המסך ואת המסך הישן להשאיר לכל צרה שלא תבוא. (השפעה פולנית מהסובבים אותי)

לפירוט הטכני של החלפת המסך

לפני הניתוח. מבט מקדימה
לפני הניתוח. מבט מקדימה


ומבט מאחורה


מפרקים...


ממשיכים לפרק


זהו... האחריות פגה...


עובדים


הגופה


והצצה נוספת בגופה


המעבד


המתח גובר - האם ניתן יהיה להרכיב מחדש?


החולה חוזר לנשום (גם המנתח והסייעת...)


השיחזור בדרך לחיים חדשים, פורים ומועילים

 
18-Mar-2006