PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories ביקור בהנדי
מה שהיה אמור ליהיות ביקור שגרתי והפך לסיפור הזוי

 
 
טאגליינס

Facade - תוכנת Launcher כחול-לבן לסמרטפונים

 
מאת: איילת קורעל
או לחובבי אליעזר בן יהודה - משגר משימות ;-).
לאחר בוא אקסי, התינוק החדש למשפחה, הורגש המחסור בלונצ'ר טוב.
מי הוא אקסי תשאלו? אקסי הוא ה-XCalibur שנרכש זה לא מכבר.
מה חשיבותו של לאונצ'ר ומה כבר ניתן לעשות בעזרתו?
טוב ששאלתם... לונצ'ר יעיל יאפשר לי לקבוע בדיוק מה יופיע על המסך הראשי של הטלפון, באיזו צורה בדיוק וכן, גם את הצבעים המבוקשים.
במסגרת החיפושים אחר הלאונצ'ר המבוקש, הגעתי גם ל-Facade מבית התוכנה SBSH ואודות חוויותי אתם מוזמנים לקרא בסקירה הבאה.

תצוגה

התצוגה גמישה מאד וניתן לשנות בה גודל פונטים, תמונת רקע, צבעי רכיבים שונים, צורת הצגת התאריך והשעה, רוחב שוליים ועוד ועוד.
לדוגמה:
ניתן לשנות בקלות את התצוגה ע"י שינוי ה-Theme ושינוי צבעים כגון צבעי הרקע, הקוים המפרידים, הפונטים וכן הלאה.נוי הצבעים באופן מובנה מוגבל במקצת, אך למשתמשים מתקדמים קיימת האפשרות להחליף פרמטרים אלו דרך קבצי xml באופן ידני.גודל הפונט נתון גם הוא להגדרה על ידי המשתמש. ישנן 6 אופציות לבחירה.
המשתמש יכול לבחור כמה שורות עבור כל פגישה וכמה ימים מהיומן הוא מעוניין להציג.

אם במכשירכם מותקנת תוכנת מזג האויר של SBSH, ה-PocketWeather , ניתן לשלב את תחזית מזג האויר לכל יום, בפרטי היומן המוצגים על גבי המסך הראשי. ניתן לבחור בצורת תצוגת תחזית מזג האויר: כאייקון בלבד או כאייקון עם מידות החום הנמוכות והגבוהות ביותר, כשכאן ניתנת בחירה נוספת בין תצוגת המידות הנמוכות תחילה והגבוהות בסוף או להפך.

מזג אויר משולב במסך היום

למשתמשים מתקדמים

תתצוגת המסך מבוססת על קבצי XML, שהמשתמש יכול לערכם על ידי העברתם למחשב ה-PC, ביצוע השינויים המבוקשים (למשל צבע הטקסט, גודל הפונט וכו' או אפילו אייקונים שונים ועוד), שמירתם והחזרתם לסמרטפון, לתיקיה אליה הם שייכים.
עדיף היה לו אפשרויות רבות יותר מבין אלו שניתנות לשינוי ידנית, דרך קבצי ה-XML, היו מאופשרות גם באופן מובנה.

תוספים

מערכת ההפעלה של הסמרטפון מכילה תוספים שונים הניתנים לתצוה על גבי מסך "היום". התוכנה מאפשרת את הצגתם בצורה מושכת עין יותר, לעיתים נוחה יותר ולעיתים בשילובים שאינם קיימים במקור.
בנוסף, התוכנה מאפשרת להסיר תוספים מסויימים (שלא ניתן להסירם ע"י שימוש בהגדרות המובנות במכשיר) וכן ניתן לשנות את הסדר בו הם יופיעו. למעשה כל שורה או נושא המופיעים במסך הראשי ניתנים להסרה ובינהם השורות העליונות הכוללות את חיווי התקשורת הסלולרית, ה-Bluetooth וכד' ואת השורה הכוללת את שם הספק הסלולרי .
בין תוספים שניתן להוסיף קיימת שורה המציגה קישורים גדולים ליומן, למשימות ולסייר הקבצים , לפרטי המשתמש ועוד.

קישורים גדולים ליומן, למשימות ולסייר הקבצים

כאשר לוחצים על פרטי היומן , הרי נפתח תפריט ודרכו ניתן לגשת לפרטי הפגישה המסומנת, ליומן, לישום המשימות, למחיקת פגישה ואם מותקנת אצלכם תוכנת PocketWeather (שהוזכרה כבר), הרי ניתן לקפוץ מתפריט זה גם לפירוט מזג האויר לאותו יום.

אפשרויות גישה מהיומן       מסך מזג אויר

כפתורים, קיצורים ושאר ירקות

התוכנה מגיעה עם סרגל כפתורים, שהמשתמש יכול למקמו היכן שיבחר (בראש המסך, בתחתיתו או היכנשהו באמצע) וניתן להגדיר בו עד 23 כפתורים.
הכפתורים יכולים להוות קיצור דרך לאחת או התוכנות, לפרמטרים שונים (אחוז טעינת הסוללה, אחוז המקום הפנוי בזכרון המכשיר וכן הלאה), כפתורי פעולה (סופט ריסט, כיבוי המכשיר) או לאחת ההגדרות.

מזג אויר משולב במסך היום

כללי

כדי שהשינויים שבוצעו בהגדרות התוכנה ייושמו, על המשתמש לאשרם. הדבר מועיל מאד – הרי מי מאיתנו לא לחץ בטעות ושינה הגדרה כלשהי סתם כי רצה לבדוק מה ממסתתר שם ו"למה התכוון המשורר"...
אחת הבדיקות החשובות ביותר היא מידת הכבדת הלונצ'ר על פעולת המכשיר. משימוש בתוכנה עולה, שהתוכנה אינה מכבידה על פעולת הטלפון, ואף בשילוב של תצוגת מזג האויר לא מורגש כמעט הבדל (אם בכלל).

סכום

תוכנה המאפשרת תצוגה גמישה מאד של עמוד ה"בית", על פי רצונותיו ופנטזיותיו של המשתמש.
איננה מכבידה על המכשיר והופכת את השימוש בו לנח מאד.
רצוי היה להפכה גמישה יותר (מבחינת צבעים וכד') גם למשתמש שאינו מכיר את סוד ה-XML או סתם עצלן ;-).
בסה"כ – מומלץ בחם!

מחיר: 14.95$
להורדת גרסת נסיון
 
1-Mar-2008