PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories העינויים שעובר גאדג"טיר ממוצע
או: בדרך אל האושר

 
 
טאגליינס

ארוח משה רייפמן, מנהל השיווק בחברת בנצ"מארק

 
מאת: AYELET1
מנהל השיווק בחברת בנצ"מארק, מר משה רייפמן, התארח בפורום Pocket PC וענה על שאלות הגולשים, עם יציאתה של תוכנת ה-DPN (היא תוכנת דסטינייטור) עם המפות העדכניות לשנת 2006

העברית בדסטינייטור

שאלה: מה בנוגע לתוכנת העברית?
תשובה: בתוך ערכת הדסטינטור תמכר תוכנת עברית המיועדת לדסטינטור. זוהי תוכנה מיוחדת שפיתחה חברת אירון , שבלעדיה הדסטינטור לא יעבוד. מעבר לכך כל הממשק וההכוונה הקולית יעשו כמו תמיד.

שאלה: האם תוכנת העברית שתימכר עם הדסטינייטור, תתמוך גם בשאר התוכנות כולל תוכנות צד שלישי, ותהווה "תוכנת עברית" לכל דבר בפוקט?
מה עם מי שבחר להשתמש בעברית רונלייט או PDAC (רחמנא ליצלן ;-))? האם לא עלולה להתרחש התנגשות בין 2 תוכנות העברית?
תשובה: העברית היא עברית לכל דבר!!
מי שבחר בעברית רונלייט או PDAC יאלץ להורידה ולהתקין עברית אירון שבאה כחלק מהחבילה. לא ניתן להשתמש ביותר מתוכנת עברית אחת, כי אחרת עלולה להתרחש התנגשות.

שאלה: אם כבר יש לי תוכנת עברית של חברה מתחרה, האם אצטרך לשלם לשתי החברות עבור עברית?
תשובה: לא תצטרך לשלם שוב.העברית של אירון באה כחלק מחבילת דסטינטור ללא תוספת תשלום.

שאלה: לצערי יש לי ניסיון מאוד רע עם חברת אירון ומאוד הייתי רוצה לדעת את השיקולים שעומדים מאחורי ההחלטה לכפות את העברית שלהם על כל משתמשי הדסטינטור החדש?
תשובה: כואב לי לשמוע שיש לך נסיון רע עם אירון.
אנחנו עובדים עמם בשיתוף פעולה מלא ודו כיווני.
אירון זו חברה רצינית מאד שמפתחת ונותנת שירותי תמיכה למגוון רחב מאד של מכשירים.
מצאנו לנכון לעבוד איתם לאור כל שצינתי לעיל ואני רוצה להאמין שאם תשים לרגע את הטענות שיש לך נגדם בצד ותתן להם הזדמנות נוספת, לא תתאכזב.

שאלה: איירון לפחות על מכשירים מסוימים מאטה בטירוף את המכשיר - למה לחייב אותנו לעבוד איתה?
האם אין אפשרות להשתמש במנגנון ההגנה של איירון בלבד, ללא שימוש בתמיכה העברית עצמה?
תשובה: לא!
שאלה: מבחינה טכנית או מבחינה שיווקית?
אני לא רוצה לעשות פרסומת למתחרים שלהם במעמד זה - אבל למען ההגינות, למה שמישהו שלא בחר אירון ישלם כפול?

שאלה: מוצר הדגל של אירון הוא העברית ולא איזה אלגוריתם הגנה מתוכחם. קשה לי להאמין שהחברה נותנת את המוצר העיקרי שלה בחינם כערך מוסף. מה גם שאני לא מרוויח רישיון נוסף מכיוון ששתי הרשיונות יהיו נעולים לי על אותו מכשיר! ואגב - אם אירון יצטרכו עכשיו לתחזק שתי גרסאות עברית לכל מכשיר (גרסת עברית רגילה וגרסת עברית משולבת דסטינטור) האין זה ברור שזה יפגע בקצב הוצאת העדכונים שלהם?
שאלה: מה בדבר בעלי מכשירים משולבי טלפון (שהעברית עבורם עולה 400 ש"ח) האם גם הם יצטרכו לשלם כפול?
תשובה: לגבי בעלי מכשירים משלבי טלפון,המחיר יהיה יקר יותר, אך ממש לא כפול כמו שאתה מתאר.

שאלה: למה שלקוח ישלם פעמיים על עברית?ו
נניח ואין לי בעיה עם הפרש המחירים שיש לאירון בין גרסא רגילה לגרסת משולבי טלפון. (הפרש של מאות שקלים, אגב).
אבל למה שלקוח שרכש עברית אירון חוקית ישלם את ההפרש הזה פעמיים? פעם לאירון ופעם נוספת על אותה התוכנה כחלק מהדסטינטור?
תשובה: אנו דנים בנושא זה בימים אלה.
שאלה: ומה עם לקוח שרכש עברית של חברהו אחרת?
הוא כן צריך לשלם עבור שתי תוכנות עברית?

שאלה: האם רשיון העברית הניתן בקניית D הינו רשיון איירון לכל דבר ועניין (לצורך שדרוג וכו')?
תשובה: בהחלט!

מדיניות השידרוגים

שאלה: האם אינך חושב שזו חוצפה לגבות כזה
מחיר גבוהה (600 ש"ח) עבור עדכון מפות לאחר ש"הפקרתם" את כל לקוחות הדסטי'
מאז הופעת הNNG?
תשובה: חברת בנצ'מרק לא "הפקירה" אף לקוח. חברת בנצ'מרק הייתה מפיצה של תוכנת הדסטינטור מטעם חברה ישראלית אחרת שהחזיקה בזכות ההפצה הזו. ברגע שאותה חברה החליטה להפסיק להפיץ דסטינטור, ולעבור לNNG , אז גם בנצ'מרק, בלית ברירה, נאלצה להפיץ את הNNG, מאחר ולא הייתה לתוכנת דסטינטור נציגה רשמית להפצה בארץ. ועתה, חברת בנצ'מרק זכתה לייצג באופן רשמי ובלעדי את דסטינטור בארץ, ולכן גיבשנו מדיניות שדרוג לאותם לקוחות דסטינטור קיימים. מדיניות השדרוג תצא באופן מסודר במהלך חודש מאי, והמחיר לא יהיה במחיר שנקבת אלא הרבה יותר אטרקטיבי. אני יכול להבטיח לך שבנצ'מרק לא תפקיר אף אחד מלקוחותיה ותיתן את כל המענה הדרוש ללקוחות דסטינטור הקיימים.

שאלה: האם לחברה מדיניות שדרוגים רשמית לתוכנה החדשה (עלות שדרוגי תוכנה שוטפים, מועד יציאת D6 בארץ וכו')?
תשובה: אנו בונים בימים לה מדיניות שדרוגים ונפרסמה עם צאתה.

שאלה: אם עיקר העדכון הוא למעשה המפות - ואפילו אלגוריתם חישוב המסלולים לא שודרג - מדוע בנצ'מרק מתנערת מלקוחות עבר של דסטינטור?
תשובה: (ע"י משה בוחבוט, מנכ"ל U-Drive) - הרי כאשר רכשתם את התוכנה - GPS&MORE קיבלו את התמורה לרכישה ואתם הייתם לקוחות שלה. לכן, כאשר היא זנחה את Destinator לטובת NNG היא לקחה על עצמה את האחריות ואפשרה שדרוג חינם.

הרבה אנשים התלוננו על זה שהם מעדיפים את דסטינטור על פני NNG וייחלו ליום שבו חברה תעשה מעשה ותמשיך לשווק את המותג. אין לי מושג איזה הסכמים הם חתמו עם דסטינטור טכנו' ואיזה הסכם יש להם עם מפה על שדרוג לקוח-אבל אני "מנחש" שהם הגיעו לסכום רשיונות ששוה בערך למחצית הרשיון החדש (1200 ש"ח מול 600 ש"ח וגם מקבלים רשיון עברית נוסף חינם..)

אתם גם צריכים לזכור שמי שהנהיג את נושא עדכוני התוכנה חינם היא חברת PDASPA (עם u-drive) שאני עומד בראשה וזה התחיל בתחילת 2005 - מתי שבערך הופסק השיווק של דסטינטור ולכן מרבית הלקוחות הם כאלו שלא הובטח להם שדרוג חינם של תוכנה ובטח לא של מפות.

בנוסף לכך גם לנו וגם ל-NNG ישנו הסכם המאפשר לנו לספק עדכון מפות *אחד* חינם במהלך השנה הראשונה בלבד (אנחנו לא משלמים למפה ואתם לא משלמים לנו)

לכן מי שקנה רשיון דסטינטור עם מפות 2004 לא זכאי ב-2006 למפות חינם - לא תחת מדיניות NNG ולא תחת זו של PDASPA.

ולכל אלו שמאיימים עלינו בכך שהם יעתיקו את התוכנה - אולי מספיק? נראה אותכם הולכם לספר למס הכנסה שאם לא יבטלו לכם את המקדמות אתם תעלימו מס..

אנשים עובדים ומנסים להתפרנס מזה כדי שכולם יגיעו הבייתה עם חיוך ובשלום.. המחירים היום בארץ (מחיר רשמי כ-$200 לתוכנה + מע"מ) דומים למחירי התוכנה באירופה (מחירים רשמיים של כ-$170 + מע"מ מקומי) על אף שהשוק המקומי הרבה יותר יקר לאחזקה (מפות בפורמט שונה, עברית ועוד) והרבה יותר קטן (נסו 7 מיליון איש מול 200 מיליון איש)

מדיניות מחירים ותמחור

שאלה: האם צפויה תחרות בNNG בנושא המחירים?
תשובה: אנו לא צופים תחרות מחירים. אלו שתי תוכנות איכותיות, שונות, ואני לא מאמין שיש צורך בתחרות מחירים. לקוחות דסטינטור ידעו להעריך את התוכנה בהתאם למחיר.

שאלה:בשוק כל כך רחב של משתמשים ולאור במספר העצום של מחשבי כף יד שעליהם תוכנות ניווט פרוצות (לא לחינם מס' מחשבי כף היד המשולבים GPS שנמכר בארץ גדול במאות אחוזים ממס' תוכנות הניווט שנמכרו) אין בעינכם טעם להורדת מחירים או לכל הפחות למתן ערך מוסף אמיתי (שדרוגים בחינם, הנחה משמעותית ברכישות נוספות או אחרות או אפילו הסכם מכירה משולב עם יבואני מיו ודומיו המשלב גם את התוכנה במחיר אטרקטיבי) לרוכשים?
תשובה: לעניין המחיר: המחיר נשקל בכובד ראש לפני הוצאתו לשוק ונקבע בעקבות קרטריונים גבוהים של התוכנה. נושא התוכנות הפרוצות כל ענף כלשהו הוא נושא כאוב שפוגע בכל דרג אפשרי ועל זה אפשר לדבר לילות כימים.
תוכנת גסטינטור היא תוכנה יציבה!!! ושווה את מחירה. גרסאות עתידיות יצאו בעתיד והשידרוגים ישקלו בכובד ראש כמו גם מחירם.

יתרונות תוכנת הדסטינייטור

שאלה: האם תוכל לסכם בקצרה את יתרונותיה של תוכנת D על פני המתחרה - מדוע עלי, כרוכש פוטנציאלי, לבחור בתוכנת D על פני המתחרה העיקרית?
תשובה: היתרונות העיקריים והמאד קריטיים לדעתי הם: יציבות התוכנה ומפות 2006 המעודכנת.

תמיכה לאחור ולעתיד

שאלה: כידוע לך, דסטיניטור שווקה בעבר עי חברה ישראלית שהחליטה יום אחד ללכת ולפתח תוכנה חדשה (N&G) וכל אותם רוכשים אומללים נשארו עם תוכנה שלא שווה הרבה. כ"למודי נסיון" מספר שאלות :
1. לכמה שנים ההסכם שלכם עם החברה העולמית ולכמה שנים ההסכם עם מפה?
2. האם יש התחיבות של החברה העולמית לדאוג ללקוחות בעתיד במידה ותעלמו, תתחליו לשווק תוכנה אחרת וכו'?
3. האם גרסאות ישנות ישודרגו והאם אתם מתכוונים לגבות כסף על כך? אם כן למה ? וכמה?
4. האם ברכישה יש חוזה המבטיח X שנים של תמיכה ועדכון ואם כן כמה שנים?

בנוסף אדגיש ברשותך (למרות שנשאלת) את נושא המחיר-
לא הבנתם כבר שהמתחרה העיקרי שלכם הוא לא הN&G או אחרים אלא האמיול ? הדבר נכון לכל תוכנה אך לכם במיוחד לאחר הניסיון המפוקפק עם התכונה הנ"ל והחברות ששיווקו אותה.
האם אתם לא חושבים שאתם "יורים לעצמכם בGPS" במחירים כאלו? למה שלא תנסו ללכת על מוצר זול ועם מחיר הגיוני ובכך תהפכו את הגנבה ללא משתלמת?
(ובבקשה אל תענה כמו מתחרייך שלא יהיה ניתן להשיג את התוכנה ברשת, או שתכניסו איזה רכיב שישרוף את המכשיר למי שישתמש בגונבה)

לפחות אני לא מתכוון לרכוש את התכונה הזו ללא התחייבות של החברה העולמית לX שנים של אחריות, עדכון, שדרוגים. אומנם לא הם אלו שהחליטו לנטוש את הלקוחות יום אחד אבל בהחלט הם אחראים לתת ללקוחות מענה במקרה שהמשווק הישראלי נעלם.
תשובה: 1.לא אוכל להשיב על שאלה זו.
2.לא ידועה לי התחייבות של החברה בנושא זה.
3.גרסאות ישנות תשודרגנה.אנחנו בוחנים את הנושא הזה מבחינת עלויות ומשמעויות עתידיות.
4.ברכישה אין חוזה כזה.
5.המוצר שלנו איכותי ועבר תהליך פיתוחי שהושקעו בו זמן רב, מחשבה וכסף רב. התוכנה יציבה ואיכותית ועומדת בכל קריטריון תוכנתי אפליקטיבי.
אנחנו בבנצ'מרק בטוחים שהמחיר מצדיק את איכות המוצר.

שאלה:ברשותך אסכם את מה שאמרת כאן ומה אני אמור
להסיק מזה: א. עיקר העדכון הוא מפות. ב. לקוחות עבר של דסטינטור יכולים לשכוח
מעדכונים בחינם ג. הדגש בשינויים הוא על בסוף העולם ולא על רחובות מרכזיים בת"א (דבר שבפועל עם הפקקים יכול לגרום לעיקוב הרבה יותר גדול. בשורה התחתונה
אני מבין שאם ארכוש את התוכנה עכשיו ובגלל סיבה כזו או אחרת בנצ'מרק תמכור את המותג למשווק הבא - אני כלקוח שהוציא 1190 שקל + פעמיים עברית, נשאר בלי תמיכה, בלי עדכונים ועם שתי רשיונות עברית שנעולים לי על אותו המכשיר?

תאימות ושאלות טכניות נוספות

שאלה: האם יש הבדלי תאימות של התוכנה בין מכשירי הGPS השונים ובין מחשבי כף היד השונים?
תשובה:דסטינטור השכילו לעבור את משוכת התאימות ולקוח שיתקין את התוכנה הקנויה לא יתקל בבעיות תאימות.

שאלה: האם יש תאימות מלאה לWM5?
תשובה: יש תאימות מלאה לW.M 3 ול- W.M 5.

שאלה: מדוע חייבים להשתמש במקלדת שמשולבת בתוכנה? היא איננה נוחה.
למה אין מקלדת על מסך מלא, שכל מקש מייצג אות אחת בלבד?
הדרישה למקלדת "גדולה" נוחה מאוד בעיקר בזמן נסיעה (למרות שאסור) ולכן אני מוצא אותה ככלי חשוב.
תשובה: אפשר לחלק את התשובה לשאלה לשניים: א.אמנם השימוש יכול להקשות על אוכלוסיה מסויימת, אך יש בכך גם יתרון.המקלדת הקטנה לא תופסת את כל המסך ובכך משאירה אפשרות לראות חלק אחר של האפלקציה שצמודה למקלדת הקטנה.
ב.אני יודע שבארצות אחרות ישנה דרישה למקלדות שונות ומגוונות וחברת דסטינטור עובדת קשה על מנת לספק את צרכי האוכלוסיות השונות.לדוג' בסין, מכוון שכמות האותיות היא גדולה, משתמשים בעיקר במזהה כתב ולא במקלדת רגילה.בארה"ב ישנה דרישה למקלדות גדולות ויש תהליך מעבר איטי למסכי מגע(ללא שימוש בstylus).

שאלה: מה יהיה עם אופציית החיפוש של נקודות העניין? הצורך בכניסה לקטיגוריות כדי להקיש נקוודת עניין, מעיק ולא תמיד ניתן לדעת לאיזו קטיגוריה שוייכה הנקודה.
תשובה: נקודה זו תועלה מול דסטינטור ותיבדק.

שאלה: אחת התוספות אותן אתם מציינים בתוכנה החדשה הינה תמיכה בשירות TMC. האם קיימת תשתית TMC בארץ? היכן? האם נדרשת חומרה נוספת בצד הלקוח על מנת להפעיל שירות זה?
תשובה: כרגע לא קיימת תשתית TMC בארץ.

שאלה: כשאני רוכש תוכנה (ואני שוקל לרכוש כבר בקרוב), האם אני רוכש את הרשיון או שהתוכנה תשוווק על גבי כרטיס זיכרון? הבעיה כשרוכשים למשל את NNG והמחשב אבד, נגנב וכו' אין אפשרות להתקין את התוכנה עם הרשיון (הקוד) שקיבלתי אלא רק לרכוש את התוכנה שוב. תוכנות אחרות אני משתמש ברשיון שקיבלתי וכך אני מוגן לפחות מבחינת התוכנה.
תשובה: ברכישת דסטינטור, אתה מקבל ערכה עם דיסק התקנה שבו 3 שלבי התקנה עיקריים:הראשון התקנת עברית של אירון שמגיעה כחלק מהמארז.השני זה התקנה התוכנה והשלישית היא התקנת המפות.יש לעברית קוד ספציפי לכל לקוח שמתאים לאותו המכשיר בלבד.אם נמחקה התוכנה מכל סיבה, הלקוח יוכל להתקין שוב מחדש אם שמר את הערכה.

ובסיום הארוח...

בסיום הארוח התפתח דו-שיח בין dds22, חבר הפורום , לבין משה בוחבוט מנכ"ל U-Drive תוכנת ניווט לפאלם.
מפאת העניין לציבור מצאתי לנכון להוסיפו למאמר זה.
איילת

dds22: חבל שאתה מסתיר את הפרטיםו
ששאלתי - על שנות החוזה וכו'.

אתם בבעיה - אתם משווקים מוצר של חברה בעייתית שכבר הוכיחה שלא כדאי לסמוך עליה.

הייתם יכולים להיות קצת יותר אמינים אם הייתם משכנעים אותנו בהוכחות ועובדות שאתם הולכים למהלך ארוך טווח. חוסר חשיפת הפרטים של ההסכם מדליק אצלי עוד מנורה (בנוסף לזו שכבר דלוקה) שלא כדאי לסמוך עליכם.

מחר תחליטו כי יש משהו יותר טוב תעזבו ואז נשאר שוב עם מוצר לא פעיל.....

לגבי התשובה של משה בוחבוט - תקרא את מוסף 7 ימים שהתפרסם בסוף השבוע ותראה שזה בדיוק מה שעושים מי שמבין (לגבי מס הכנסה אני מתכוון).

תמשיכו לטמון את הראש בחול ולהפציץ במחירים לא הגיוניים (תראו את המחירים בחול) במקום לפתור את הבעיה ולהוריד מחירים.
אף אחד לא מאיים בהורדה מאמיול אבל מה לעשות יש יותר תוכנות ניווט משם מאשר מקניה. רק אתם מפסידים לא אנחנו וחבל שאתם לא מנסים להבין את הבעיה.

משה: לא חשבתי להמשיך ולהגיב אבל...

1. מי שהפיץ את דסטינטור בעבר והפסיק זה לא בנצ'מרק..
2. "מפציצים במחירים"?? בנגוד לעברית/אופיס/ווינדוס אנחנו משלמים על רשיונות תוכן (מפות) ורשיונות פיתוח.. זה בדיוק כמו מכירה של מכשירי PPC - אנחנו קונים חומרי גלם ומוכרים לכם.

אתה חושב שאנחנו מפציצים? קום ועשה מעשה ותפתיע אותנו. כולנו "רומנטיים" בשעת התכנון וכאשר אנו מגיעים לשלם חשבונות הופכים לטיפלה יותר ריאלסטיים..

dds22: אתה צודק בדבר אחד -
1. צודק- לכן אמרתי מה החברה העולמית מתחייבת - אין לי בעיה עם בנצמרק, אני רק רוצה לדעת שהחברה העולמית מבטיחה אותי כלקוח.
2. אם הייתי חושב שזה כלכלי הייתי עושה את זה. מה שאני טוען הוא סה"כ יכול לשרת אותך - למצוא דרך להיות יצירתי ובכך להלחם בגונבות. מי שירוויח מזה יהיה קודם כל אתה.
דוגמא- אני שוקל לקנות מכשיר שלפי כל חוות הדעת אירון לא עובדת עליו. כאן יש חברה שמחייבת אותי לעבוד עם חברה אחרת שאני לא רוצה- אקנה או אוריד?
עוד אחת-
במקום לשלם למפה כסף תמצאו דרך (רוצה אתן לך רעיונות) למפות לבד- יעלה לכם פחות ותמכרו יותר.

עוד - תשווקו כמו מפה - מנוי חודשי ותוסיפו מחיר על הבסיס התוכנה.

יש לא מעט רעיונות שחלקם כבר בפיתוח ע"י המתחרים שלכם - אם ביל גייטס ה"קטן" שמשווק תוכנות שלא רבים קונים הבין שאי אפשר להמשיך למכור תוכנות בכל סכום ולצפות שהעולם יקנה אני בטוח שגם אתם תבינו. השאלה מתי וכמה תוכנות תמכרו עד אז.....

משה: המנוי אינו גלולת פלא
קח את המחיר של התוכנה היום - 1200 ש"ח לצרכן - חלק ב-36 ותקבל 33 ש"ח בחודש - לא נשמע יקר נכון?. העניין הוא שמבדיקות שעשינו - אנשים מעדיפים "לשלם ולגמור עם זה"

ידידנו ביל גייטס לא עבור למודל של מנוי כדי להלחם בגנבות - הוא עשה זאת כדי להגדיל את ההכנסות שפחתו מאחר ואנשים לא שדרגו (ביננו: מי לא יכול להסתדר עם פנטיום 3, 256MB זכרון, WIN2000 + OFFICE 97 כתחנת עבודה בארגון).. כל מי שחישב גילה כי שיטת ה-Licensing החדשה יקרה לאין ערוך לאורך זמן.. ביל גייטס עשה זאת כי הוא יכול.

הדרך שלנו להתמודד עם הגונבות או לחילופין הגדלת נתח שוק הוא הקטנת העלויות.

לגבי מקור מפות חלופי - תמיד אשמח לקבל רעיונות :-)

תודה רבה למר משה רייפמן, מנהל השיווק בחברת בנצ'מארק, שענה על השאלות.

 
15-May-2006