PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories Palm Vx for ever
יש צורך להוסיף מילה?...

 
 
טאגליינס

SBSH iLauncher – המדריך למשתמש

 
מאת: אריה סילבר
נכתב ע"י Stefan Winkler, תורגם ע"י אריה סילבר.
iLauncher מעודכן לגרסה 3.0.01 בתאריך: 10/4/2006 הבהרה: המדריך נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד והוא מיועד לגברים ונשים כאחד

תוכן העניינים

 1. הקדמה – מה זה iLauncher?
 2. התקנה
 3. מסך היום (Today) של iLauncher
 4. מדידי iLauncher
 5. מנהל משימות של iLauncher ולחצן סגירה מוחלטת
 6. מצב בטוח
 7. לכידת תמונות מסך
 8. אפשרויות iLauncher- אפשרויות
 9. אפשרויות iLauncher – קיצורי דרך (Shortcuts)
 10. אפשרויות iLauncher - לשוניות
 11. אפשרויות iLauncher – הרשמה (Register)
 12. אפשרויות iLauncher – אודות (About)
 13. קישורים לתמיכה


1. הקדמה – מה זה iLauncher?

iLauncher הוא תוסף (Plug-in) למסך היום (Today) המאפשר לך לשגר מספר תוכנות מתוך מסך היום (Today). ניתן לכלול כל תוכנה, מסמך, יישום מלוח הבקרה ואפילו מספר מאפיינים בהם נדון מאוחר יותר. לדוגמה, תוכל לבצע איפוס רך (Soft Reset), לבצע שיחת טלפון, ליצור פגישה חדשה, או לסובב את המסך שלך באמצעות הקשה אחת!. בנוסף לכך, iLauncher מאפשרת לך לסגור יישומים כהלכה, ומאפשרת לך לקחת תמונות מסך של המכשיר שלך. יש לה גם מנהל משימות ואפשרות של מצב בטוח (Safe Mode). iLauncher תומכת ברזולוציות QVGA (240X320)
ו-VGA (480X640), והיא תומכת במערכות הפעלה Windows Mobile 2003, Windows Mobile 2003 SE, ו- Windows Mobile 2005.
ל- iLauncherיש מספר רב של אפשרויות התאמה. היא יכולה להיות משגר יישומים (Launcher) ללא לשוניות, או לשונית אחת, iLauncher Classic (3 לשוניות), או משגר מאוזן בעל מספר לשוניות. ניתן גם לעצב צלמיות (Icons). תוכל לקבל צלמיות קטנות או גדולות, להציג מחווני סוללה וזיכרון ועוד הרבה!

iLauncher מאוזן VGA עם צלמיות מותאמות אישית
iLauncher מאוזן VGA עם צלמיות מותאמות אישית
iLauncher Classic (3 לשוניות)
iLauncher Classic (3 לשוניות)

תצוגה ללא לשוניות
תצוגה ללא לשוניות

אפשרויות צילום מסך
אפשרויות צילום מסך

תצוגת לשוניות מאוזנת
תצוגת לשוניות מאוזנת

מצב מערכת
מצב מערכת
מנהל משימות
מנהל משימות

2. התקנה

ניתן לבצע את התקנת iLauncher ע"י קובץ הפעלה (*.exe) או קובץ cab. בעת ההורדה, iLauncher יהיה מכווץ בקובץ zip. פרוס את הקובץ כדי למצוא את קובץ ההפעלה או קובץ ה-cab. להתקנה ע"י קובץ הפעלה (*.exe), הקש על הקובץ על שולחן העבודה של המחשב השולחני. וודא שהמכשיר שלך מחובר למחשב ומסנכרן. לאחר מכן עקוב אחר הוראות ההתקנה.
הדרך השנייה להתקנה היא קובץ ה-cab הנמצא בספריית ההורדה. הקובץ נקרא iLauncher3.2003.CAB עבור WM2003 ו- WM2003 SE, ו- iLauncher.WM5.CAB עבור WM5. העבר את הקובץ המתאים אל המכשיר ע"י שימוש בסייר החלונות במחשב השולחני שלך, ולאחר מכן מצא את הקובץ ע"ג המכשיר והקש עליו להתחלת ההתקנה.
התקנה על מכשיר בעל מערכת הפעלה WM5 תקפיץ שני חלונות במהלך ההתקנה (רק אם iLauncher היה מותקן קודם לכן). הראשון מודיע לך שהגרסה קודמת של iLauncher תוסר. הקש OK.
החלון השני ישאל אותך באם ברצונך לשמור את הגדרות iLauncher עבור ההתקנה החדשה. הקש Yes לשמירת מידע זה, או No למחיקת ההגדרות הנוכחיות. אם תבחר להסיר את ההגדרות, ימחק גם מידע הרישום שלך. (שם לב אם תיתקל בבעיות בעת התקנה ע"ג התקנת iLauncher קודמת, מומלץ לנטרל את תוסף (Plugin) iLauncher Today, לבצע אתחול רך (Soft Reset) ולמסות לבצע את השדרוג שנית).
לאחר בחירת מיקום התקנת iLauncher (התקנה על כרטיס הרחבה נתמכת, והקבצים החיוניים מותקנים בכל מקרה בזיכרון הפנימי), תוכל לעקוב אחר התקדמות ההתקנה על המסך שלך. בשלב ההתקנה הסופי, יופיע מסך עם תיבת בחירה "Install default iLauncher meter" (התקן מידות ברירת מחדל של iLauncher) אם תסמן תיבה זו, יותקנו מידות ברירת המחדל של התוכנה אל תיקיית תוכנה בזיכרון הראשי. הדבר יקרה גם אם תבחר להתקין את iLauncher לכרטיס זיכרון. בחר את השפה, והקש על Complete Installation לסיום ההתקנה.

דוגמאות למסכים בתהליך ההתקנה
דוגמאות למסכים בתהליך ההתקנה

הלשוניות לאחר ההתקנה

3. מסך היום (Today) של iLauncher

בהתקנה הראשונה iLauncher יהיה במצב של לשוניות מאוזנות (Horizontal Tabs). הלשוניות יהיה למעלה ויכילו את צלמיות ברירת המחדל. iLauncher תיצור שלוש לשוניות, ותאכלס אותן בקיצורי דרך שונים לעזור לך בתחילת הדרך. לשוניות אלו הן: Apps, Games, ו- Documents.

צלמית Shell Tray (מגש מעטפת) נותנת לך יכולת הפעלת תוכנות מתוך מגש המערכת. כאשר מרכז הפיקוד של מגש המעטפת פעיל, תוכל למזער את iLauncher כך שלא תופיע במסך היום (Today), ועדיין להפעיל תוכנות בעזרת הקשה ע"ג לחצן. תוכל גם להגדיר צלמית אחת על הסרגל העליון.

קיצור דרך/מדיד בסרגל עליון
קיצור דרך/מדיד בסרגל עליון

מגש מעטפת עם קיצורי דרך מותאמים אישית
מגש מעטפת עם קיצורי דרך מותאמים אישית

בעת הקשה על מדיד (Meter), ניתן להעלות את מסך מצב iLauncher, או שהן פותחות את התיקייה המתאימה למדיד. ראה פרק "מדידי iLauncher" למידע נוסף אודות המדידים.

מסך מצב iLauncher
מסך מצב iLauncher

תוכל להקיש ולהחזיק (Tap & Hold) ע"ג צלמית, ושם הפריט יופיע בתפריט מוקפץ. התפריט ייתן לך גם מספר אפשרויות לשליטה בצלמיות שלך. תוכל לשנות את הצלמית מקטנה לגדולה ולהפך, למחוק צלמית, ולהעביר או להעתיק את קיצור הדרך ללשונית אחרת. תוכל גם להתאים אפשרויות תמונה כדי לשנות את תמונת הצלמית (לא תוכל לשנות תמונת מדיד – meter – בצורה כזו), להגדיר מאפיינים נוספים (ראה פרק "אפשרויות iLauncher – קיצורי דרך"), ולהפעיל את קיצור הדרך.

תפריט נקודה ריקה
תפריט נקודה ריקה
תפריט צלמית (Icon)
תפריט צלמית (Icon)

הקשה והחזקה (Tap & Hold) בנקודה ריקה כלשהי בתוך הלשונית תפתח גם היא תפריט מוקפץ. ל-"All Shortcuts…" (כל קיצורי הדרך) ישנן שתי אפשרויות משנה לשינוי גודל הצלמיות (קטן וגדול). גם ל- "Override Icon Arrangement…" (בטל סדר צלמיות) ישנן מספר אפשרויות משנה: "Use Default" (השתמש בברירת מחדל), "Left" (שמאל), Centered"" (ממורכז), "Right" (ימין), ו-"Spread" (מפוזר). “Captions Enabled for Tab” (הפעלת מקרא עבור לשונית) מאפשרת לך להפעיל או לנטרל את מקרא הצלמיות בלשונית זו. “Add shortcut…” (הוסף קיצור דרך) ו- "Options" (אפשרויות) מדברות בעד עצמן, “Refresh iLauncher” (רענן את iLauncher) יעילה אם אתה יודע ששינית משהו. אבל iLauncher אינה מציגה את השינוי מיד.
Task Manager כאשר תבצע פעולת הקש והחזק (Tap & Hold) בפינה הימנית העליונה של מסך היום (Today), יופיע מסך מנהל המשימות (Task Manager). בעזרת מנהל המשימות, תוכל לסגור/למזער יישומים, לעבור בין תוכנות פעילות, להפעיל את התוכנות שעל מסך היום (Today) ללא צורך בחזרה אל שולחן העבודה, ועוד! למידע נוסף ראה פרק "מנהל משימות iLauncher ו לחצן סגירה מוחלטת"

4. מדידי iLauncher

ל- iLauncher ישנה היכולת להצגת מדידי מערכי שונים. מדידים אלו יכולים להציג סוללה (Battery), סוללת גיבוי (Backup Battery) (אם המכשיר מצויד בכזו), זיכרון (Memory), שטח אכסון (Filestore או Built-in Storage וכו'), וכן קיבולת של כרטיס זיכרון (Storage Card Capacity).

מדידי iLauncher בסרגל מדידים עליון בלשונית App
מדידי iLauncher בסרגל מדידים עליון בלשונית App

מדידי iLauncher בסרגל מדידים עליון, סרגל עליון, ומגש מעטפת (Shell)
מדידי iLauncher בסרגל מדידים עליון, סרגל עליון, ומגש מעטפת (Shell)

עוגת ברירת המחדל של המדידים תציג את כמות הזיכרון הפנוי, או עוצמת סוללה במלל, וכן תצוגה גראפית של נתונים אלו. במידה והסוללה טעונה במלואה, יוצג איזור ירוק שינוע לכיוון אדום בצורה סיבובית נגד כיוון השעון. כך יקרה גם במדיד הזיכרון כשתראה יותר זיכרון פנוי.
הוספת מדיד ללשונית נעשית בהליך פשוט: הקש על צלמית Options (אפשרויות), או גש אל Start --> Programs --> iLauncher --> Utilities --> iLauncher Options (התחל --> תוכניות --> iLauncher --> יישומים --> אפשרויות iLauncher), והקש על לשונית Shortcuts (קיצורי דרך). כעת, הקש על “Add…" (הוסף) כדי לפתוח את מסך הדפדפן של iLauncher כפי שמוצג למטה. בתחתית הדף תראה לשונית הנקראת “Meters”. כאשר תקיש עליה, תגיע אל רשימת המדידים. הקש על המדיד הרצוי לך, והקש על לחצן Select (בחר). שוב תגיע אל דף Shortcuts (קיצורי דרך). אם ברצונך להגדיר צלמית גדולה, פשוט סמן את אפשרות Large Icon (צלמית גדולה) בעת שהמדיד מסומן. כעת חזור על הפעולות עבור כל המדידים שברצונך להציג בלשונית אליהם שייכת אותם.

מסך הדפדפן של iLauncher
מסך הדפדפן של iLauncher

למדידים מסוימים תישאל ע"י iLauncher אם ברצונך שהמדיד יציג את המרחב הפנוי של הזיכרון הפנימי או כרטיס הזיכרון. אם תרצה לשנות זאת מאוחר יותר, תוכל להקיש ולהחזיק (Tap & Hold) על קיצור הדרך של המדיד בלשונית הגדרת Shortcut (קיצורי הדרך), או להקיש ולהחזיק (Tap & Hold) על המדיד במסך היום (Today). כך תפתח את תפריט קיצור הדרך, בו תהיה האפשרות “Meter refers to card"(מדיד מכוון אל הכרטיס). הקש עליה, ובחר להיכן אתה רוצה שיצביע, ואז הקש על לחצן OK, והמדיד יוגדר על פי הבחירה שלך.

הקש והחזק (Tap & Hold) על מדיד
הקש והחזק (Tap & Hold) על מדיד

כל מדידי iLauncher ניתנים לעיצוב, כולל המלל כמו גם הרכיבים הגראפיים. למידע נוסף גש בבקשה אל מדריך העיצוב הזמין באתר SBSH.net. יחד עם זאת, תוכל פשוט לבחור תמונה אחרת עבור המדיד. אם ברצונך לשנות מדיד, יהיה עליך למחוק את המדיד המקורי מלשונית Shortcuts (קיצורי דרך), ואז להוסיף אחר.

5. מנהל משימות של iLauncher ולחצן סגירה מוחלטת

ההפעלה Windows Mobile ממזערת בדרך כלל יישומים, כלומר, הם עדיין רצים ברקע, וצורכים משאבי מעבד יקרים. היה עליך לגשת ל"התחל --> הגדרות --> זיכרון (Start --> Settings --> Memory) כדי לסגור יישומים אלו. כעת, כל שעליך לעשות הוא להקיש על לחצן "X" כדי לסגור אותם לגמרי ! תוכל לכבות ולהדליק תכונה זו בהתאם לרצונך. בעת שהיא פעילה, תוכל גם להגדיר יוצאים מין הכלל כך שתוכנות מסוימות ימוזערו בלבד אם אתה צריך שהן תמשכנה לרוץ ברקע! הגדרות לחצן סגירה מוחלטת (Real Close Button Settings) ממוקמות
ב- iLauncher Options --> Options Tab -->Task Manager Settings --> X Button Closes Applications (אפשרויות iLauncher --> לשונית Options --> הגדרות מנהל משימות --> לחצן X סוגר יישומים).
תכונה אחרת שהוטמעה החל מגרסת iLauncher 3 היא מנהל המשימות (Task Manager). יתכן ותרצה לסגור יישום אחד אבל למזער אחר, או לעבור אל יישום שפועל ברקע. כל זה אפשרי! תוכל למפות את מנהל המשימות לכפתור חומרה דרך Start --> Settings --> Menu --> Buttons (התחל --> הגדרות --> תפריט --> לחצנים). בחר לחצן ואז בחר
ב- iLauncher Task Manager מתוך תפריט הגלילה. כעת תוכל ללחוץ על כפתור חומרה זה, ומנהל המשימות יעלה.. דרך אחרת לפתוח את מנהל המשימות היא להקיש ולהחזיק (Tap & Hold) על הפינה הימנית העליונה של המסך לאחר שהגדרת זאת ב- iLauncher Options -->Task Manager Settings (אפשרויות iLauncher --> הגדרות מנהל משימות).

דרכים שנות להפעלת מנהל המשימות (Task Manager)
דרכים שנות להפעלת מנהל המשימות (Task Manager)

תוכל לבצע מספר דברים עם מנהל המשימות:
שלוש האפשרויות הראשונות מאפשרות לך למזער או לסגור את היישום הנוכחי, או למזער את כל היישומים הרצים כרגע, מלבד זו המוגדרת כיוצאת מן הכלל של מנהל המשימות! כדי להגדיר יוצאים מן הכלל, הקש והחזק (Tap & Hold) על שם תוכנה במנהל המשימות. תקבל תפריט מוקפץ (ראה תמונת מסך למטה). " Hide from Task Manager" (הסתר ממנהל היישומים) – כשתגדיר אפשרות זו, היישום לא יופיע במנהל המשימות.
" Minimize Only" (מזער בלבד) כאשר אפשרות "X Button really Closes" (לחצן X סוגר לחלוטין) מופעלת, תכונה זו מונעת יישום זה מסגירה מוחלטת. כאשר תקיש על לחצן X, יישום זה ימוזער בלבד, וימשיך לרוץ ברקע.
Ignore Close-All” (התעם מסגור הכל) – כאשר תקיש על "Close All" (סגור הכל) במנהל היישומים, הפעולה תדלג על יישום זה.
" Forcibly terminate application" (סגור יישום בכוח) סוגר יישומים שמנהל המשימות אינו יכול לטפל בהם עם לחצן ברירת המחדל "real close" (סגירה מוחלטת).
" Manage Task Manager Exceptions" (נהל יוצאים מן הכלל של מנהל המשימות) מעביר אותך לרשימת היוצאים מן הכלל (Exceptions) של מנהל המשימות עליה נדון בפרק "אפשרויות iLauncher – אפשרויות".
בנוסף לזאת, תוכל לעבור לכל תוכנה שרצה שאינה מוגדרת "Hide from task Manager" (הסתר ממנהל המשימות) פשוט ע"י הקשה על שמה (ActiveSync בתמונת המסך למטה), או להפעיל פריט כלשהו בלשוניות שלך בעזרת תפריט Launch Cascade (מפל שיגורים). תוכל גם להגדיר 6 פריטים להצגה בסרגל הכחול התחתון שבמנהל המשימות מוצגים תמונת מסך, אתחול רך וכיבוי (Screen Capture, Soft Reset & Power Off) פריטים אלו ניתן להוסיף דרך *Task Manager Tab* (לשונית מנהל משימות) בלשונית קיצורי הדרך (Shortcuts) שבאפשרויות iLauncher.

הפעל (Launch) יישום בלשוניות שלך בעזרת המשגר (Launcher) של מנהל המשימות וסרגל מנהל המשימות (Task Manager Bar).
הפעל (Launch) יישום בלשוניות שלך בעזרת המשגר (Launcher) של מנהל המשימות וסרגל מנהל המשימות (Task Manager Bar).
מזער (Minimize) או סגור (Close) יישום, סגור הכל (Close All), או הגדר יוצאים מן הכלל (Exceptions) של מנהל המשימות.
מזער (Minimize) או סגור (Close) יישום, סגור הכל (Close All), או הגדר יוצאים מן הכלל (Exceptions) של מנהל המשימות.

6. מצב בטוח

לפעמים, תוכנה אינה עובדת בצורה נכונה במכשיר שלך. הדבר יכול לקרות ממספר סיבות שונות, אך המשתמש נשאר עם הבעיה. לדוגמה, לאחר התקנת תוכנה חדשה, אינך יכול הפעיל כהלכה את המכשיר שלך כיוון שהוא נתקע בעת פתיחת מסך היום (Today). או שהמכשיר שלך מבצע אתחול רך (Soft Reset) לולאתי, כלומר שהוא מאתחל את עצמו ללא הפסקה מבלי לאפשר לך לעשות משהו בנדון. יתכן ותחשוב שזה לא יקרה לך, אבל כאשר זה קורה- אתה נכנס לפאניקה. לא עם המצב הבטוח (Safe Mode) של iLauncher ! מצב בטוח (Safe Mode) מפעיל את המכשיר שלך ללא התוכנות, שירותים, ותוספי (Plugin) Today (היום) הנטענים באופן רגיל בעת הפעלת המכשיר. פרוש הדבר שתוכל להיכנס להגדרות של תוכנה ולשנות אפשרויות מסוימות, או להסיר את התוכנה לגמרי. הדבר בהחלט עשוי לעזור לך להימנע מאיפוס קשיח (Hard Reset)!
תוכל להפעיל את המצב הבטוח (Safe Mode) מתוך מסך Options iLauncher (אפשרויות iLauncher). בלשונית Options (אפשרויות) תוכל לבחור Safe Mode (מצב בטוח) מתוך תפריט הגלילה, ולהגדיר מתי ברצונך להפעיל את המכשיר במצב בטוח (Safe Mode). על אפשרויות אלו נדון בפרק "אפשרויות iLauncher – אפשרויות". במקרה שהגדרת לקבל בקשה למצב בטוח (Always – תמיד- או If Rest whiten to minutes – אם מאתחל תוך שתי שניות- ), תראה סרגל כחול קטן בתחתית המסך בעת הפעלת המכשיר. הסרגל יורה "Tap here to reset in Safe Mode" (הקש כאן להפעלה במצב בטוח). אם לא תעשה דבר, המכשיר פשוט יעלה. אם תקיש על הלחצן, הוא יודיע "About to reset in Safe Mode" (עומד לאתחל במצב בטוח). כאשר המכשיר יאתחל, הוא יעלה במצב בטוח.
תוכל להגיר את המצב הבטוח (Safe Mode) לפעול אוטומטית אם האתחול האחרון היה בטווח זמן של שתי דקות. במקרה כזה הבקשה לא תופיע, והמכשיר יעלה אוטומטית במצב בטוח אם תאתחל אותו בתוך שתי דקות מהרגע שעלה.
כאשר אתחלת את המכשיר במצב בטוח (Safe Mode), לא תראה תוספי (Plugins) Today (היום). רק את הודעת Safe Mode (מצב בטוח) של iLauncher. לאחר תיקון הבעיה, תוכל להקיש על " iLauncher Safe Mode- After making changes, tap here to reset" (iLauncher Safe Mode – אחרי ביצוע שינויים, הקש כאן לאתחול). תקבל בקשת אשרור שלאחריה תוכל לאתחל את המכשיר בצורה רגילה.

מסך היום (Today) במצב בטוח (Safe Mode)
מסך היום (Today) במצב בטוח (Safe Mode)

7. לכידת תמונות מסך

האם אי פעם חשבת על השאלה "איך הם יצרו את תמונות המסך האלו עבור תיאורי המוצרים ב- www.sbsh.net"? ובכן, כעת תוכל לעשות זאת בעצמך! iLauncher מצוידת ביכולת ליצור תמונות מסך (Screenshots) של המכשיר שלך בעזרת שתי הקשות בלבד, או הקלק והקש! ראשית עליך להקצות את "Screen capture" למקום כלשהו במסך היום (Today), מגש מעטפת (Shell Tray), לשונית מנהל המשימות, או לחצן שיגור מהיר (Quick Launch). ראה פרק "אפשרויות iLauncher – קיצורי דרך" לקבלת מידע כיצד לבצע זאת. (ניתן למצוא את "Screen capture" בלשונית "Special").
כאשר תפעיל את Screen capture (לכידת תמונות מסך), יקפוץ מסך אפשרויות הלכידה של iLauncher. כאן תוכל להגדיר את מספר התמונות שברצונך ש- iLauncherתיקח, כמה זמן צריך לחכות לפני התמונה הראשונה, וכמה זמן יעבור בין התמונות הבאות (אם אתה מגדיר את מספר התמונות ל- 2 ומעלה). כאשר תקיש OK, תתחיל פעולת לכידת התמונות!. לאחר מכן יקפוץ מסך אישור. תוכל לבחור לצפות בתמונות המסך, או פשוט לחזור למסך עליו עבדת.
>
מסך אישור
מסך אישור
אפשרויות הלכידה של iLauncher
אפשרויות הלכידה של iLauncher
>

8. אפשרויות iLauncher- אפשרויות

אפשרויות (Options) iLauncher מכילות את רוב האפשרויות של iLauncher. כדי להגיע למסך זה הקש על צלמית Options (אפשרויות) או גש אל Start -->Programs -->iLauncher Utilities -->iLauncher Options (התחל --> תוכניות --> iLauncher Utilities --> iLauncher Options), ואז ודא שאתה בלשונית "Options" (אפשרויות).

ראשית ישנו תפריט Tools (כלים) בתחתית. הוא מוצג בכל לשונית ב- iLauncher Options (אפשרויות iLauncher)
התפריט כולל אפשרות "Disable True VGA Hack". זוהי אפשרות חשובה ביותר במקרים בהם תקבל True VGA Hack במכשירים שאינם תומכים ב- rue VGA (מכשירי QVGA).
תוכל גם לייבא הגדרות (Import Settings) ולייצא הגדרות (Export Settings), כך שתוכל לחזור להגדרות קודמות שגיבית אם תרצה בכך. שים לב שהפעולה אינה שומרת את מידע הרישום (Registration) שלך, ולכן אם ייבאת את ההגדרות שלך לאחר שדרוג (Upgrade) iLauncher, יהיה עליך לבצע רישום מחדש. אם תבחר
"Save settings for future installation" (שמור הגדרות להתקנה עתידית), בעת הסרת התוכנה (Uninstall), ישמר מידע הרישום (Registration) בנוסף להגדרות שהגדרת ב - iLauncher Options(אפשרויות iLauncher).
ה- X האדום יאפשר לך לצאת מהגדרות iLauncherמבלי לשמור שינויים שבצעת.

לשונית Options (אפשרויות) מחולקת בהמשך למחלקות ע"י הקשה על תפריט הגלילה בחלקו העליון של המסך. כאן תוכל למצוא קישורים אל "General Settings" (הגדרות כלליות), "Horizontal Tabs Mode Settings" (הגדרות מצב לשוניות אופקי), "iLauncher Options Settings" (הגדרות אפשרויות iLauncher), " Meter Settings" (הגדרות מדידים), " Colors" (צבעים), "Captions" (לכידות), "Task Manager Settings" (הגדרות מנהל משימות), "Safe Mode" (מצב בטוח), ו-"Tweaks".

תפריט גלילה פתוח
תפריט גלילה פתוח

הגדרות כלליות (General Settings)iLauncher Display Mode (מצב תצוגת iLauncher)
אפשרות זו מאפשרת לך לבחור מצב תצוגה עבור iLauncher. בתיבת הגלילה המופיעה תוכל לבחור בין "Classic iLauncher (3-tab)", (iLauncher קלאסי (3-לשוניות)), "One Tab Display" (תצוגת לשונית אחת),
" Horizontal Tab Display" (תצוגת לשוניות אופקית), ו-"No Tab Display" (ללא לשוניות).

Default Icon Arrangement (ברירת מחדל לסידור צלמיות)
אפשרות זו משנה את הדרך בה מסודרות הצלמיות (Icons) שלך בלשוניות. האפשרויות הן "Left Aligned" (יישור לשמאל), "Centered" (ממורכזות), "Right Aligned" (יישור לימין), ו-" Spread" (מפוזרות).
הערה חשובה: אם יש לך שילוב של צלמיות (Icons) גדולות וקטנות, הלשונית תיישר אותן אוטומטית לשמאל (Left Align) אפילו אם הגדרות היישור שונות.

Portrait Height (גובה אורכי)
אפשרות זו נותנת לך שליטה על גובה השטח ש- iLauncher משתמשת בו במסך היום (Today) במצב אורכי (Portrait), מספר שורות הצלמיות שתציג בעזרת iLauncher. בתיבת הגלילה תמצא את האפשרויות הבאות: "Automatically determine" (הגדר אוטומטית), והרבה מספרים, המציינים את מספר הפיקסלים. "Automatically Determine" מאפשר ל- iLauncher לקבוע את הגובה על בסיס הלשונית עם מספר הצלמיות הגבוה ביותר (כלומר הלשונית המנצלת את רוב השטח במסך היום – Today-). תוכל גם להגדיר את גובה iLauncher למספר מסוים של פיקסלים. אם הצלמיות לא יכללו בשטח הנתון, יופיע סרגל גלילה בתוסף (Plugin) Today.

Landscape Height (גובה רוחבי)
אפשרות זו מגדירה את גובה שטח תוסף (Plugin) Today כשהמסך במצב רוחבי (Landscape). ראה Portrait Height (גובה אורכי) למעלה.

Spacing between icons (מרווח בין צלמיות)
אפשרות זו מאפשרת לך לבחור כמה שטח יוצג בין הצלמיות (Icons). תוכל לבחור בכל ערך בין 0 ל- 6 פיקסלים

Animate Tabs (החייאת לשוניות)
בחירה וסימון אפשרות זו מחייה את הלשוניות השונות בעת הבחירה בהן. משפיעה על:
"Classic iLauncher (3-tab)", (iLauncher קלאסי (3-לשוניות)), ו- " Horizontal Tab Display" (תצוגת לשוניות אופקית)כשאין תצוגת שמות.

Snap-back Tab (לשונית נקישה אחורנית)
אפשרות זו מאפשרת לשונית להיות לשונית נקישה אחורנית (Snap-Back Tab). לאחר הפעלת קיצור דרך, תעבור iLauncher אל לשונית זו באופן אוטומטי.

Fill Tray in Reverse Order (מלא מגש בסדר הפוך)
בחירה וסימון אפשרות זו תהפוך את סדר ההתחלה של הצלמיות (Icons) הממוקמות במגש המעטפת (Shell Tray). אפשרות זו פועלת עם לשונית מגש המעטפת (Shell Tray Tab).

Show Command Center (הצג את מרכז הבקרה)
בחירה וסימון אפשרות זו תציג צלמית באזור המגש של מסך היום (Today). לצלמית זו תהיינה פקודות מתקדמות שהן: "Options" (אפשרויות) (מביאה אותך אל אפשרויות iLauncher), ו- "minimize" (מזער) (מסתירה את תוסף היום (Today Plugin). תוכל למקסם (Maximize) שוב את התוסף מתוך מרכז הבקרה - Command Center -).

Auto Minimize (מזעור אוטומטי)
כאשר נבחרת אפשרות זו, iLauncher תפעל במצב ממוזער (Minimized). לא תוצגנה צלמיות במסך היום (Today), אך לשונית מגש מערכת (Shell Tray Tab) עדיין תופיע.

Hide Settings Button (הסתר לחצן הגדרות)
אפשרות זו תסתיר את לחצן Options (אפשרויות) ממסך היום כאשר תיבחר.

Enable "True" VGA Mode (אפשר מצב VGA "אמיתי")
אפשרות זו מכוונת לבעלי מכשירים עם מסך VGA המעוניינים לעבוד במצב VGA "אמיתי". הגדרת אפשרות זו מגדילה את גודל הסמלים המוצגים במסך היום (Today) בעת הצגתם.

Enable "True” VGA Mode in Options (אפשר מצב VGA "אמיתי" באפשרויות)
אפשרות זו מכוונת לבעלי מכשירים עם מסך VGA המעוניינים לעבוד במצב VGA "אמיתי". הגדרת אפשרות זו מגדילה את גודל הסמלים המוצגים במסך היום (Today) בעת הצגתם.
אנא הזהר לא להשתמש בהגדרה זו במצב VGA רגיל כיוון שלחצנים מסוימים הופכים למוסתרים.

Folder Open with App (תיקיה נפתחת עם יישום)
הגדרה זו אומרת ל- iLauncher באילו יישומים לפתוח תיקיות. הגדרת ברירת המחדל היא סייר הקבצים (File Explorer). לשינוי הדגש את האפשרות והקש על לחצן הסייר ([...]). הפעולה תפתח את סייר הקבצים, ואז תוכל לנווט אל הקובץ בו ברצונך להשתמש.

Quote Folder Path (מירכאות בנתיב התיקייה)
יישומים מסוימים דורשים מירכאות סביב נתיב התיקייה כדי לעבוד כהלכה. אפשרות זו מציבה מירכאות בנתיב. האפשרות עובדת בצירוף עם אפשרות "Folder Open with App".

On tap-and-Hold on Shortcut (בעת הקש-והחזק על קיצור דרך)
בעזרת אפשרות זו תשלוט במה שתראה בעת הקש-והחזק (Tap-and-Hold) על צלמית קיצור דרך. ישנן שתי אפשרויות: "Show Tooltip" (הצג כלים ועצות) או "Context Menu" (תפריט הקשר).

Allow drag-and-drop for Shortcuts (אפשר גרירה והדבקה עבור קיצורי דרך)
בעת סימון אפשרות זו, מתאפשרת גרירה והדבקה של קיצורי דרך במסך היום (Today). היא מסומנת כברירת מחדל.

Enable D-Pad Support (אפשר תמיכה ב- D-Pad)
אפשרות זו מאפשרת תמיכה של D-Pad עבור iLauncher. פרוש הדבר שתוכל לגלול צלמיות ולשוניות בעזרת
D-Pad. אפשרות זו פעילה רק במכשירים בעלי מערכת הפעלה WM203ES ו- WM5.

D-Pad Action Button (כפתור הפעלה של D-Pad)
אפשרות זו נותנת לך לבחור מה תעשה לחיצה על כפתור ההפעלה של D-Pad. ישנן שתי אפשרויות: "Launch Shortcut" (הפעל קיצור דרך), או "Context Menu" (תפריט הקשר).

הגדרות מצב לשוניות אופקי (Horizontal Tabs Mode Settings)הגדרות אלו ישימות רק אם הגדרת את מצב התצוגה של iLauncher (Display Mode) ל- " Horizontal Tab Display" (תצוגת לשוניות אופקית).

Tabs Style (סגנון לשוניות)
אפשרות זו שולטת בסגנון הלשוניות עבור " Horizontal Tab Display" (תצוגת לשוניות אופקית) בלבד. תיבת הגלילה מכילה את האפשרויות הבאות: "Tabs on Top" (לשוניות למעלה), "Tabs on Bottom" (לשוניות בתחתית), "Tabs on Top (no icon)" (לשוניות למעלה (ללא צלמיות)), "Tabs on Bottom (no icon)" (לשוניות למטה (ללא צלמיות)), "Tabs on Top (no Names)" (לשוניות למעלה (ללא שמות)), , "Tabs on Bottom (no Names)" (לשוניות למטה (ללא שמות)).

Tab Minimum Width (רוחב מינימאלי של לשונית)
כאן מוגדר הרוחב המינימאלי של כל לשונית

Tab Name Alignment (יישור שם לשונית)
אפשרות זו שולטת על יישור השם של כל לשונית. ההגדרה משפיעה היישור רק אם יש לך שמות בלשונות שלך. תפריט הגלילה מכיל את האפשרויות הבאות: "Left" (שמאל) "Center" (מרכז) ו- "Right" (ימין)

Font Size for Named Tabs (גודל גופן בלשוניות בעלות שם)
אפשרות זו שולטת בגודל הגופן של שם הלשונית בלשוניות בעלות השם. תפריט הגלילה נון לך אפשרויות גופן בגודל שבין 8 עד 16.

Tab Names Shadow Stile (סגנון צללית של שם גופן)
אפשרות זו שולטת בסגנון הצללית עבור שמות שונים של לשוניות. תוכל לבחור בין האפשרויות "None" (ללא), "Drop-right" (הטלה ימינה), או "Glow" (זוהר).

Drew Tab Names Bold (רשום שם לשונית מודגש)
סימון אפשרות זו יציג את שם הלשונית בגופן מודגש.

Tab Font (גופן לשונית)
אפשרות זו שולטת בגופן בו ייעשה שימוש עבור שם הלשונית. אפשרויות ברירת המחדל הן: "Default Style Font" (גופן ברירת מחדל), "Tahoma" ו- "Courier New". אם תוסיף סוג גופן לתיקיית Windows/Font, הוא יופיע בתפריט הגלילה.

הגדרת אפשרויות iLauncher (iLauncher Options settings)Show File Icons While Browsing (הצג צלמיות תיקייה בעת דפדוף)
סימון אפשרות זו יציג את צלמיות התיקייה בסייר של iLauncher בעת הדפדוף. הדבר יכול לשפר את הביצועים במכשירים מסוימים.

Remember File Browse Path (זכור נתיב של קובץ בדפדוף)
כאשר תסמן אפשרות זו, יזכור סייר הקבצים את המקום האחרון בו היית. האפשרות מסומנת כברירת מחדל.

Show Files Names only in Shortcut List (הצג רק שמות קבצים ברשימת קיצורי דרך)
סימון אפשרות זו ישנה את הדרך בה יופיעו שמות הקבצים בלשונית Shortcuts (קיצורי דרך). במקום שיופיע נתיב קיצור הדרך המלא, יופיעו רק שמות הקבצים ברשימה.

New Shortcuts Default to Large (ברירת מחדל גדול לקיצור דרך חדש)
סימון אפשרות זו יגרום לכל הצלמיות (Icons) החדשות להשתמש בצלמית גדולה.

הגדרות מדידים (Meter Settings)Today Screen Meter Bar (סרגל מידה מסך היום)
אפשרות זו תציג סרגל מידה בראש המסך. תוכל לבחור בין "None" (ללא), "Battery" (סוללה), "Backup Battery" (סוללת גיבוי), "Memory" (זיכרון), "Main Storage" (שטח אכסון ראשי), " Storage Card" (כרטיס זיכרון) ו"\", כאשר "\" מציג את שטח הזיכרון הפנוי בתיקיית השורש (Root Folder). ניתן לצפות רק באחד מפריטים אלו בכל זמן נתון.

On Meter Tap (הקשה על מדידי)
אפשרות זו שולטת לאן תגיע בעת הקשה על צלמיות מדידים שונים ב- iLauncher. שתי האפשרויות שלך הן: "Show System Settings Dialog" (הצג תיבת דו שיח הגדרות מערכת). או "Go To Control Panel\Folder" (גש אל לוח הבקרה/תיקייה).

Display Caption for Meter (הצג הסבר על מדיד)
אפשרות זו מציגה הסבר תחת סוגי המדידים השונים. האפשרויות הבאות זמינות: “Do not display captions” (אל תציג הסבר), "Display captions" (הצג הסבר), "Display meter value" (הצג ערכי מדיד), ו- "Display Meter Type" (הצג סוג מדיד). בעת ש הצגת הסבר (Display Caption) מוגדרת, יוצג שם המדיד כפי שהוא מופיע בקובץ meter.ini. אפ תציג את ערכי המדיד (Meter Value), יוצג השטח הפנוי, זיכרון, עוצמת סוללה מתחת למדיד. הדבר יגרום למלל הרגיל של המדיד להעלם.. בעת הצגת סוג המדיד (Meter Type), הוא יציג Battery, Storage card וכו'.

Additional Meter Path (נתיב מדיד נוסף)
אפשרות זו מאפשרת לך להגיד ל- iLauncher היכן מאוכסנים מדידים נוספים במכשיר שלך. השתמש בלחצן הדפדוף כדי לאתר מדידים בעזרת סייר הקבצים. לאחר שהגדרת, בעת שתגדיר מדידים חדשים, הם יופיעו תחת לשונית קיצורי הדרך של המדידים (Meters Shortcuts tab).

צבעים (Colors)האפשרויות בדף הגדרות זה שולטות על צבעים ושקיפות של פריטים שונים. בעת שינוי צבעים של פריט, יהיה עליך להקיש על תיבת הצבע כדי להגיע להגדרות (כאשר הצבע עדיין בהגדרת ברירת המחדל תיבת הצבע תציין Default [ברירת מחדל]). לאחר הקשה על תיבת הצבע, תגיע אל דף בחירת הצבע. הקש על הצבע שברצונך להשתמש בו ואח"כ הקש על הסמן הירוק כדי לאשר את השינוי. יתכן ותקיש על ה- X האדום לביטול ויציאה ממסך זה. הלחצן השמאלי התחתון הוא לחצן ברירת המחדל. לחצן זה יחזיר את בחירת הצבע חזרה להגדרות ברירת המחדל. הלשונית השנייה הנמצאת בדף זה היא דף "RGB Value" (ערכי אדום/ירוק/כחול). בעזרת דף זה תוכל להגדיר את הצבע בעזרת סרגלי ההחלקה RGB או להקיש ב-HTML מספר צבע שברצונך להשתמש בו. ודא שאתה מקיש על הסמן הירוק כדי לאשר שינויי צבע שעשית.

Line Separator Color (צבע קו מפריד)
אפשרות זו מאפשרת לך לשנות את צבע סרגלי ההפרדה בלשוניות השונות. אפשרות זו לא תופיע במצב "No Tab" (ללא לשוניות).

Select Item Color (בחר צבע פריט)
אפשרות זו משנה את הצבע המוצג בעת בחירת פריט.

Select Shortcut Background Opacity (בחר שקיפות רקע של קיצור דרך)
כאן תוכל לשנות את רמת השקיפות של רקע קיצור הדרך הנבחר. 100% פירושו אטום לגמרי, ו- 0% פירושו שקוף.

Tab Background Color (צבע רקע הלשונית)
אפשרות זו משנה את צבע הרקע כאשר לא בחרת בה. היא אינה משנה את צבע הלשונית כולה, אלא רק את חלק הכותרת של הלשונית.

Tab Opacity (שקיפות הלשונית)
כאן תשנה את רמת השקיפות של רקע הלשונית 100% פירושו אטום לגמרי, ו- 0% פירושו שקוף.

Current Tab Background Color (צבע רקע של הלשונית נוכחית)
אפשרות זו מגדירה את הצבע עבור הלשונית הנוכחית שבחרת. אם אינך יכול לראות את הצבע, וודא ששקיפות הרקע של הלשונית הנוכחית (Current Tab Background Opacity) אינה מוגדרת 0%.

Current Tab Background Opacity (שקיפות הרקע של הלשונית הנוכחית)
כאן תשנה את רמת השקיפות של רקע הלשונית הנוכחית. 100% פירושו אטום לגמרי, ו- 0% פירושו שקוף.

Tab Text Color (צבע מלל לשונית)
אפשרות זו מגדירה את צבע המלל בלשונית. היא אינה משפיעה על מלל ההסברים (Caption).

Tab Shadow Color (צבע צללית הלשונית)
אפשרות זו מגדירה את צבע צללית הרקע של המלל בלשונית. היא אינה משפיעה על מלל ההסברים (Caption).

Caption Color (צבע הסברים)
אפשרות זו מגדירה את צבע ההסברים בלשונית.

Caption Shadow Color (צבע צללית ההסברים)
אפשרות זו מגדירה את צבע הצללית בהסברים בלשונית.

Selected Caption Color (צבע הסברים שנבחרו)
אפשרות זו מגדירה את צבע ההסברים בעת בחירת קיצור הדרך.

Selected Caption Shadow Color (צבע הצללית להסברים שנבחרו)
אפשרות זו מגדירה את צבע הצללית להסברים בעת בחירת קיצור הדרך.

הסברים (Captions)Alignment (יישור הסברים)
אפשרות זו מגדירה את יישור ההסברים של קיצור דרך. ניתן להגדיר "Left" (שמאל), או "Center" (מרכז).

Caption Mode for Small Icon (מצב הסברים עבור צלמיות קטנות)
אפשרות זו מגדירה את מצב ההסברים עבור צלמיות קטנות. האפשרויות הן: "Hide" (הסתר), "Show" (הצג), או "Show Double Wide" (הצג רוחב כפול). Show Double Wide תרחיב את המרחב עבור צלמיות קטנות בצלמית אחרת ותאפשר שטח רחב יותר עבור ההסברים.

Display Caption for Meters (הצג הסברים למדידים)
אפשרות זו שולטת בהסברים למדידים. היא מציגה את הבחירות הבאות: "Do not display Captions" (אל תציג הסברים), "Display Captions" (הצג הסברים), "Display Meter Value" (הצג ערכי מדיד), ו-"Display Meter Type" (הצג סוג מדיד). בבחירת הצגת הסברים, יוצג שם המדיד כפי שמופיע בקובץ meter.ini. אם תבחר להציג את ערכי המדיד, לא יוצגו הערכים המקוריים של המדיד, אבל ההסברים כן. אם תבחר להציג את סוג המדיד, הוא יוצג בהסברים.

Caption Shadow style (סגנון צללית הסברים)
אפשרות זו שולטת בסגנון הצללית של ההסברים. תוכל לבחור בין האפשרויות הבאות: "None" (ללא), "Drop-right" (הטלה ימינה), או "Glow" (זוהר).

Caption Font Size (גודל גופן בהסברים)
אפשרות זו שולטת בגודל הגופן של ההסברים. תוכל לבחור בגודל גופן שבין 8 עד 20. גודל ברירת המחדל הוא 12.

Caption Height (גובה הסברים)
אפשרות זו שולטת בגובה המוקצה להסברים. תוכל לבחור בין 8 ל-40 פיקסלים. צלמיות גדולות מכפילות גדלים אלו.

Extra Caption Width (רוחב הסברים נוסף)
אפשרות זו מוסיפה פיקסלים נוספים לצד שמאל ולצד ימין של קיצור הדרך כך שתקבל שטח רוחבי נוסף עבור ההסבר.

Draw Caption Bold (הצגת הסברים מודגשים)
בחר באפשרות זו כדי להפוך את ההסברים למודגשים.

Caption Font (גופן הסברים)
אפשרות זו שולטת בגופן של ההסברים. תוכל לבחור בין: "Default System Font" (גופן ברירת מחדל), "Tahoma" ו- "Courier New". אם תוסיף גופנים נוספים לתיקיית Windows/Font, הם יופיעו בתפריט זה.

Large Icon Half Height Mode (מצב חצי גובה של צלמיות גדולות)
כאשר אפשרות זו מסומנת, היא מונעת הכפלה של הסברי צלמיות גדולות. אפשרות זו מופיעה רק אם אין צלמיות קטנות או שצלמיות קטנות אין מציגות הסברים.

מנהל משימות (Task Manager)למידע נוסף על מנהל המשימות (Task Manager), ראה פרק "מנהל משימות של iLauncher ולחצן סגירה מוחלטת"

"X" Button Closes Application (לחצן "X" סוגר יישום)
בדרך כלל, יישומים רק ממוזערים כאשר אתה מקיש על לחצן ה- "X". אם תגדיר אפשרות זו, iLauncher תסגור לחלוטין את היישום. כך תחסוך במשאבי זיכרון.

Animate Task Manager (הנפש את מנהל המשימות)
תוכל לבחור בין "No Animate" (ללא הנפשה), ו- "Reveal" (גלה). Reveal יאפשר למנהל המשימות להיפתח עם אנימציה קטנה.

Show Task Manager (הצג מנהל משימות)
כאשר תגדיר אפשרות זו, ותבצע הקש והחזק (Tap-and-hold) על הפינה הימנית העליונה של המסך, ייפתח מנהל המשימות (אפילו על מסך היום – Today – כאשר הפינה הימנית העליונה ריקה)

QuickSeithc Mode (מצב החלפה מהירה)
אם מיפית את מנהל המשימות לכפתור חומרה, וסימנת אפשרות זו, תוכל לעבור בין תוכניות פועלות ע"י שימוש בכפתור החומרה.

QuickSeithc Mode Delay (השהיית מצב החלפה מהירה)
אם אפשרת את מצב החלפה מהירה (QuickSwitch), תוכל להגדיר כאן את משך ההשהיה לפני שמנהל המשימות יעבור ליישום הבא.

Sow Icons for Running Programs (הצג צלמיות עבור תוכניות פועלות)
אפשרות זו מסומנת כברירת מחדל. אם תנטרל אותה,לא תראה יותר צלמיות המקושרות ליישומים בטור השמאלי של מנהל המשימות.

Task Manager Exceptions (יוצאים מן הכלל של מנהל המשימות)
כאן תוכל להגדיר באילו תוכניות יטפל מנהל המשימות באופן שונה. כאשר תקיש על לחצן [...], תעבור אל חלון חדש. להוספת יישום חדש לרשימה, הקש והחזק (Tap-and-Hold) על היישום בתוך מנהל המשימות, והקש על "Hide From Task Manager" (הסתר ממנהל המשימות), "Minimize Only" (מזער בלבד), או "Ignore Close All" (התעלם מסגור הכל). הפעולה אמורה להיראות ברשימת יוצאים מן הכלל של מנהל המשימות (Task Manager Exceptions). כאן תוכל לבחור ביישום ולהסיר אותו מתוך רשימת יוצאים מן הכלל של מנהל המשימות, או לעשות אחת מהפעולות הבאות:
"Hide From Task Manager List"(הסתר מרשימת מנהל המשימות)- כאשר תבחר בהגדרה זו, היישום לא יופיע במנהל המשימות
"Minimize Only" (מזער בלבד)- כאשר אפשרות "X" Button Closes Application (לחצן "X" סוגר יישום) פעילה, תכונה זו תייחד את היישום מהאפשרות. כאשר תקיש על לחצן "X", יישום זה ימוזער בלבד וימשיך לפעול ברקע.
"Ignore Close All" (התעלם מסגור הכל)- כאשר תקיש על "Close All" (סגור הכל), בתוך מנהל המשימות, לא ייסגר יישום זה.

Safe Mode (מצב בטוח)Safe Mode Prompt (הודעה מקדימה למצב בטוח)
יש לך שלוש אפשרויות: "Never" (לעולם לא), "Always" (תמיד), ו- "If Reset within Tow Minutes" (אם הותחל בתוך שתי דקות). אם ברצונך ש- iLauncher תסמן לך תמיד לפני הפעלה במצב בטוח, הגדר "Always" (תמיד). אם אתה רוצה סימון רק כאשר האתחול האחרון נעשה לפני פחות משתי דקות (כולל כזה שנעשה ע"י המכשיר שזיהה בעיה מיד עם אתחולו), בחר באפשרות האחרונה.

Automatic Safe Mode (מצב בטוח אוטומטי).
תוכל להגדיר אפשרות זו אם ברצונך לאתחל את המכשיר אוטומטית במצב בטוח אם האתחול האחרון נעשה לפני פחות משתי דקות. ההגדרה תגבר על הגדרת הודעה מקדימה למצב בטוח (Safe Mode Prompt) שבהגדרה הקודמת.

TweaksRefresh Screen After Minimize (רענן מסך לאחר מזעור)
סימון אפשרות זו יכפה רענון מסך אחרי מזעור. הפעולה פותרת בעיה הנגרמת במספר מכשירים.

Refresh Screen on Resize (רענן מסך בשחזור)
אפשרות זו, כאשר מסומנת, תרענן את המסך בעת שחזור (Resize) iLauncher. הפעולה עוזרת לפתור בעיית תצוגה הנגרמת במספר מכשירים.

Refresh Automatically after Loading (רענן אוטומטית אחרי טעינה)
מרעננת אוטומטית את iLauncher אחרי אתחול רך (Soft Reset) לאחר זמן שנקבע. הדבר מאפשר לכרטיסי אכסון זמן להיטען לפני ש- iLauncher מתחילה לחפש צלמיות. אפשרויות תפריט הגלילה כוללות: "Do Not Refresh" (אל תרענן), "Half second" (חצי שנייה), "One Second" (שנייה אחת). "Two Seconds" (שתי שניות), "Three Seconds" (שלוש שניות), ו- "Five Seconds" (חמש שניות).

Defer Loading of Icons (עיכוב טעינת צלמיות)
כאשר אפשרות זו מסומנת, iLauncher מעכבת את טעינת הצלמיות מהאתחול לזמן בו הן נדרשות ע"י iLauncher. הדבר מאיץ את הטעינה הראשונית של iLauncher.

Use Polling Method for Battery (השתמש בשיטת משאל עבור סוללה)
במצב רגיל, iLauncher מקבלת הודעה ממערכת ההפעלה כאשר מצב הסוללה משתנה. כאשר אפשרות זו מסומנת, iLauncher תבקש את מצב הסוללה בכל 9 שניות. הדבר יכול לפתור זליגת זיכרון במכשירים מסוימים.

Refresh on Storage card Change (רענן בשינוי כרטיס זיכרון)
אפשרות זו כאשר מופעלת, מכריחה את iLauncher לבצע רענון אחרי הכנסה או הוצאה של כרטיס אכסון. (עלולה לגרום לתגובה איטית בעת הפעלה של מכשירים מסוימים).

9. אפשרויות iLauncher – קיצורי דרך (Shortcuts)

דף הגדרות זה נותן לך שליטה על הפריטים שיוצגו בלשוניות שלך, באיזה סדר הם יופיעו, ובאילו תמונות להשתמש. כדי להגיע לדף זה הקש על צלמית Options (אפשרויות) או גש אל התחל --> תוכניות --> iLauncher utilities --> iLauncher Options (iLauncher Options iLauncher utilities--> Start-->Programs-->), ובחר בלשונית Shortcuts (קיצורי דרך). התיבה הראשונה בראש הדף מציגה את הלשונית בה אתה צופה. הקש על החץ מטה כדי לבחור בלשונית אחרת. הלשוניות שבין כוכביות '*' הן הלשוניות המיוחדות. (Special tabs). כאשר תקיש על "לשונית מיוחדת", תקבל תאור של אותה לשונית.
מיד מתחת לתיבת שם הלשונית תראה 6 לחצנים. "Move Up" (העבר למעלה), "Move Down" (העבר למטה), "Add.." (הוסף), "Remove" (הסר), "Image" (תמונה), ו-"Additional" (נוסף). לחצן "Special Tab" (לשונית מיוחדת) זמין רק כאשר נבחרה לשונית מיוחדת. כמו כן תראה תיבת סימון בשם "Large Icon" (צלמית גדולה).

לשונית Shortcuts (קיצורי דרך) עם תפריט גלילה פתוח
לשונית Shortcuts (קיצורי דרך) עם תפריט גלילה פתוח

לשונית Shortcuts (קיצורי דרך) עם תפריט גלילה פתוח בתמונת מסך זו, שלוש הלשוניות הראשונות הן לשוניות ברירת המחדל. תוכל לשונת אותן, להסיר אותן, ולהוסיף לשוניות נוספות בלשונית הלשוניות (Tabs Tab) הזו. מבלבל לא כן?. לשונית הלשוניות(Tabs Tab) נמצאת ממש ליד לשונית קיצורי הדרך (Shortcuts Tab), והיא מוסברת בפרק "אפשרויות iLauncher – לשוניות".
* Shell Tray Tab * (לשונית מגש מעטפת) מאפשרת לשנות פריטים המוצגים במגש המעטפת (Shell Tray) במסך היום (Today).
* Task Manager Tab * (לשונית מנהל משימות) מאפשרת לך לשנות את הפריטים המוצגים בסרגל הכחול בתחתית מנהל המשימות (Task Manager).
* Top Bar Tab * (לשונית סרגל עליון) מאפשרת לך להציג פריט אחד בסרגל העליון.
* Quick Launch Tab * (לשונית הפעלה מהירה) יכולה להכיל 4 פריטים אותם ניתן למפות לכפתורי חומרה דרך התחל --> הגדרות --> לחצנם (Start --> Settings --> Buttons).
תוכל גם להקצות כל softkey (כפתור רך) בעזרת * Left Softkey Tab * (לשונית כפתור רך שמאלי) ו- * Right Softkey Tab * (לשונית כפתור רך ימני).

העברה מעלה ומטה (Move Up and Down)
לחצנים אלו מעבירים את קיצור הדרך מעלה ומטה ברשימת קיצורי הדרך. עליך להאיר את קיצור הדרך תחילה ע"י הקשה עליו פעם אחת. ההעברה תתרחש בעת היציאה ממסך האפשרויות (Options)

הוספה (Add…)
הקש על לחצן זה להוספת עוד קיצורי דרך ללשוניות שלך במסך היום (Today). לאחר שהקשת, תעבור למסך חדש. בתחתית מסך זה תראה 5 לשוניות הנקראות "Files" (קבצים), "CPL Applets" (יישומי CPL) "Meters" (מדידים), "New Menu" (תפריט חדש), ו- "Special" (מיוחד).
הסברים מפורטים ללשוניות "Files" (קבצים) ו- "Special" (מיוחד) בהמשך. בלשונית "CPL Applets" (יישומי CPL) תוכל לבחור בכל יישומי לוח הבקרה הזמינים במכשירך. לשונית ) "Meters" (מדידים) מאפשרת לך לבחור במדידים השונים להצגה במסך היום (Today). אנא קרא את הפרק הנקרא "מדידי iLauncher" למידע נוסף על מדידים. בלשונית "New Menu" (תפריט חדש) תוכל למצוא דבר נפלא עבור משתמשי WM5 (אפילו שניתן להשתמש בו בכל גרסת מערכת הפעלה) כיוון שהוא מוסיף את 'New Menu' חזרה אל מסך היום (Today). ע"י הוספת אפשרות זו תוכל שוב לקבל את אותו 'New Menu' (תפריט חדש). תוכל לבחור גם לקבל קישור ישיר חדש לתוכנה ספציפית כגון Word, או ליצור הודעה ע"י הקשה אחת בלבד על צלמית.
חזרה ללשונית "Files" (קבצים). ראשית, ישנו סייר קבצים, כך שתוכל לאתר ולבחור את הקובץ או קיצור הדרך שאתה מעוניין להוסיף למסך היום (Today). ישנם מספר מיקומים מוגדרים מראש לחיפוש הרשומים בתיבת גלילה. הם כוללים "Root" (שורש), "Start Menu" (תפריט התחלה), "My Documents" (המסמכים שלי), והשורש של כל כרטיס אכסון שיש לך. תוכל גם להציג את כל התיקייה ע"י הקשה על "This Dir" (תיקייה זו).

אל תשכח את לשונית Special (מיוחד) – השתמש בחיצים
אל תשכח את לשונית Special (מיוחד) – השתמש בחיצים

הלשונית האחרונה היא לשונית "Special" (מיוחד). כאן נמצאים מספר פריטים מועילים שתוכל להוסיף. לאחר בחירה מהם, הקש "Additional<" (נוסף) כדי להגדיר אפשרויות נוספות לפריטים אלו. מלמעלה למטה, ישנם:

Soft Reset" (אתחול רך) – הגדרות נוספות: תוכל לאפשר/לנטרל הודעה מקדימה (Prompt) לפני האתחול הרך בפועל, עבור המקרים בהם בחרת בטעות את האתחול הרך (Soft Reset).
"Power Off" (כיבוי) – הגדרות נוספות: אין.
"Screen Capture" (תמונת מסך) (ראה פרק 7 למידע נוסף) – הגדרות נוספות: תוכל לבקש הודעה מקדימה (Prompt) לפני ואחרי התחלת תהליך של צילומי מסך, להגדיר את מספר התמונות לביצוע, להגדיר את עומק הצבע של התמונות, להגדיר את הנתיב לשמירת תמונות המסך, להגדיר את תחילית (Prefix) עבור שם הקובץ (התאריך והשעה של הצילום מתווספים אחרי התחילית), ולהגדיר את ההשהיה בין הצילום הראשון והבאים אחריו. שים לב שכאשר אפשרות "Prompt before beginning" (הודעה מקדימה לפני התחלה) מאופשרת, תוכל "לצבוט" (Tweak) חלק מהגדרות אלו לפני התחלת התהליך.

"Rotate" (סובב) – הגדרות נוספות: תוכל להגדיר כיצד לסובב את המסך, לדוגמה, 180 מעלות, או לשמאל ובחזרה.
"iLauncher Tab Menu" (תפריט לשוניות iLauncher) – עם פריט זה, תוכל לפתוח רשומת לשונית מכל מקום מבלי להיות במסך היום (Today). בבחירת פריט זה, תקבל הודעה (Prompt) לבחירת הלשונית אליה ברצונך להיכנס. ניתן לשנות זאת בהגדרות הנוספות (Additional Settings).
"Send SMS" (שלח SMS) – כדי לשלוח SMS למספר שנקבע מראש (או רק לפתוח הודעה חדשה כשאתה משאיר את שדה מספר הטלפון ריק), בהגדרות הנוספות (Additional Settings), תוכל לשנות את מספר הטלפון ולהגדיר מלל שיוכנס אוטומטית להודעת ה- SMS. כך תוכל לחסוך זמן יקר כאשר אתה צריך לשלוח מספר הודעות רבות לאותו אדם
"Place Pone Cell" (קבע שיחת טלפון) – חייג לאיש קשר מבלי לפתוח את רשימת אנשי הקשר שלך. בהגדרות הנוספות(Additional Settings) תוכל לשנות את מספר הטלפון, ולבקש הודעה מקדימה לפני ביצוע השיחה בפועל.

הסר (Remove)
לחצן זה יסיר את הצלמית המוארת.

תמונה (Image)
אפשרות זו מאפשרת לך לשנות כל צלמית (Icon) לאחת שאתה אוהב. תמונות אלו יכולות להיות קבצי bmp או tga. התמונה צריכה להיות 16X16 או 32X32 עבור מכשירי QVGA, ו- 32X32 ו- 64X64 עבור מכשירי VGA. iLauncher תקטין את התמונות להתאמה, אבל תמונות גדולות יותר אינן נתמכות. כמו כן, iLauncher תתאים אותן פשוט ע"י חלוקת הרוחב והגובה בשתיים עד שתתאמנה. פרוש הדבר שתמונה בגודל 48X48 כדי שתתאים לאזור של 32X32 לדוגמה, תתואם לגודל של 24X24, ואז תמורכז בתוך האזור בניגוד להתאמה ל- 32X32.
שים לב שכאשר תלחץ על לחצן [...] כדי לנווט לתיקייה אחרת, יהיה עליך להקיש 'OK' או 'Select' בכדי לראות את הצלמיות!

נוסף (Additional)
כאשר תקיש על לחצן זה תוכל למצוא מספר הגדרות נוספות עבור הצלמית (Icon) המודגשת.
ראשית תוכל לשנות את שם התצוגה (Display Name). זהו גם ההסבר שבו יעשה שימוש במסך היום (Today), אם אפשרת את ההסברים (Captions).
האפשרות השניה היא המאפיין (Parameter) של סרגל הפקודה (Command Line) מאפייני סרגל הפקודה (Command Line) הם מאפיינים נוספים לקובצי הפעלה (רמז נוסף עבור קובץ הפעלה כיצד לפעול). כדי להפעיל את סייר הקבצים של Pocket PC למיקום ספציפי, תפעיל: fexplore.exe /Windows. חלק ה- /Windows הוא שורת הפקודה.
“Command Line Parameters" (מאפייני שורת הפקודה) הם פקודות משתמש מתקדמות. אל תשתמש בהן אם אינך בקיא בהם.
למספר פריטים מיוחדים יש עוד הגדרות נוספות. הן נידונו בחלק "הוספה" (Add…) שבפרק זה.

צלמיות גדולות (Large Icons)
סימון אפשרות זה משתמש בצלמיות גדולות עבור קיצורי הדרך שלך. הדבר יגדיל את גודל הצלמיות מ- 16X16
ל-32X32 במכשירי QVGA, ומ- 32X32 ל- 64X64 במכשירי VGA.

הקש והחזק על קיצור דרך (Tap and Hold on a Shortcut)
אם תקיש ותחזיק (Tap and Hold) על קיצור דרך שרשמת תפתח תפריט אפשרויות. האפשרויות עבור קיצור דרך הן "Move Shortcut To" (העבר קיצור דרך אל) ו– "Copy Shortcut To" (העתק קיצור דרך אל). תוכל לבחור אז לאיזו לשונית להעביר או להעתיק את קיצור הדרך. אם תקיש ותחזיק על מדיד (Meter) המציג מקום ריק, תוכל לבחור גם אם הוא יציג את השטח הריק של הזיכרון הפנימי או החיצוני.

10. אפשרויות iLauncher - לשוניות

דף "Tabs" (לשוניות) של iLauncher מאפשר לך שליטה על שמות הלשוניות והסדר שלהן. הוא מכיל גם אפשרויות שליטה בתמונת הלשונית. כדי להגיע לדף זה הקש על צלמית Options (אפשרויות) או גש אל התחל --> תוכניות --> iLauncher Utilities --> iLauncher Options (iLauncher Options iLauncher Utilities --> Start --> Programs --> ) והקש על לשונית "Tabs" (לשוניות).
תיבת הלשוניות תופסת את רוב המקום בדף. היא מראה את שמות הלשוניות ואת הסדר שלהן. שמות ברירת המחדל של הלשוניות רשומים כאן עד שתבצע שינויים.

שם לשונית (Tab Name)
זהו שם הלשונית. כדי לשנות את השם, פשוט הקש על תיבת השם והעלה את המקלדת כדי להקליד שם חדש או לבצע שינויים בשם הנוכחי. הקש במקום כלשהו ברשימת הלשוניות כדי לאשר את השם החדש.

צלמית (Icon)
הקש על לחצן זה כדי למצוא תמונות עבור הלשוניות שלך. לאחר הקשה על הלחצן תועבר אל חלון חדש המאפשר לך לבחור את התמונה שאתה מעוניין להשתמש בה בלשונית שלך. אם תקיש על לחצן [...] ותבחר "Brows For Folder" (סייר בתיקיות), וודא שאתה מקיש 'OK' או 'Select' כאשר אתה בתיקייה הנוכחית. הצמית (Icon) תופיע בחלון המקורי, לא בסייר זה.

הצג הסברים (Show Captions)
אפשרות זו נותנת לך להפעיל או לבטל את ההסברים בלשונית.

הסתר לשונית (Hide Tab)
אפשרות זו מאפשרת לך להסתיר לשונית, כלומר שהיא לא תופיע במסך היום (Today) או בתפריט ההפעלה במנהל המשימות (Task Manager). עדיין תוכל להקצות לשונית זו למשהו ע"י שימוש בתפריט הלשוניות של iLauncher (iLauncher Tab Menu) בלשונית "Special" (מיוחד), כאשר אתה מוסיף קיצור דרך חדש. (אם אינך רואה את לשונית "Special" (מיוחד), הקש על החץ מימין).

הוסף (Add..)
הקשה על לחצן זה תיתן לך את היכולת להוספת לשוניות חדשות. לאחר הקשה על "New Tab" (לשונית חדשה) יופיע שם בתיבת הלשונית. השתמש באפשרות "Tab Name" (שם לשונית) כדי לשנות את שם הלשונית.

הסרה (Remove)
ראשית הדגש את שם הלשונית שברצונך להסיר ע"י הקשה עליה. כעת הקש על לחצן "Remove" (הסר) תיבת אישור תופיע. אם ברצונך למחוק את הלשונית הקש על "Yes" (כן)

הזז למעלה ולמטה (Move Up and Down)
לחצנים אלו ישנו את סדר הלשוניות שלך. עליך להקיש על שם הלשונית ואז להקיש על לחצני "Move Up" (הזז למעלה) או "Move Down" (הזז למטה).

11. אפשרויות iLauncher – הרשמה (Register)

דף "Register" (הרשמה) של iLauncher הוא המקום בו אתה רושם את iLauncher. כדי להגיע לדף זה הקש על צלמית Settings (הגדרות), או גש אל התחל --> תוכניות --> iLauncher Utilities --> iLauncher Options (Start --> Programs --> iLauncher Utilities --> iLauncher Options) והקש על לשונית "Register" (הרשמה).

רישום (Registration) iLauncher
רישום (Registration) iLauncher

לאחר הרכישה תקבל הודעת דוא"ל (E-Mail) מ- SBSH. היא תכיל את שם המשתמש שלך, בדרך כלל כתובת הדוא"ל בה השתמשת בעת הרכישה, והקוד שלך. הכנס נתונים אלו במקומות המתאימים, תוך שאתה מוודא שאתה מקיש את התווים בדיוק כפי שהם מופיעים. תווים אלו הם תלויי ראשיות (Case Sensitive).
לאחר הכנסת הקוד והקשת Apply (החל), תקבל הודעת אישור על רישום מוצלח של iLauncher.
הקש על לחצן ה- V הירוק, או 'OK' בפינה הימנית העליונה ליציאה מאפשרויות iLauncher. בפעם הבאה שתיכנס תעלם לשונית Register (הרשמה).

12. אפשרויות iLauncher – אודות (About)

דף "About" (אודות) של iLauncher מאפשר לך לדעת באיזו גרסה של iLauncher אתה משתמש. כדי להגיע לדף זה הקש על צלמית Options (אפשרויות) או גש אל התחל --> תוכניות --> iLauncher Utilities --> iLauncher Options (Start --> Programs --> iLauncher Utilities --> iLauncher Options) והקש על לשונית "About" (אודות).

אודות (About) iLauncher
אודות (About) iLauncher

13. קישורים לתמיכה

לשאלות נוספות או תמיכה השתמש בקישורים הבאים:
כתובת דוא"ל של צוות התמיכה של SBSH: support@sbsh.net
לעזרה במציאת הסיסמה שלך אנא השתמש בכלי שחזור הסיסמה הנמצא ב: http://www.sbsh.net/support/
ניתן לרשום ולהוריד את כל תוכנות SBSHבאתר שלנו: http://www.sbsh.net
שאלות נוספות ומידע ניתן למצוא בפורומים שלנו: http://www.sbsh.net/forums
צלמיות (Icons) נוספות ניתן למצוא בפורום משאבי iLauncher הממוקם כאן: http://www.sbsh.net/forums/index.php?showforum=56

זהו סוף המדריך למשתמש של iLauncher

אנו מקווים שתהנה להשתמש ב- iLauncher ובמוצרי SBSH נוספים.
 
23-Mar-2008