PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories עידן חדש מתחיל עם ה-Mac Book החדש
או: 100% לחות - סיפורו של יום בחיים

 
 
טאגליינס

הישחיר טייטן חברבורותיו?

 
מאת: עמית דונסקי
או – ההחווירו סגולתיו של ה-TyTN מול ה-BlackJack?
BlackJack הממ... לא.
לא שתיתי נפט וגם אכלתי סחוג. פשוט, נדלקתי על השחור-שחור הזה.

טוב. מי שמכיר אותי, או קרא את מה שכתבתי כאן בעבר, יודע שאני איש PocketPC מובהק. מייד לאחר שסיימתי את פרק ה- Palm Pilot בחיי, עברתי ישירות אל ה- Mio 558 וממנו, לא כל כך מזמן, אל ה- HTC TyTN. מסך מגע - זה נוגע בי.

אבל השבוע, קרה דבר.
וזה קרה, כשניגשתי אל מרכז המכירות של אחת מחברות הסלולאר; לא זו הסגולה, לא הכחולה וגם לא הירוקה, כדי להסדיר סוף כל סוף את נושא הטלפוניה בחברה שבבעלותי. ובמסגרת העסקה שנרקמה, קיבלתי לרשותי את השחור-שחור הזה, Samsung BlackJack.
טוב, Smartphone במתנה - לא בודקים ביצועים, וכך לקחתי אותו אל ביתי, מבלי שאפילו טרחתי להוציא אותו מהקופסא. שיחקתי אותה - אדיש !
אלא שבשלב מסויים, הוצאתי את ה- SIM מחברי הטוב, ה- TyTN, והעברתי אותו אל האורח החדש, ואני אומר לכם; עוד לפני שהספקתי להגיד ג'ק, נדלקתי על המכשיר.

אתם יודעים - לפעמים, מכשיר מציג יומרנות מסויימת, שממבט ראשון גורמת לפתח ציפיות לגבי יכולותיו. כזה הוא, לדוגמא, ה- TyTN. כאשר רואים אותו לראשונה, ברור מייד כי יש כאן סוס רציני. אלא שכגודל הציפיות.....

ה-בלקג'ק לעומת זאת, נראה במבט ראשון כמכשיר, יפה, נקי, עשוי מחומרים טובים, אבל יש ממנו ציפיות נמוכות יותר. ואתם יודעים מה? הוא קולע בול. ומאחר ואינו מתיימר להיות מה שאינו, זה פשוט כייף לקבל את מה שהוא כן.

קודם כל, הוא דק וקל. כמובן יחסית ל- TyTN. אצלי עכשיו הכל יחסי ל- TyTN.
שנית, הוא בעל מבנה פונקציונאלי. כל ה- QWERTY זמין ביד, ומייד, ואף על פי שנראה שזה פשוט מליון כפתורים קטנטנים, מהנסיון הראשון הוא מגיב נכון. לא יודע איך להסביר את זה, אבל הסמסונגים מצאו את המילימטר הנכון, שפחות ממנו יהיה קטן מדי וגדול ממנו יהיה גדול מדי. וזה פשוט עובד. לוחצים - והמקלדת מגיבה נכון. אפילו הלחיצה נעימה באצבע.

המסך מספק את מה שהוא מבטיח. תמונה ברורה, בצבעים נעימים לעין. בכל שלב, האפליקציות מציגות את כמות המידע הנכונה למסך מסוג זה (שהינו קטן מכל PocketPC מצוי וגדול מכל טלפון סלולארי מצוי) ובפונט הנכון.

מערכת ההפעלה ל- Smartphone אינה מתיימרת להיות זו של ה- PocketPC, ולכן אין תחושה של תחרות ואין את הצורך להשוות ביצועים. היא עושה את מה שהיא מבטיחה לעשות. לא יותר ולא פחות.

אז שלחתי את ה- TyTN לחופשה קלה. תנוח. עבדת אצלי באמת קשה. בכל פעם ש- Schaps הוציא גירסה, הפלאשתי אותה, כל יום סנכרנתי אלפי (!) מספרי טלפון, פגישות, משימות ונתונים נוספים, ובכלל - הזרמתי המון נתונים אל המכשיר. חיים קלים לא עשיתי לו. מצד שני, הוא גם לא עשה לי. מי שמכיר את ה- TyTN יודע, שזה סוס עבודה רציני, אבל לפעמים גם חמור לא קטן; כמה מעצבן לפעמים לעשות איתו פעולה פשוטה כמו לקבל או לסיים שיחת טלפון. לחיצה על הכפתור הירוק זוכה למענה רק אחרי שנייה-שתיים, ולחיצה על האדום, מחייבת לוודא שהקו אכן התנתק, אחרת הצד השני עדיין בהאזנה...

את השבוע האחרון ביליתי בחברתו של ידידי החדש ג'ק. 200 גרם פחות וחצי עובי, ואת רוב הדברים גם הוא יודע לעשות.
כל הנתונים שלי, סונכרנו גם אליו והמכשיר אפילו לא השתעל. לא הצלחתי לעשות עליו רושם.
ל- SPB Wallet, יש גם גירסה ל- SmartPhone, כך שכל הנתונים היו זמינים לי מיידית.
גם רוב הגאדג'טים שהיו לי ב- TyTN מצאו דרכם כך או אחרת אל ה- Smartphone, ומה שלא - פשוט לא.

ויש גם כייף מסויים בעבודה ללא סטילוס. הממשק של ג'ק מגניב. הכל אפשר לבצע ביד אחת. הכפתורים מחכים במקומות הנכונים ומבצעים את הפעולה הכי אינטואיטיבית. באמת נחמד. שאפו לאנשי הנדסת האנוש. יש להם את זה, לקוריאנים.

אז לסיכום:
זהו אינו רקוויאם לטיטן שלי. אני בטוח שמתישהו, נחזור לעבוד יחד. אולי כש- Schaps יוציא סוף כל סוף גירסה יציבה באמת שתפסיק לערער אותי.
אבל בינתיים, אני מבקר קצת בצד של ה- Smartphone, וצריך להודות: BlackJack הוא יופי של מדריך טיולים !

ועוד בנושא - סמרטפון או פוקט?
 
11-Feb-2008