PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories Bubble Shooter
המשחק שימכר אתכם אפיים

 
 
טאגליינס

כל מה שה-PDA שלך מסוגל לעשות..

 
מאת: יניב קורן, Shed ו-AYELET1
מה אתה עושה עם ה-PDA שלך, או מוטב היה לשאול מה אינך עושה איתו (קפה. כל השאר זה PDA)
יניב קורן מפרט:
 1. הנה חלק מהשימושים שלי לפאלם Tungsten T3 :
 2. יומן ( תוכנת DateBK5 ) - בעבר זו דווקא היתה התוכנה הכי פחות שימושית בפאלם בעיקר בגלל כמות הפגישות הכמעט אפסית שהיתה לי בעבודה. נכון להיום המצב השתנה כמעט לגמרי והיומן תמיד מלא
 3. ספר טלפונים ( תוכנת Contacts Pro ) - איחסון מסודר של כל אנשי הקשר. תוכנת Contacts Pro מאפשרת לי לנצל את ספר הטלפון בצורה יעילה יותר הן מבחינת מהירות והן מבחינת תיפעול ( חיוג, SMS וכו' ).
 4. גלישה באינטרנט ( Web Pro 3.5 ) - גלישה אלחוטית בעזרת הטלפון הנייד או המחשב השולחני. בעזרת מתאם BT ל-PC אני יכול לשבת בסלון בקומה למטה, לגלוש באינטרנט ולשמוע רדיו בעזרת הפאלם בלבד.
 5. הורדת והתקנת תוכנות לפאלם ( Web Pro + Handzipper ) - מוריד קבצי PRC מהאינטרנט , פותח ומתקין בעזרת HandZipper. ניתן גם להוריד קבצי PRC ללא תוכנות נוספות ולהתקין.
 6. כתיבת מדריכים ומסמכים ( Documents To Go 7.003 ) - תוכנה מעולה לכתיבת מסמכים, סינכרון ועידכון מול המחשב השולחני. לצערי עובדת כראוי רק באנגלית. ניתן לכתוב בעברית ולאחר מכן להריץ פקודת Fix Broken Text במחשב השולחני. התוכנה כוללת אפשרויות מתקדמות לזום, גופנים, צבעים, בדיקת איות ועוד..
 7. תוכנות עזר לפיתוח - על הפאלם אני מריץ לא מעט תוכנות עזר שעוזרות לי ביצירת האייקונים ל-SS או תירגום מערכת ההפעלה לעברית.
 8. תוכנות עזר לשימוש מחלקת שירות פאלם - תוכנות עזר לבדיקת מסכים, איפוס, סוללה, מסדי נתונים, מהירות מעבד, יציבות מערכת, כרטיסי זיכרון, ועוד.
 9. Disk On Key - בעזרת Card Export כרטיס הזיכרון משתמש אותי כDOK.
 10. SMS - תוכנת ה-SMS המובנה משמשת אותי רבות. הרבה יותר נוח לכתוב ולמשוך הודעות על הפאלם מאשר הטלפון.
 11. דואר אלקטרוני ( Versamail ) - קבלת ושליחת דואר אלקטרוני בכל מקום, בכל שעה. תמיכה מעולה בשליחת וקבלת קבצים נילווים.
 12. צ'אט ( VeriChat ) - מסנג'ר ו-ICQ בתוכנה אחת. מתריע ומוריד גירסאות חדשות בזמן אמת ישירות לפאלם
 13. חיוג ( חייגן, Contacts Pro , Tap Dial ) - אפשרות ליצירת אייקונים על "שולחן העבודה" המייצגים איש קשר וחיוג ישיר אליו בהקשה אחת.
 14. שימוש בזיכרון לא מחיק ( JackFlash/ Sprat ) - מחיקת תוכנות מובנות שאינן שמישות וצריבת תוכנות צד שלישי במקום למשתמשים מתקדמים בלבד!!
 15. שעון מעורר ( MegaClock ) - אין מה להוסיף.
 16. ספרים ומילונים ( PalmReader ) - מילון Merriam Webster מהדורה 11 מילון עברי אנגלי עברי ועוד..
 17. מפות לטיולים בחו"ל ( HandMap ).
 18. שמירת קודים וסיסמאות ( SplashID ) - כולל PC Client.
 19. שעון נוכחות בעבודה ( TimeCat ) - תוכנה מעולה שגיליתי לאחרונה.
 20. ניווט ( השם שמור במערכת ) - כרגע בצוות הBeta Testers של תוכנת הניווט לפאלם לארץ
 21. תחזית מזג אויר ושערי מט"ח ( Worldmate Pro ) - מתעדכן כל סינכרון או באופן אלחוטי.
 22. תנ"ך מלא בעברית כולל ניקוד לפאלם ( EshTanach ) - תוכנה מעולה הכוללת חיפוש מתקדם וחלוקה מסודרת של ספרים ופרקים.
 23. עבודה על מקלדת מתקפלת.
 24. לוח שנה עברי ( פאלם בשנה, TopCal ) - חגים ומועדים.
 25. משחקים - אמולטור למגה דרייב ומסטר סיסטם של סגה ( תוכנת החלומות שלי !! ), מרוצי מכוניות, טניס שלוחן, קלפים, אסטרטגיה ועוד...
 26. מוזיקה ( AeroPlayer, Pocket Tunes ) - נגן MP3 ו-Streaming Radio.
 27. תמונות ( AcidImage Pro ).
 28. סרטים ( MMPlayer + PocketDVD Studio ) - המרת סרטי DVD שלמים ל-AVI וצפיה על הפאלם באיכות מעולה!!
 29. שלט אוניברסלי ( NoviiRemote ) - טלויזיה, וידאו וקצת לשגע חברים
 30. מדריך סרטים ( Leonard Maltin Movie Guide ) - מדריך סרטים הכולל ביקורות, פרסים שהתקבלו, חיפוש לפי שחקן, בימאי, שם , פרס ועוד. הורדת נתוני בכורות סרטים בארה"ב ויציאת DVD בזמן אמת.

shed מוסיף:
והנה מה שאני עושה עם ה-TC שלי (אין חשיבות לסדר):
 1. יומן - Agendus - פשוט מנהל את החיים מצויין. לא מזמן קיבלתי דו"ח מהירות שצולם בתשיעי בפברואר. רק בזכות הפאלם ראיתי שבתשיעי לפברואר הייתי בפגישה, בקליפורניה...
 2. אנשי קשר - agendus - ניהול אנשי הקשר באג'נדוס פשוט מדהים. לחיצה על קונטקט ואתה יכול לשלוח אליו מייל ישירות מהפאלם (ועוד נגיע לזה). כשאני בחו"ל - לחיצה על קונוקט ואז על איקון מפה - ומפופוליס (תוכנת הניווט) נפתחת ומנחה אותך אל הבן אדם.
 3. אינטרנט - wep pro 3.5 אין צורך להוסיף על מה שיניב אמר. אני משתמש בפאלם גם כדי לקבל מידע (בעיקר כשאני בנסיעות, ונמצא בהוטספוט מזדמן, וגם כדי להתקין עליו תוכנות וכו'. אישית אני משתמש ב-LithNZip כדי לטפל בקבצי zip.
 4. email - הפאלם הוא המייל קליינט הראשי שלי בעזרת snapper mail. היום מאוכסנים לי על הפאלם מעל ל-1200 מיילים. בעבר השתמשתי בלפטופ אבל הצורך לבצע בוט כל פעם שרוצים לבדוק מייל, המשקל והסרבול פשוט מפריעים. עם הפאלם יש לי את כל המיילים שלי בכל מקום שאני הולך. אני יכול להוציא את הנתונים הרלוונטים בפגישות, בכנסים ובכלל. דרך אגב: לא נתקלתי בשום בעיה בקבלה ושליחה של מיילים בעברית.
 5. עבודה עם מסמכים: D2G גרסה 7 עובדת מדהים עם קבצי native. ללא המרה וללא בלגן. אני מקבל מייל עם קובץ וורס/ אקסל מצורף, לוחץ עליו והוא נפתח לי מייד. כאשר סיימתי לעבוד עליו, בלחיצה אחת אני שולח אותו במייל למי שאני רוצה וכו'. התמיכה של D2G היא לאין ערוך טובה יותר מאשר פוקט וורד. טבלאות, תמונות, עיצובים - יש שם הכל. התמיכה בעברית צולעת, אבל מצד שני אני לא כותב בכלל בעברית כך שזה לא מפריע לצרכים שלי. מקלדת מתקפלת הופכת את הדבר הזה ליעיל מאוד. כתבתי לא מעט מסמכים ארוכים על הפאלם.
 6. התחברות למחשב מרוחק - PalmVNC - בעזרתה אני יכול להתחבר למחשב במשרד מרחוק, או לרשתות של לקוחות לצרכי תמיכה וכו'.
 7. התחברות לשרתי FTP (בעזרת VSFTP) - אפשרות להעלאה / הורדת קבצים משרתי FTP בעזרת ממשק נוח ומוכר. אני משתמש בה המון כדי לנהל מספר שרתים של החברה.
 8. התחברות לשרתי SSH (בעזרת TuSSH) - אפשרות להתחבר באופן מוצפן לשרת SSH מרוחק ולעבוד על הטרמינל המוכר שלו.
 9. צ'יטוט (Verichat ) - יניב כבר כתב.
 10. צ'יטוט 2 - UpIRC - התחברות לשרתי IRC וצ'יטוט בהם. אפשר לנהל מספר שיחות במקביל, להיות בכמה ערוצים וכו'.
 11. שיתוף קבצים ברשת הביתית או המשרדית - WiFile - מתחברת לרשת המחשבים בבית/ במשרד ומאפשר העברת קבצים מהפאלם למחשבים ברשת ולהיפך בצורה אלחוטית, ללא שימוש בכבלים.
 12. DOK - בעזרת Card Export וכבל USB שנמצא איתי תמיד כשאני בדרכים כדי להטעין את הפאלם. ובסך הכל DOK של 1GB זה בהחלט דבר שימושי.
 13. שמירת סיסמאות בצורה מוצפנת- EWallet.
 14. ניווט בחו"ל - Mapopolis המצויינת.
 15. ניווט שבילים בארץ -PathAway (עובדת נפלא בטיולי אופניים).
 16. ניווט כבישים בארץ - בקרוב.
 17. "מדריך אישי בחו"ל" - Zagat to GO מכיל המלצות על כל מה שעולה לכם לראש - החל ממסעדות וכלה במועדוני סקס או קומדי קלאבס. כאשר אני נמצא בחו"ל (וזה קורה לי מדי פעם ) אני נעזר בו כדי למצוא מסעדות טובות/ חנויות וכו' באיזור בו אני נמצא. על כל רשומה יש כתבת ביקורת על השירות, המחיר וכו'. אפשר גם לבצע חתכי חיפוש נרחבים לפי פרמטר אחד או יותר.
 18. מדריך רכבות בחו"ל - Metro ו- Tube. הראשונה שואלת אותך איפה אתה עומד ולאן אתה רוצה להגיע ומייד מסבירה בצורה יפה ונעימה איך עושים את זה בעזרת ה-subway. השנייה מכילה מפות ויזואליות של הרכבות. שתי התוכנות יודעות להתחשב ביום ובשעה מכיוון שקווי הרכבות לא זהים כל הזמן.
 19. דו"ח הוצאות - Expense. בעזרתו אני מוציא דו"ח הוצאות לנסיעה, מגיש במשרד ומקבל כסף. (כשחושבים על זה, זאת התוכנה הכי חשובה אצלי... פעם כבר "שכחתי" חשבונית של 300 דולר ורק בזכותה ידעתי לדווח על ההוצאה הזו).
 20. WorldMatePro - מאפשרת לי לראות איזה טיסות זמינות יש ליעדים שאני צריך לטוס אליהם (ותמיד יש לי שינויים תוך כדי וחשוב שיהיה לי מידע זמין), מנהלת לי את האיטנררי ועוד. למעשה, המזכירה במשרד בונה את הטיול בעזרת הdesktop client ואז בלחיצת סנכרון אחת (או על ידי שליחת מייל לפאלם) יש לי את האיטנררי המעודכן איתי. בנוסף התוכנה נותנת מידע על מזג אוויר בכל חור בעולם, זמנים, המרת מידות (חשוב), המרת בגדים (מסר מאישתי- חשוב מאוד) ועוד. כלי חובה לכל מי שטס הרבה.
 21. Holidates נותנת לי מידע על חגים (שלנו ושל עמים אחרים). בעזרתה אני יודע לא לצלצל למישהו באמצע thanx giving...
 22. תמונות: Splash Photos. אין צורך להוסיף.
 23. צפייה בסרטים -MMplayer. אני משתמש בה לעיתים רחוקות כאשר בטיסה אין סרט מעניין.
 24. Movie Stream - בעזרת FireViewer אפשר לקבל ולצפות ב-live video stream שמגיע מעל גבי רשת WiFi (או אחרת). מאוד נפוץ לראות את הדבר הזה בשימוש מוסדות וארגוני אבטחה - האדם בשטח יכול לצפות בכל אחת מהמצלמות המפוזרות בקמפוס בעזרת הפאלם שלו.
 25. משחקים: מתוך כמה עשרות משחקים שמותקנים אצלי הנה ה-highlights שלי:
  Prince Of Persia, Golden Axe, California Games (קצת רטרו לא הזיק לאף אחד ) The Incredible Machine, Alladin, World Chmpionship Soccer ועוד.
 26. קריאת RSS בעזרת HandRss. אין בעיה עם עברית.
 27. סריקת פורטים של מחשבים ברשת (המממ...) בעזרת PortScanner.
 28. מיפוי hotspots בעזרת NetChaser + GPS. התוכנה מוציאה קובץ אקסל ובו מידע על שם הרשת, עוצמה, מיקום, הצפנה, כתובת פיזית, תדר ועוד.
 29. פיתוח.
עם לפטופ אפשר לעשות את כל זה, אבל לא באותה נוחות ובטח שלא באותה זמינות...

ו-AYELET1 מסכמת:
למרות שיניב ו-shed דיברו על השימושים שהם מוצאים לפאלם, ניתן להפיק תועלת מהרעיונות גם לגבי הפוקט.
כנראה כמעט לכל אחת מהתוכנות שפורטו, אם לא לכולן, ישנן תוכנות מקבילות ל-PocketPC.
 
30-Nov-1999