PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories סופ"ש בבית מלון
או מה היינו עושים בלי הילד (ה-iPaq :-P )

 
 
טאגליינס

Snap המדריך למשתמש

 
מאת: אריה סילבר
תורגם מתוך האתר של SplashData
דוגמת טופס Snap תורגם מהאתר של Splash Data.

תוכן העניינים

פתח דבר
הגדרת Snap
השימוש ב- Snap
בחירת תאריך ושעה
משיכות גרפיטי שימושיות
הכנסת פריטי לוח שנה (Datebook)
הכנסת פריטי ספר כתובות/אנשי קשר (Address Book\Contacts)
משלוח דואל (Email)
משימות (Tasks), פתקים (Memos) ויישומים אחרים
SplashNotes ויישומי Snap פעילים (Enable) נוספים
העדפות כפתורים

פתח דבר

האם אתה מוצא שאתה עדיין משתמש בנייר ועיפרון כדי לרשום הערות בישיבות, לקבוע פגישות ולרשום רשימת משימות, על אף שיש לך מכשיר Palm? האם אתה מוצא שמעבר בין יישומים רבים במכשיר הידני שלך תוך ניסיון לדבר בטלפון מסובך איטי מידי? כך גם אנו, וזוהי הסיבה שיצרנו את Snap.

Snap נותנת לך מקום בו תוכל להכניס מידע בזריזות, ולסדר אותו מאוחר יותר. לחצנים בצד ימין מקלים על הוספת מידע אל ספר הכתובות (Address Book), לוח השנה (Date Book) רשימת המשימות (Tasks), פתקים (Memo Pad), או אפילו ליצור דואר אלקטרוני. למעשה, בהתאם ללחצן שאתה מקיש עליו, Snap תנסה לפרש את מה שכתבת ולארגן זאת עבורך. Snap תעשה את מכשיר ה-Palm שלך קל ומהיר יותר לשימוש.

הגדרת Snap

בפעם הראשונה שתפעיל את Snap, תישאל אם אתה מעוניין לשייך את Snap עם כפתור הפתקים (Memo) של המכשיר שלך. מאחר ו- Snap תוכננה להיות זמינה בזמן קצר ביותר, יהיה זה יעיל ביותר למפות אותה לאחד מכפתורי החומרה של המכשיר, כך שתוכל לענות "כן" (Yes) לשאלה זו. Snap תזכור איזה יישום היה ממופה קודם לכן לכפתור, ותדאג שהיישום יהיה זמין בלחיצה השנייה על כפתור הפתקים (Memo). במילים אחרות, לחץ על כפתור הפתקים פעם אחת, ותקבל את Snap. לחץ עליו פעמיים כדי לקבל את יישום הפתקים.
* במכשירי Treo אין לחצן פתקים (Memo). בהעדפות מערכת ההפעלה (Prefs), בחר ב- Buttons (מקשים). במספר דגמים של Treo, ישנו לחצן צדדי, אליו תוכל למפות את Snap. לחליפין, תוכל למפות ל- Options + Calendar (אפשרויות + לוח שנה) באותו מקום בהעדפות (Prefs.)
הגדרת Snap כדי לשנות הגדרות אלו, בחר ב- Preferences (העדפות) מתוך התפריט ע"י הקשה על לחצן Menu (תפריט). לחצן Menu נמצא בפינה השמאלית התחתונה של המסך, סמוך לאזור הגרפיטי.
סימון תיבת " Associate…" יקבע באם Snap תמופה אל כפתור הפתקים (Memo). תוכל לבחור איזה יישום יעלה בלחיצה השנייה על הכפתור ע"י בחירת היישום מתוך רשימת " 2nd Memo Button".


השימוש ב- Snap

השימוש ב- Snap Snap קלה מאד לשימוש. יש בה שדה מלל אחד על המסך. פשוט הכנס את המידע בשדה, וארגן אותו מאוחר יותר.

כדי לשנות הגדרות אלו, בחר ב- Preferences (העדפות) מתוך התפריט ע"י הקשה על לחצן Menu (תפריט). לחצן Menu נמצא בפינה השמאלית התחתונה של המסך, סמוך לאזור הגרפיטי.

סימון תיבת " Associate…" יקבע באם Snap תמופה אל כפתור הפתקים (Memo). תוכל לבחור איזה יישום יעלה בלחיצה השנייה על הכפתור ע"י בחירת היישום מתוך רשימת " 2nd Memo Button"

כדי לארגן ולסדר את הנתונים, בחר בנתון ע"י הקשה וגרירה עליו, ואז הקש על אחד הלחצנים שבצד ימין של המסך כדי לשלוח את הנתונים ליישום. אם לא תבחר בנתון כלשהו לפני ההקשה על הלחצן, כל המידע שבמסך Snap יישלח אל אותו ישום.

תוכל לנקות במהירות את המסך ע"י הקשה על לחצן Clear (נקה). אם תלחץ על לחצן Clear בטעות, תוכל לשחזר את מה שניקית ע"י בחירה ב- Undo (בטל) מתוך תפריט Edit (עריכה).

בחירת תאריך ושעה


Snap תנסה לפרש תאריכים ושעות בתצורה שבה הכנסת אותם. יחד עם זאת, אם תבחר להשתמש בבוחרי תאריך ושעה סטנדרטיים, תוכל לקבל אותם ע"י הקשה על לחצן התאריך בתחתית מסך Snap.

בוחרי תאריך ושעה

הלחצן השלישי (סימן הברק) הוא כלי קיצור דרך ליישומים. תוכל להוסיף יישומים שאתה משתמש בהם לעיתים תכופות כך שיהיו ממש בקצות האצבעות שלך בעת השימוש ב- Snap.

משיכות גרפיטי שימושיות


בעוד ש- Snap מנסה לפרש את המידע שהכנסת בכל צורה שהכנסת אותו, ישנן כמה משיכות גרפיטי שימושיות ומועילות שתוכל להשתמש בהן כדי לעשות את העבודה של Snap לקלה יותר. לימוד של משיכות גרפיטי אלו יאפשר לך להכניס מידע במהירות אל Snap, כמו גם לכל יישומי Palm האחרים. בוודאי שאם לא תוכל לזכור אותן, תוכל תמיד להכניס אותן ע"י שימוש במקלדת שתעלה כשתבחר ב- Keyboard מתוך תפריט Edit (עריכה).
בעת הכנסת כתובות, Snap תצפה לראות את המידע כאילו היה מכתב או מעטפה, כשכל שורה של מידע מופרדת בשורה חדשה. לדוגמה תוכל לכתוב:

John Doe
1234 Maple Street
Los Gatos, CA 95030
208-555-1234


   כדי ליצור שורה חדשה ב- Palm, התחל את משיכת הגרפיטי בפינה הימנית העליונה של אזור הגרפיטי, ומשוך כלפי מטה אל הפינה השמאלית התחתונה.
  +  בעת הכנסת מספר טלפון, תוכל להשתמש במקף או נקודה כדי להפריד בין הספרות. כדי ליצור מקף, הקש פעם אחת באזור הגרפיטי, ואחר כך משוך משמאל לימין.
  +  כדי ליצור נקודה, הקש פעמיים באזור הגרפיטי.
  +  בכתובות דוא"ל (Email) ישנו סימן "@". כדי ליצור סימן זה, הקש פעם אחת, ואח"כ רשום "0" כשאתה מתחיל במרכז למעלה וצייר עיגול.
  +  בעת הכנסת תאריכים, יתכן ואתה מפריד את היום, חודש, והשנה ע"י שימוש בנקודה, לוכסן, או מקף. מקף ונקודה מתוארים למעלה, כדי ליצור לוכסן, הקש פעם אחת באזור הגרפיטי, ואח"כ בצע משיכה מהפינה השמאלית התחתונה אל הפינה הימנית העליונה.
  +  כדי להכניס שעה, תוכל להפריד בין השעות והדקות ע"י שימוש בפסיק, נקודה או נקודתיים. כדי ליצור פסיק, הקש פעם אחת באזור הגרפיטי, ואח"כ בצע משיכה מאמצע האזור אל הפינה השמאלית התחתונה.
  +  כדי ליצור נקודתיים, הקש פעם אחת, ואח"כ בצע משיכה מהמרכז למעלה, כלפי המרכז למטה. וחזרה אל המרכז למעלה.
 "a" או "p"  תוכל לסיים זמן ע"י "a" או "p" כדי לציין AM או PM (לפני או אחרי 12 בצהריים) .

הכנסת פריטי לוח שנה (Datebook)

צלמית Datebook שבצד ימין. Snap תנסה לפרש את התאריך והשעה ולהכניס אותם לשדות המתאימים
לדוגמה, אם תרשום:
Meeting at 4 on Mon (פגישה ב 4 ביום שני)
תקבל את המסך הבא:

הגדרת פגישה חדשה

התאריך יהיה התאריך של יום שני הבא. בצע את השינויים שאתה רוצה באירוע, והקש על לחצן Add. האירוע יתווסף אל לוח השנה שלך, ו- Snap תיגש מיד לאותו אירוע בלוח השנה כך שתוכל לבצע שינויים נוספים.
הערת המתרגם: מלל בעברית לא יוכל להכיל ימים בעברית כיוון שהתוכנה אינה מכירה אותם. במקום זאת יש לרשום רק את מלל הפגישה והשעה, ובמסך הבא להגדיר את תאריך הפגישה.

הגדרת תאריך הפגישה

לחליפין ניתן לרשום במלל את שמות הימים באנגלית:

הגדרת התאריך בציון היום באנגלית

שעות ניתן להכניס בתצורות הבאות:
 • 4
 • 4:00
 • 4.00
 • 4p (a עבור a.m. , p עבור p.m.)
 • 4pm
תאריכים ניתן להכניס בתצורות הבאות, והם יתפרשו על בסיס הגדרות האזוריות שלך:
 • 5/4
 • Mon
 • Monday
 • 5.4
 • 5/4/07
עצה: מה אם תרצה לראות אם פגישה כלשהי ניתן לקבוע ביום מסוים לפני שאתה מכניס אותה? פשוט קבע את הפגישה לתאריך ושעה מוצעים, ולחץ על לחצן Add. Snap תיגש אל לוח השנה, ותדגיש את האירוע אותו הכנסת כרגע. עכשיו תוכל לראות אם הפגישה מתנגשת עם פגישה אחרת, ולהתאים את הנדרש בלוח השנה (Datebook\Calendar) .

הכנסת פריטי ספר כתובות/אנשי קשר (Address Book\Contacts)

בעוד ש- Snap מנס לקרוא מידע אנשי קשר (Address Book) במגוון של דרכים, עליה לפרש ביעילות מידע כתובות וטלפונם כאשר הם מוכנסים ככתובת במכתב רשמי או בכרטיס ביקור, עם חזרה של כניסה אחרי כל פיסת מידע היוצרת שורה חדשה.
לדוגמה: אם תכניס את המידע הבא:

פרטי איש קשר

ואח"כ לחץ על לחצן Address Book שמצד ימין. תראה את המסך הזה:

הפרטים המוצגים במסך המתאים

Snap מפרשת את מה שרשמת וממלאת את הנתונים בשדות הנפוצים ביותר בספר הכתובות (Address Book) במסך המקדים. מתוך מסך זה, תוכל לבצע שינויים בנתונים לפני שאתה שולח אותם לספר הכתובות (Address Book).

כדי לשלוח את הנתונים לספר הכתובות (Address Book), הקש על לחצן Add. משם תילקח את יישום אנשי קשר/ספר כתובות (Address Book\Contacts) כך שתוכל לבצע שינויים נוספים.

דרך קלה לבצע שינויים למידע היא להחליף פריט ע"י משיכת הכותרת של פריט אחד מעל לאחר. לדוגמה: אם Snap מחליפה בין השם הפרטי לשם המשפחה, תוכל לגרור את המילה "LAST:" מעל למילה "FIRST:", ו-Snap תחליף בין שם המשפחה לשם הפרטי.

הגדרת ברירת המחדל של Snap הוא הטלפון בעבודה (Work). אם המספר הוא המספר בבית או סלולרי, תוכל לשנות בקלות את ההגדרה ע"י הקשה על החץ שליד המלה "WORK:".

דרך קלה לציין שמספר הטלפון הוא הטלפון בבית או מספר סלולרי, היא לשים אות המציינת את הגדרת מספר הטלפון מיד לאחר המספר. לדוגמה, "12-3456789h" פרושה שהמספר 12-3456789 הוא מספר הטלפון בבית. השתמש באותיות הקוד הבאות כדי לציין את סוג מספר הטלפון:
 • H = Home (בית)
 • W = Work (עבודה)
 • F = Fax (פקס)
 • P = Pager (זימונית)
 • M = Mobile (נייד/סלולרי)
 • O = Other (אחר)
הערת המתרגם: כאן לא ניתן לרשום את אותיות הקוד בעברית כיוון שהתוכנה אינה מכירה אותן....
עצה: מה אם תרצה להוסיף שדה נוסף לערך ספר הכתובות (Address Book)? מלא כמה שדות שתוכל, ואחר כך לחץ על לחצן Add. Snap תיקח אותך אל ספר הכתובות (Address Book) ותאיר את הפריט אותו הוספת כעת. כעת תוכל להוסיף מידע נוסף לערך זה ככול שנדרש.

משלוח דוא"ל (Email)

טופס דואל בחר באזור על המסך שאותו ברצונך לשלוח בדוא"ל (Email) למישהו, והקש על לחצן Email (דוא"ל).

Snap תחפש אחר כתובת דוא"ל (Email Address) כלשהי בתוך האזור שבחרת, ותכניס אותה לשדה "To" (אל). תוכל להוסיף או לערוך את המידע שאתה רואה. תוכל גם לחפש כתובת דוא"ל (Email Address) מתוך ספר הכתובות (Address Book) המובנה ע"י הקשה על החץ שליד כל שדה.

הערת המתרגם: – בבדיקה שלי לא נמצא חץ כאמור במדריך המקורי,אבל בהקשה על תיבת כתובת נפתח מסך חדש בו ניתן לערוך את הכתובת הרשומה כמו גם להקיש על לחצצן Lookup כדי לפתוח את רשימת כתובות הדוא"ל (Email) שבספר הכתובות כפי שמופיע בתמונה הבאה:

עריכת כתובת דואל

משימות (Tasks) , פתקים (Notes) ויישומים אחרים

תוכל לשלוח רשימת פריטים לרשימת המשימות (Tasks) שלך ע"י בחירת הרשימה והקשה על לחצן Task List (רשימת משימות). Snap תיצור פריט משימה חדש עבור כל שורה מתוך הבחירה שלך, ותעבור אל המשימה הראשונה שנוצרה כדי שתוכל לבצע עריכה נוספת.

שלח את תוכן Snap לפתק (Memo), ע"י הקשה על לחצן Memo (פתקים)
תוכל לשלוח את תוכן Snap לקובץ doc ע"י בחירה ב- "Export to Doc" מתוך תפריט Options

SplashNotes ויישומי Snap פעילים (Enable) נוספים


ישום Snap פעיל Snap תומכת ביישומי Snap פעילים (Enable) אחרים. אם Snap מבחינה ביישום Snap פעיל אחר המותקן במכשיר, יופיע לחצן בפינה הימנית התחתונה של המסך, מצוינת ע"י צלמית (Icon) תוכנת SnapNotes, כיוון ש- SnapNotes בגרסת ניסיון מותקנת יחד עם Snap.

הקשה על לחצן זה תגלה את רשימת תוכנות Snap הפעילות (Enabled) אליהן תוכל לשלוח את תוכן Snap.

למידע נוסף אודות SplasNotes גש אל אתר הבית שלנו.

העדפות כפתורים


העדפות כפתורים בחר העדפות כפתורים (Buttons Preferences) כדי לשנות את יישומי ברירת המחדל שיופעלו לאחר שפריט נשלח אל מסד הנתונים.

שים לב, שעליך רק לבחור ביישום התומך במסד הנתונים הייחודי שברצונך לערוך. לדוגמה, בחר ב- ToDo Plus כיישום Tasks (משימות), אבל לא כיישום הדואר. אם תבחר ביישום שאינו תומך בסוג המיוחד של הנתונים, אתה עלול לגרום לקריסת מכשיר ה- Palm שלך.

כל הזכויות© לתרגום בעברית שמורות לאריה סילבר.
אין לשנות, להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט,לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר
או לקלוט בכל דרך או בכל אמצעי אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר-כל חלק שהוא מהחומר שבחוברת זו.
שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומר הכלל בחוברת זו אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב ע"י המתרגם.

 
19-Jan-2008