PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories החטא ועונשו
או: אני חוזר הביתה, אני והגיטרה (או בעצם – הפאלם)

 
 
טאגליינס

החיים עפ"י שד

 
מאת: Shed
או הפאלם כמציל נפשות המצויות הרחק מהארץ המובטחת

הקדמה

אני משתמש ב-tungsten C שלי באופן קבוע עשרות פעמים ביום. במהלך הימים האחרונים אני נמצא בוושינגטון ונתקלתי בכמה מקרים מאוד לא שגרתיים שבהם הפאלם פשוט הציל אותי. למעשה, הגעתי למצב שאני בכלל (או כמעט בכלל) לא פותח לפטופ.

יומני היקר

נחתתי בניו יורק. מזג אוויר דווקא בסדר. יש לי איזה כמה שעות קונקשן לטיסה הבאה אז נכנסתי ללאונג' של קונטיננטל ובדקתי מיילים בלחיצת כפתור אחת (טוב שתיים), לא היה שום דבר מיוחד אז החלטתי לקפוץ לניו יורק לכמה שעות. תוכנת מטרו הסבירה לי איך להגיע לטיים סקוור תוך 34 דקות בעלות של 12 דולר בלבד דרך בעזרת הרכבת. היה אחלה.
כשחזרתי לשדה התעופה התחברתי שוב מהפאלם וישר ניגשתי ל-yahoo maps. הורדתי הוראות נסיעה משדה התעופה רייגן בוושינגטון למלון. שמרתי את הדף בזכרון המכשיר.
-------------------------------------------------------------------
אחרי שנחתתי בוושינגטון לקחתי רכב. פתחתי את הפאלם ועקבתי אחרי ההוראות של יאהו. הגעתי בלי בעיה. mapopolis באה לעזרתי גם.
גם במלון יש wifi, בדקתי מיילים, עניתי עליהם, והלכתי לישון.
-------------------------------------------------------------------
אחרי ארוחת בוקר אמריקאית (מה שאומר הרבה קלוריות וקצת בריאות) הלכתי לכנס. הוריתי ל-snapper mail (עברתי אליה לא מזמן) לבדוק מיילים כל 15 דקות. במהלך היום קיבלתי כמה מיילים חשובים וטוב שעניתי להם מהר. לקראת הצהריים הגיע מייל שדרש תגובה מיידית, הבעיה היתה שהייתי צריך לשלוח קובץ של 6 מגה. הקובץ היה זמין על כרטיס ההרחבה של המכשיר אבל לא הייתי בטוח האם הפאלם ידע להתמודד עם זה. החלטתי לעשות ניסוי: שלחתי את הקובץ לעצמי. לא רק שהכל הגיע בסדר, הפאלם גם ידע לקבל את הקובץ בלי בעיה...
עניתי למייל שמח וטוב לב.
אחה"צ קיבלתי מייל חשוב מהמשרד בארץ, עם קובץ PPT. החלטתי להתחבר מהמחשב הנייד כדי להוריד אותו. גיליתי לצערי, שהמחשב הנייד לא מצליח להתחבר ל-hotspot, הגעתי למסקנה שמדובר בבעיית דריבר (סיפור ארוך). התחברתי עם הפאלם לאתר היצרן, הורדתי דריבר עדכני לכרטיס wifi של הלפטופ. חיברתי את הפאלם למחשב הנייד עם כבל USB נייד (איתו אני גם מטעין את הפאלם) והורדתי את הקובץ למחשב בעזרת Card Export. התקנתי את הדריבר והתחברתי מהמחשב הנייד. כמה טוב שיש פאלם.
בשלב הזה, מתוך עקרון, החלטתי שאני לא מוריד מיילים בכלל מהמחשב הנייד. הורדתי את ה-PPT בפאלם והעברתי אותו לנייד. עקרון זה עקרון.
--------------------------------------------------------------------
היום עבר די חלק, חוץ ממקרה מעניין אחד:
תוך כדי עבודה במשרד כשאני שולח ומקבל מיילים (הכל מהפאלם -אני ידוע בתור אדם של פרנציפים) ראיתי שאני זקוק לחומר מהמחשב השולחני במשרד.
יצרתי VPN למשרד, ואז עם palm vnc קיבלתי שליטה על המחשב בארץ. ערכתי את החומר במחשב המרחוק מתוך כף היד שלי, ואז שלחתי אותו לעצמי...
כמה טוב שיש פאלם כבר אמרתי?
הלפטופ קצת מרגיש זנוח והוא מסתכל עלי במבט קצת עצוב. במיוחד העליבה אותו העבודה שאני כותב בפורומים שונים דרך הפאלם.
---------------------------------------------------------------------
השבוע האחרון לימד אותי שהדבר היחידי שאני לא יכול לעשות עפ הפאלם שלי בצורה נורמלית זה לערוך קבצי ppt. את כל שאר המטלות (כולל הזמנת מלון לשבוע הבא) עשיתי דרך הפאלם. המקלדת המובנית היא הכרח לכל power user לדעתי, וברור לי שכל pda שיהיה לי בעתיד יהיה עם מקלדת מובנית. כנ"ל wifi.
בעקבות כמה מיילים ארוכים, אני שוקל לרכוש עכשיו גם מקלדת מתקפלת אחת.
כמה טוב שיש פאלם.

יומני היקר2 + בשורה

אחרי שגמרתי את החלקי המשעמם של היום הלכתי להסתובב קצת באיזור, בין השאר נכנסתי גם ל-bestbuy ודומיו.

אחרי כמה וכמה לבטים החלטתי לקנות את המקלדת הזו. אמנם המקלדת המובנית בפאלם הוכיחה את עצמה כהכרחית לא פעם (ברור לי שכל PDA שלי יהיה עם מקלדת מובנית) אבל כמה מיילים ארוכים (מאוד), שהייתי צריך לכתוב שכנעו אותי לנסות את הפתרון של מקלדת חיצונית.

החלטתי לקנות מקלדת אלחוטית דרך IR. היתרון כמובן, שהיא אוניברסלית לכל מכשיר.

הגעתי למלון, חיברתי את המקלדת לפאלם, התקנתי דריבר והתחלתי לעבוד - הכל חלק ונוח.
רק בשביל הכיף ניסיתי לעבור לעברית ולהפתעתי כי רבה: הכל עובד מצויין. כל האותיות שם (אלא אם שכחתי לנסות כמה), מיפוי המקשים כמו במקלדת שולחנית רגילה - בקיצור תענוג.

יש לציין שמדובר בעברית של פילוק.

אה כן, מתוך עקרון - גם ההודעה הזו נכתבה מהפאלם.

ביקורת על המקלדת והערה חשובה

שיחקתי הרבה עם המקלדת. היא נוחה לשימוש, המקשים גדולים ומרווחים, ולמעשה אני מקליד עליה עיוור כמו מול מחשב רגיל. עד כאן הביקורת החיובית.

המנגנון שמחזיק את ה-PDA היה יכול לעשות את העבודה טוב יותר. יכול להיות שזה בגלל הצורה המעוגלת של ה-TC, אבל בכל מקרה נוצרת תחושה שהעסק לא יושב שם הכי יציב בעולם. (לא שיש סכנה שמשהו יפול אבל בכל זאת - תחושה ש"זה לא מושלם").

עברית:

כמו שכתבתי, העברית עובדת בצורה חלקה, "ישר מהקופסא". מכיוון שבכלל לא חשבתי שהיא תעבוד התחלתי לחקור איך ולמה. (מה לעשות אני כזה). הרושם שקיבלתי כרגע הוא שהעברית עובדת מפני של-TC יש מקלדת מובנית, והעברית של פילוק תומכת בה.
אם אני מבין נכון, הרי שהעברית של פילוק בכלל לא מודעת לזה שחיברתי מקלדת חיצונית. מבחינתה אני עדיין מקיש על המקלדת המובנית. (עשיתי כל מיני ניסויים כמו מיפוי מקשים וכדומה). זאת הסיבה לכך שזה עובד.
הדבר הזה מייד מביא אותי למסקנה שמכשיר בלי מקלדת מובנית לא יהנה מתמיכה בעברית עם המקלדת החיצונית הזו.
 
21-Oct-2006