PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories העינויים שעובר גאדג"טיר ממוצע
או: בדרך אל האושר

 
 
טאגליינס

נרתיק ל IPAQ מסדרת rx5900

 
מאת: דני דורי
של חברת Carry Mobile
נרתיק חברת Carry Mobile היא חברה חדשה המייצרת מבחר גדול של נרתיקים למכשירים שונים, באתר שלהם אין כל רמז באיזו ארץ הם ממוקמים, ככל הידוע לי אין להם יבואן ומשווק בארץ אבל הם שולחים את מוצריהם לכל העולם ללא דמי משלוח.
איכות המוצרים שלהם (לפחות אלו שראיתי) טובה, המחירים זולים וניתן לשלם בכל אמצעי התשלום, כולל PayPal.

לאתר של חברת carrymobile

את הנרתיק קיבלתי לסקירה מזמן, אבל בגלל כל-מני ארועים לא צפויים לא יכלתי לכתוב את הסקירה עד עכשיו וטוב שכך, אם הייתי כותב את הסקירה מייד כשקיבלתי את הנרתיק היא הייתה שונה מאד, הן בגלל מקומות שבהם העור "תפס עצמאות" ויצר מעין "גל" שהרחיק אותו מהמכשיר, והן בגלל אי התאמה שהייתה בין החורים בנרתיק ובין הכפתורים. אבל תוך זמן קצר הנרתיק למד "להתאים את עצמו" למכשיר באופן מפתיע ולכן כיום הסקירה הרבה יותר אוהדת.

הנרתיק מזויות שונות  מה באריזה

מה באריזה

אריזה פונקציונאלית שקופה, קצת מוזר שאין על הקופסא כל כיתוב עם שם החברה, גם בתוך הקופסא אין כל פתק. כזה שיכול לתת מושג על זהות החברה, להמליץ על מוצריה ולהפנות לאתר האינטרנט שלה. אבל כמובן שאלו שיקולים שיווקיים של החברה שאין כלום בינם ובין השימוש בנרתיק.
באריזה נמצא הנרתיק, בתוכו פיסת פוליאריטן מוקצף השומרת על צורתו, על אריזת הצלופן שלו מדבקה פצפונת שמאמתת את סוג המכשיר לו מיועד הנרתיק. כן יש באריזה תפס לחגורה ומתאם לתפס זה

תכולת האריזה  הנרתיק פתוח

סקירה כללית של הנרתיק

עשוי מעור שחור. למרות שזה לא עור נאפה הגזירה והתפירה מדוייקות מאד ונאות, דווקא העור הזה נותן לדעתי הגנה קצת יותר טובה מעור נאפה דקיק כפי שיש בכמה חברות אחרות.
חבל שגם בחברה זו, כמו באחרות, לא מייצרים לסידרת 5900 נרתיק "פליפ" (עם פתיחה אנכית).
סגירת הנרתיק עם סגר מגנטי לא מאד אינטואיטיבית ולפחות בהתחלה צריך לחפש את מיקום המגנט השני עד לסגירה.
הכנסה והוצאה של המכשיר פשוטות וקלות מאד (למשל - כדי לשים בתושבת באוטו).
תפס החגורה היה מאד חשוד בעיני וחשבתי שהוא עלול להשמט או להשבר, לכן העברתי אותו סדרת מבחנים אכזריים, שלעומתם גיבוש סיירת מטכ"ל נראה כקייטנה רגועה (כמובן שבזמן ניסויים אלו שמתי בתוכו מכשיר פאלם ישן ולא את מכשירי האהוב). התפס עמד במבחנים אלו כמו גדול !
תפס החגורה מתחבר לנרתיק בעזרת מתאם, חיבור התפס ופרוקו ממש קלים ופשוטים ומאפשרים מעבר מהיר בין מצב שבו המכשיר מונח בתיק, ללא התפס לבין מצב שבו המכשיר תפוס על החגורה. אחרי חיבור התפס למתאם הוא כמעט שאינו מסתובב וכך מאפשר לבחור בין מצב אנכי לאופקי. לתפס יש לחיץ לשחרור מהיר.
בצידו הפנימי של הנרתיק יש שני כיסים לכרטיסי SD, אני אף פעם לא הבנתי למה צריך כיסים שכאלו, מחשב כף-יד הוא לא מצלמה שבה אתה מחליף כרטיסים תדיר, ביום שבו כרטיס ה 4 ג'יגה כבר יראה לי לא מספיק יהיו כבר לבטח כרטיסי 400 ג'יגה שאוכל לקנות במקומו. גם הקרבה בין פינות הכרטיס הנוסף לבין המסך נראית לי סיכון מיותר, אבל מי שכן לוקח איתו כרטיסי רזרבה (מסיבותיו השמורות עימו) ישמח לדעת שגם בנרתיק זה לא נפקד מקומם.


איבזור וגימור


בהתחלה היו גלים בעור

התאמה למכשיר

כאמור - כשקיבלתי את הנרתיק הוא לא ממש התאים למכשיר, היו בו "גלים" והיתה אי-התאמה בין החורים לכפתורים, אחרי שבועיים - שלשה הם כבר מתאימים היטב אחד לשני, פרט לכפתור ההדלקה והכיבוי. עם הזמן למדתי ללחוץ על אותה פיסת עור שמעל הכפתור כדי להדליקו. אחרי שהתרגלתי אני מוצא דווקא יתרון בכך שזה מונע הדלקה לא מתוכננת של המכשיר, אבל אני לא מאמין שהם התכוונו לכך מתחילה.

היכן מסתתר כפתור ההדלקהאתר האינטרנט של החברה

אתר האינטרנט של החברה

לא יכלתי להתעלם מנקודה כואבת זו, למרות שאין כל קשר בינה לבין השימוש בנרתיק. האתר שלהם, שאגב מעוצב יפה, איטי ברמות שלא פגשתי מאז ימי המודמים האנלוגיים במהירות 2,800 . כשאתה לוחץ על קישור בתוך האתר (למשל כדי למצוא את את הדגם הספציפי אותו אתה מחפש) יבשות זזות, אימפריות קורסות, תפיסות עולם נולדות וגוועות והעמוד עודו נטען.

נסו ותהנו...

סיכום

נרתיק מעור טוב בתפירה טובה, נוח לשימוש ונותן הגנה טובה למכשיר שבתוכו.

יתרונות

* מגן טוב על המכשיר
* דיוק טוב, אם כי לא מושלם, למיקומי הכפתורים שבמכשיר
* הוצאה והכנסה של המכשיר פשוטות וקלות
* התקנה והסרה של תפס החגורה פשוטות וקלות
* תפס שמאפשר לשאת את המכשיר במצב אנכי או אופקי
* מחיר נמוך (28$)
* משלוח חינם

חסרונות

* אין יבואן מורשה בארץ.
* כאמור - חבל שלא מייצרים לסידרה זו גם דגם "פליפ"
* תפס הסגירה המגנטי מצריך תשומת לב

 
15-Sep-2007