PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories שדרוג ה-ROM ל-WM6 של ה- TyTN של עומרי האוזר ושל HP 2790 של איילת
הספקות, ההתלבטויות, הפחד, התקווה, האימה, התפילה – סיפורן של חברות אמיצה והרפתקה.

 
 
טאגליינס

החיים עם מכשיר משולב

 
מאת: ע. אופטימי
כמה אופטימי הדבר כשעכבר וטריאו נפגשים
yoovee שואל:
התהייה הנצחית...:-)

יש מליון ושבע עשרה טיעונים לכאן ולכאן, אני אתחיל עם שלי:

בעד טלפון משולב: כל ה-PIM במקום אחד, טבעי, וקומפקטי שתמיד זמין.
בעד טלפון + פאלם: מסך הרבה יותר גדול ונוח לקריאת ספרים, משחקי לוח מרובי משתתפים, ניווטים...

לי אישית אין נסיון עם מכשיר משולב, אבל אשמח לשמוע מה הכי הציק/נעם למי שניס(ת)ה את שתי האופציות.

והעכבר עונה:
הנסיון שלי:
בהתחלה עבדתי עם T3 בשילוב עם SE-T630. השילוב הזה הוא מהטובים שקיימים. אפשר היה לשלוח SMS מהפאלם, גם בעברית. אפשר לתת הוראת חיוג מהפאלם, שהטלפון יחייג והשיחה תעבור לאוזניית BT. חיבור לאינטרנט היה קל ונוח ובכלל, שילוב די מוצלח. הייתי מאוד מרוצה מהחיבוריות והקישוריות של השילוב הזה.

עד שהגיע הטראו.

כשהחלפתי לטראו, עשיתי זאת מסיבות אחרות. בעיקר בגלל הסוללה. חשבתי עד אז שאת כל מה שהטראו יכול לעשות, השילוב T3+T630 יכול לעשות גם כן. טעיתי. מדובר בעולם אחר לגמרי.

העקרון של "תמיד מחובר" לא ממש נתפס עד שלא משתמשים בו הלכה למעשה. גם אם אתן דוגמאות לדברים שאפשר לעשות עם מכשיר משולב, את רובם אפשר גם לעשות עם שילוב מכשירים. אבל הנוחות היא בהרבה יותר גבוהה.
אין כזה דבר "לבדוק מיילים". המכשיר עושה זאת לבד, בלי שארגיש ומודיע לי בכל פעם שיהיה משהו חדש.
אם צריך "רק לשניה" להכנס לאיזה אתר כדי להוריד איזה קובץ. או לרגע לבדוק משהו בחדשות. או לשבת מול הפקיד בבנק ולראות מה הריבית היום למשכנתא, הפעולה עם הטראו היא כל כך טבעית שלא חושבים פעמיים "מה, אני אתחיל עכשיו להוציא את הפאלם?, לחבר לבדוק... עתב"ש... נסתדר כבר".
כשהסתובבתי עם מכשירים נפרדים, תמיד אחד היה בתיק ואחד בכיס. ברוב המקרים, הטלפון היה יותר נגיש מהפאלם. לפעמים גם היו מקרים בהם לא היתי לוקח את הפאלם. אם זה לקפיצה קטנה לסופר וכו'. כאשר יש מכשיר משולב, הוא תמיד איתך. תמיד מחובר.
לדעתי, כמעט כל מי שיש לו שני מכשירם נפרדים, נתקל בתסריט הבא:
רציתם לחייג למישהו, פתחתם פאלם כדי למצוא את הטלפון שלו ואז חייגתם מהטלפון באופן ידני. למרות שבתאוריה זה אפשרי לחייג מהפאלם ולדבר מהטלפון. אבל למי יש כח להתעסקות הזו? מה גם שלפעמים זה לא נשמר ב"שיחות יוצאות" של הטלפון, ואם תפוס וצריך חיוג חוזר ואז זה בעייתי ועוד כל מיני תרוצים. תסריט כזה הוא בכלל לא נקודה למחשבה כשיש מכשיר משולב.

יש אנשים שלהם צרכים מיוחדים בכל מה שנוגע לקישוריות.
רק אתמול בערב הייתי צריך לפתור תקלה באתר מרוחק והייתי באמצע במגרש החניה ז'בוטינסקי בר"ג. עצרתי בצד, קצת Telnet, קצת Terminal Services ותוך 10 דקות חזרתי למסלול (כולל עצירה קטנה בשמש ). אז נכון שגם עם שילוב מכשירים אפשר את כל זה, אבל הזמינות והמידיות של המכשיר גורמת לפעולות האלו להיות טבעיות ובכלל לא לחשוב פעמיים אם כדאי או לא. מה גם ש WiFi לא היה עוזר במקרה הזה.

יתרון נוסף של מכשיר משולב הוא בשילוב האפליקציות שלו. כאשר הטלפון מתממשק בצורה טובה עם אפליקציות ה PIM מתקבלות הרבה אפשרויות שבד"כ לא חושבים עליהן או שצריך לבצע אותן בצורה ידנית. אפשר לקבל היסטורית שיחות לפי אנשי קשר, ליצור פגישה ולשלוח אותה ב SMS או במייל למוזמנים, ליצור תזכורת להתקשר למישהו ובלחיצת כפתור, גם להתקשר אליו, לכתוב מסמכים או Memo עם מספרי טלפון בתוכם ובלחיצת כפתור לחייג אותם וכו'.

לגבי המסך, אני כמעט ולא משחק על הפאלם. אני גם לא קורא מסמכים ארוכים. יש לי מסמכים אבל הם משמשים אותי כרפרנס ולא לקריאה רצופה. לכן המסך הקטן פחות מהווה שיקול בשבילי. אם המצב הפוך אצלך אז תצטרך לתת יותר משמעות לנתון הזה מכיוון שהמסך באמת קטן ביחס לפאלמים אחרים. הוא אמנם ברור בצורה יוצאת דופן, אבל עדיין, קטן.

בכל זאת יש משהו קטן שהתעלמו ממנו עד עכשיו אבל חשוב מאוד להתייחס אליו. זה הקילר-אפ של הטראו, האפקט המנצח, הפיצ'ר שגורם לו להיות הכי כדאי שבעולם: ה-מ-ק-ל-ד-ת.
אי אפשר לתאר עד כמה זה שימושי. לא רק בשביל לכתוב SMSים, כל התפעול של הטראו כפאלם נעשה מהמקלדת. מעבר בין שדות, הפעלת תוכנות, גלילה, הפעלת תפריטים ועוד.
אם אתה מתכוון גם לכתוב מזכרים ומיילים אז בכלל תגלה שאחרי שהתרגלת למקלדת, לא תוכל לעבור למכשיר אחר שאין לו.

הסוללה:
פזלתי לכיוון הטראו די הרבה זמן והקש ששבר לי את הגב היה כשהייתי במילואים וה T3 לא הצליח לספק יום עבודה אחד בלי שנגמרה לו הסוללה. אז החלטתי שאני חייב מכשיר שיכול להחזיק יותר מיומיים כולל פעילות מחוברת.

אם חייבים להציג מסקנה לסיכום:
כמעט את כל מה שמכשיר משולב יכול לעשות, גם שילוב מכשירים יכול. ההבדל הוא האם באמת עושים זאת. כמה מהאנשים שיש להם שילוב מכשירים, באמת מגדירים לבדוק מייל כל הזמן? כמה משאירים מסנג'ר פתוח? כמה פעמים יוצא להוריד תוכנה לפאלם ישירות מהפאלם עצמו? שלא לדבר על לכתוב SMS מהפאלם כאשר הטלפון נמצא ליד. הזמינות והנוחות של "תמיד מחובר" הופכת את הפעולות האלו לטריויאליות.
מי שחשוב לו לבצע פעולות מחוברות, שלא יתפשר וילך על מכשיר משולב. מי שרואה בכך גימיק ולא נראה לו שיצטרך לבצע פעולות הדורשות חיבור לרשת, שילך על שילוב מכשירים בו יש יתרון למסך, לזכרון ולביצועים.
 
19-Oct-2006