PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories תחילתו של רומן
או מה עושים ב-8 שעות המתנה

 
 
טאגליינס

SPB BACKUP 2.0

 
מאת: אריה סילבר
תרגום המדריך למשתמש
לוגו

הבהרה: המדריך נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד והוא מיועד לנשים ולגברים כאחד.

SPB Backup

הודעת זכויות יוצרים

© 2009 Spb Software. כל הזכויות שמורות. מידע במדריך זה נתון לשינויים ללא הודעה מוקדמת, ואינו משמש כהתחייבות מטעם Spb Software. כל החברות והמוצרים הנזכרים במדריך זה עשויים להיות סימנים מסחריים, או סימנים רשומים של בעליהם המתאימים.

© 2009 Spb Software. All rights reserved. Information in this manual is subject to change without notice and does not represent a commitment on the part of Spb Software. All company and product names mentioned in the manual may be trademarks or registered trademarks of their respective owners.

הערה כללית: צילומי המסך עלולים להראות שונה על מכשירים שונים, בהתאם למערכת ההפעלה המותקנת בהם, גדרות המשתמש ומערכת ההפעלה.
יש לשים לב יותר לכתוב בתמונה מאשר לממשק הכללי.

תוכן העניינים

סקירה כללית

מאפייני התוכנה

התקנה

תצורת SPB Backup

השימוש ב- SPB Backup

סנכרון SPB Backup

תמיכה טכנית

סקירה כללית

SPB Backup היא תוכנה ליצירת עותקים שמורים של נתוני המכשיר שלך. היא יוצרת קובץ מכווץ בעל פריסה עצמית, כך שתהליך יצירת הגיבוי והשחזור פשוט ואינטואיטיבי אפילו אחרי שדרוג ROM או מכשיר. גיבוי מתוזמן כלול גם כן.

מאפייני התוכנה

מאפייני התוכנה

גיבוי מלא ומותאם אישית
בחר בסוג הגיבוי שברצונך לבצע, אם תבחר ב- Full Backup (גיבוי מלא), התוכנה תגבה את כל הנתונים האפשריים, כמו נתוני PIM, דוא"ל, המסמכים שלי (My Documents), ונתוני מערכת (קבצים אחרים, תוכנות וההגדרות שלהן). אחרת, בחר ב- Custom Backup (גיבוי מותאם אישית) לבחירה ידנית של המידע הספציפי שברצונך לגבות.

גיבוי כרטיס הרחבה
SPB Backup מאפשרת לך לבחור אילו גיבויים יכללו את כרטיס ההרחבה שלך. תוכל גם לבחור את הפריטים שברצונך לגבות מתוך כרטיס ההרחבה.

שחזור קבצים מותאם אישית
תוכל לבחור אילו מרכיבים לשחזור מתוך קובץ גיבוי, ע"י שימוש בכלי הפרוק (Unpack Tool) של SPB Backup, או ישירות מהמכשיר.

גיבוי מתוזמן (Scheduled Backup)
הגיבוי המתוזמן (Scheduled Backup) מאפשר לך לבחור את הזמן בו יתבצע הגיבוי. בהמשך, תוכל לקבוע זמן שונה בכל יום, ולהגדיר את המכשיר לכיבוי עצמי לאחר שהגיבוי יסתיים. תוכל גם להגדיר אותו לביצוע רק בזרם AC (חשמל רגיל).

דחיסת קבצי גיבוי
SPB Backup משתמשת בקבצי ZIP כדי להקטין את גודל קובץ הגיבוי (הוא יהיה בערך חצי בגודלו בהשוואה לקובץ לא מכווץ).

הצפנת (Encryption) קבצי גיבוי
תוכל להצפין (Encrypt) את קובץ הגיבוי כאמצעי בטיחות ע"י שימוש באלגוריתם AES (Rijndael). הגדר סיסמה ואמת אותה בעת ביצוע גיבוי. תישאל לסיסמה זו בעת ביצוע שיחזור גיבוי בעתיד.

דרכי שדרוג מכשיר ו- ROM
כעת תוכל לשדרג את ה-ROM במכשיר שלך, או להחליף את המכשיר בצורה בטוחה, ולשחזר את הנתונים של בצורה חלקה. SPB Backup תגלה בצורה אוטומטית אם תהליך השחזור נעשה בין שני מכשירים שונים, או גרסאות ROM, ותנחה אותך לבחור את תהליך השדרוג לביצוע.

כלי פרוק (Unpack Tool) עבור מחשב PC
SPB Unpack Tool הוא תוכנת מחשב שולחני (Desktop PC) לחילוץ קבצים, Registry, ומידע של מסדי נתונים מתוך קובץ גיבוי שנוצר ע"י SPB Backup.

 • חילוץ קבצים מתוך קובץ גיבוי (Backed-up File)
 • חילוץ מידע Registry כקובץ טקסט *.reg
 • חילוץ מסדי נתונים אל קובץ טקסט.
 • תמיכה בהצפנה (Encryption)
 • תמיכה בגרירה והדבקה (Drag-and-Drop).
סנכרון SPB Backup
SPB Backup מתקינה כלי סנכרון SPB Backup (SPB Backup Sync Tool) גם על המחשב השולחני שלך. כלי זה מאפשר לך לבצע גיבויים, ולסנכרן אותם אל המחשב השולחני ולמקם אותם במקום קבוע.

התקנה

התקנת SPB Backup היא תהליך מאד פשוט, שלוקח פחות מחמש דקות להשלים אותו. הוראות ההתקנה הבאות יעזרו לך.

דרישות מערכת
וודא שהמערכת עומדת בדרישות המינימום הבאות לפני ההתקנה. SPB Backup 2.0 תומכת במערכות ההפעלה הבאות:

 • מחשב שולחני: Windows 2000 SP3+, 2003, XP, Vista
 • גרסת מכשיר: Windows Mobile 2003. 5.0, 6.0, 6.1
התקנה
לאחר שהורדת שהורדת את קובץ התפוצה (.exe) של SPB Backup, עליך להתקין אותו על המכשיר שלך. להתקנה מוצלחת אתה זקוק למכשיר המחובר למחשב Windows PC. כמו כן תידרש לתוכנת Microsoft ActiveSync כדי להתקין את SPB Backup אל המכשיר שלך.
כאשר תריץ את תוכנית ההתקנה על המחשב השולחני, תתבקש לקבל ולאשר את הסכם הרישיון, ולהתחיל את תוכנית ההתקנה. תתבקש לציין היכן ברצונך להתקין את התוכנה. ניתן להתקין את SPB Backup על כרטיס הרחבה.
הערה: תוכנת Microsoft ActiveSync פועלת רק עם Windows XP SP3 ומטה. אם יש לך מערכת הפעלה Windows Vista, הגדרות הסנכרון שלך ינוהלו בעזרת Windows Mobile Device Center, הזמינה בדף Windows Mobile Device Center,

רישום
תוכל להשתמש ב- SPB Backup עד לסיום ההרצה החמישית שלה. אם לא רשמת את קוד הרישיון בגרסת הניסיון של SPB Backup, תצטרך לעשות זאת כדי להמשיך ולהשתמש בתוכנה.
כדי לקבל מספר סידורי עליך לרכוש קוד רישוי עבור SPB Backup ותקבל קוד רישיון בדוא"ל.

הסרה
אם תרצה להסיר את תוכנת SPB Backup מכל סיבה שהיא מהמחשב השולחני, תוכל לעשות זאת מתוך לוח הבקרה (Control Panel). כדי להסיר את התוכנה עקוב אחר הצעדים הבאים:
 1. הקש התחל --> לוח הבקרה (Start --> Control Panel).
 2. הקש הקשה כפולה על הוספה או הסרה של תוכניות (Add or Remove Programs).
 3. בחר את שם התוכנה והקש על שינוי/הסרה (Change/Remove).
עקוב אחר הוראות ההסרה. להסרת התוכנה מהמכשיר שלך:
 1. גש אל Start Menu --> Settings.
 2. פתח את System והקש על Remove Programs.
 3. מתוך הרשימה בחר ב- SPB Backup והקש על קישור Remove.
 4. בחר Yes לאישור ההסרה.

תצורת SPB Backup

לאחר התקנת SPB Backup ע"ג המכשיר שלך, התוכנה מוכנה לשימוש. תוכל להתאים מספר הגדרות והתנהגות.

הגדרת SPB Backup
SPB Backup מספקת ממשק משתמש והתנהגות הניתנים להתאמה. לגישה לכלי העיצוב, גש אל SPB Backup --> Menu --> Options…

כללי (General)
הגדר את האפשרויות הכלליות של קובץ הגיבוי.

כללי

 • Stop Processes before Backup (הפסק תהליכים לפני גיבוי): הפעל אפשרות זו לסגירת כל התהליכים הפועלים ברקע. הדבר נעשה כדי להבטיח גיבוי אמין וכן שלא יופרע תהליך כלשהו הפועל ברקע ע"ג המכשיר. לאחר שהושלם הגיבוי, בצע אתחול רך (Soft Reset) למכשיר כדי להפעיל מחדש את אותם תהליכים.
 • Create log files in case of error (צור קובץ יומן במקרה של שגיאה): במידה והופעלה אפשרות זו, SPB Backup תיצור באופן אוטומטי קובץ יומן (Log File) (או מספר קבצים) של פעילות שנוצרה באמצעותה. יחד עם זאת, קבצי יומן אלו אינם אוספים מידע משתמש ספציפי. קבצי יומן (Log Files) משמשים לצורך איתור בעיות אם יש צורך בכך.
 • Create stand-alone restorer (צור משחזר עצמאי): בהפעלת אפשרות זו, קובץ שחזור .exe ייווצר אוטומטית במידה וקובץ ארכיב הגיבוי גדול מידי (תלוי בגודל זיכרון ה- RAM של המכשיר), לצורך הפעלה ישירה. הקובץ יאוכסן באותה תיקייה של קובץ ארכיב הגיבוי. בזמן שחזור, תיודע מאיזה מכשיר הגיע קובץ הגיבוי, והתאריך בו נוצר, עם האפשרות להמשיך את השחזור.
 • Compression Level (רמת דחיסה): בחר ברמת הדחיסה של קובץ הגיבוי כדי להקטין את גודלו. SPB Backup משתמשת בקבצי ZIP לדחיסת קובץ הגיבוי.
טלפון (Phone)
הפעל אפשרות זו כדי להכניס אוטומטית את קוד(Pin Code) הטלפון (כרטיס SIM) (לא סיסמת המכשיר!!) אחרי גיבוי מתוזמן (Scheduled Backup) ואתחול מערכת.

קבצים (Files)
התאם את אפשרות הקבצים של קובץ הגיבוי שלך
 • Skip previous backup files (דלג על קבצי גיבוי קודמים): הפעל אפשרות זו כדי למנוע מקבצי גיבוי קובמים להיכלל בגיבוי החדש.
 • תצורה (Configure): הקש על קישור זה כדי לפתוח את רשימת ההתעלמות (Ignor List). הוספת קבצים לרשימה זו, תמנע מהם להיכלל בקובץ(י) הגיבוי.

השימוש ב- SPB Backup

ההגנה על הקבצים יקרי הערך שלך מפני אבדן נתונים מקרי נעשה לשובב יותר בעידן הדיגיטאלי שלנו. בעזרת SPB Backup, ההגנה קלה להגדרה ולתזמון כך שגיבוי יכול להתרחש באופן אוטומטי, ללא השגחה קבועה. גיבוי מותאם תוכן מקל על בחירה מדויקת של הקבצים אותם ברצונך לגבות או לשחזר. גיבוי של הקבצים החיוניים שלך, אינו קשה וגם אינו דורש זמן רב. למעשה. התהליך כולו אורך פחות מ-10 דקות בשבוע, ותוכל לתת ל- SPB לבצע את רוב העבודה.

המסך הראשוני של SPB Backup
המסך הראשוני של SPB Backup

לאחר שהפעלת את SPB Backup, המסך הראשון יברך אותך בכניסה לתוכנה. תוכל לגבות את המערכת כולה או קבצים ותיקיות ייחודיים, ולשחזר קבצים או תיקיות, או אפילו את המערכת כולה. בחר בבקשה את האפשרות המתאימה לך ביותר. אם זוהי הפעם הראשונה שאתה מריץ את SPB Backup, בחר את האפשרות הראשונה: Create a full backup (צור גיבוי מלא). גיבוי מלא (Full Backup) מאפשר לך לשחזר את המכשיר עם כל הנתונים שלך.

 • Full Backup (גיבוי מלא): בחר כדי לגבות את כל נתונים האפשריים כגון נתוני PIM, דוא"ל (Email), המסמכים שלי (My Documents), ונתוני מערכת (System) (קבצים אחרים, תוכנות וההגדרות שלהן).
 • Custom Backup (גיבוי מותאם אישית): בחר לצורך בחירה ידנית של הנתונים הייחודיים שברצונך לגבות.
 • Scheduled Backup (גיבוי מתוזמן): בחר אם ברצונך שהתוכנה תגבה אוטומטית את הקבצים בזמן שתוכנן מראש.
 • Restore Backup (שחזור): בחר כדי לאתר ולשחזר את קובץ הגיבוי. מתוך התפריט (Menu) תוכל לגשת לאפשרויות התוכנה ולבצע רישום (Register) של המוצר.
גיבוי מלא (Full Backup)
גיבוי מלא

אשף הגיבוי המלא (Full Backup) הוא תהליך אמין של יצירת קובץ גיבוי מלא המכיל את כל הנתונים האפשריים הנמצאים בזיכרון המכשיר שלך. האשף כולל את הצעדים הבאים:
 • ראשית ציין את שם קובץ הגיבוי ואת מיקומו. אם בחרת במיקום Custom (מותאם אישית), תוכל לבחור כל תיקיה במכשיר שלך. לאחר שהכנסת את השם ובחרת במיקום הקובץ הקש Next (הבא) להמשך.
 • כעת תוכל לראות את הגודל המוערך של קובץ הגיבוי, ואת מרחב הזיכרון הפנוי. אנא וודא שכל ההעדפות המפורטות נכונות, והקש Next (הבא) להתחלת התהליך, או Back (הקודם) לחזרה למסך הקודם.
 • כעת תזהיר אותך SPB Backup שכל היישומים הפעילים ייסגרו כדי להבטיח יציבות של המערכת בזמן תהליך הגיבוי. תוכל לשמור את הקבצים הפתוחים שלך, ולסגור תוכנות פועלות בעזרת מנהל היישומים (Task Manager), או Windows Mobile Running Programs עבור WM6.0 ומטה. הקש Next (הבא) להתחלת תהליך הגיבוי.
לאחר יצירת קובץ הגיבוי, תאתחל (Restart) SPB Backup את המכשיר באופן אוטומטי, כדי לאתחל את השירותים שהופסקו. הערה:לעולם אל תגבה אל מיקום בזיכרון הראשי בו מותקנת מערכת ההפעלה Windows, כיוון שבמקרה והמכשיר שלך יודבק בווירוס, או שתגרם תקלת תוכנה, יתכן ויהיה עליך לבצע אתחול קשיח (Hard Reset) למכשיר כדי לפתור את הבעיה. גיבוי מותאם אישית (Custom Backup)
גיבוי מותאם אישית

אפשרות זו נותנת לך לבחור אילו נתונים לגבות. ההחלטה מה לגבות היא אישית לחלוטין. כל מה שאינו ניתן להחלפה בקלות צריך להיות בראש הרשימה שלך. לפני שאתה מתחיל, צור לך רשימה של קבצים לגיבוי. הדבר יעזור לך להחליט מה לגבות, וכמו כן לתת לך רשימת המלצות והתייחסות למקרה שתצטרך לאחזר קובץ גיבוי. האשף כולל את הצעדים הבאים:
 • ראשית תוכל לבחור את קטגוריות הפריטים הייחודיות אותן תרצה לכלול בקובץ הגיבוי. לבחירת קטגוריה, סמן את התיבה המתאימה. בקטגוריות מסוימות תוכל גם להתאים את התוכן שלהן ע"י סימון ואח"כ הקשה על קישור Options (אפשרויות). הקש Next (הבא) להמשך. בקטגוריית נתוני מערכת (System Data) תוכל לבחור לגבות את קבצי המערכת (System Files), מסדי נתונים (Databases), ו/או Registry. הקש על קישור Customize… (התאם) לבחור את קבצי המערכת (System Files) שברצונך לכלול בגיבוי.
 • כעת ציין את שם קובץ הגיבוי ואת המיקום. אם בחרת במיקום Custom (מותאם אישית), תוכל לבחור כל תיקיה במכשיר שלך. לאחר שהכנסת את השם ובחרת במיקום הקובץ הקש Next (הבא) להמשך.
 • יתכן ויהיה עליך להגן על קובץ הגיבוי באמצעות סיסמה. כדי להצפין את הנתונים ע"י שימוש באלגוריתם AES (Rijndael), ספק סיסמה ואשרר אותה. תישאל לסיסמה זו בעת שחזור קובץ הגיבוי. אם תבחר לדחוס את הנתונים שלך, SPB Backup תשתמש בארכיון ZIP כדי לכווץ את גודל קובץ הגיבוי (הוא יהיה בערך חצי מגודלו של קובץ שאינו מכווץ). גודל הקובץ תלוי בגודלו האמיתי של הזיכרון שבשימוש במכשיר. קיימת גם האפשרות (הערת עריכה –Edit Comment) ליצירת תיאור גיבוי בתיבת טקסט (Text Box). הדבר עשוי להועיל בתיאור של מה עודכן או שינויים אחרים שעשית.
 • כעת תוכל לראות את הגודל המוערך של קובץ הגיבוי, ואת מרחב הזיכרון הפנוי. אנא וודא שכל ההעדפות המפורטות נכונות, והקש Next (הבא) להתחלת התהליך, או Back (הקודם) לחזרה למסך הקודם.
 • vכעת תזהיר אותך SPB Backup שכל היישומים הפעילים ייסגרו כדי להבטיח יציבות של המערכת בזמן תהליך הגיבוי. תוכל לשמור את הקבצים הפתוחים שלך, ולסגור תוכנות פועלות בעזרת תיבת דו שיח Memory Settings. הקש Next (הבא) להתחלת תהליך הגיבוי.
לאחר יצירת קובץ הגיבוי, תאתחל (Restart) SPB Backup את המכשיר באופן אוטומטי, כדי לאתחל את השירותים שהופסקו.

גיבוי מתוזמן (Scheduled Backup)
אם תעדיף לא לסמוך על כך שתזכור לבצע משימה חשובה זו. הגדר גיבוי אוטומטי מתוזמן. במסך הגדרות התזמון. תוכל לבחור את הזמן בו יתחיל הגיבוי בכל פעם שהוא יעבוד, וכן באילו ימים בשבוע להריץ אותו.
 • ראשית בחר את הזמן בו תרצה לבצע את הגיבוי. בדרך כלל כדאי להגדיר שעה בה אינך עובד על המכשיר על פי רוב, אבל המכשיר פועל. כמו כן זכור לבחור את האפשרות אם המחשב כבוי, לבצע את המשימה באתחול הבא. כעת ציין את תזמון הגיבוי. לדוגמה בכל יום שיש בשעה 20:00. כל הקבצים והתיקיות האישיים יגובו.

  Enable Scheduled Backup

  • Enable Scheduled Backup (אפשר גיבוי מתוזמן: אם אופשרה, התוכנה תגבה את הקבצים שלך באופן אוטומטי בתזמון שנקבע.
  • Scheduled on (תוזמן ל): בחר את הימים בשבוע בהם יתבצע הגיבוי המתוזמן.
  • Automatically reset after backup (אתחל אוטומטית אחרי גיבוי): אם אופשר, המכשיר יאתחל אוטומטית לאחר ביצוע גיבוי מתוזמן.
  • Backup only on AC power (גבה רק אם מחובר לחשמל): עם אפשור אפשרות זו, הגיבוי יתבצע רק אם המכשיר מחובר לרשת חשמל חיצונית.
  לאחר שסימנת את הבחירות שלך, הקש Next (הבא).
 • כעת שהתזמון הוגדר, בחר את היעד עבור קובץ הגיבוי. בחר את אפשרות Delete old backup files (מחק קבצי גיבוי ישנים) אם ברצונך למחוק קבצי גיבוי קודמים כדי לחסוך בשטח אכסון. תוכל גם לשמור מספר מוגדר של קבצי גיבוי במקרה וקובץ הגיבוי האחרון נפגם מסיבה כלשהי. הקש Next (הבא) להמשך.
 • כעת אתנה צריך לציין מה יגובה. להדגמה זו בחר ב- Backup files and folders. (גבה קבצים ותיקיות). תוכל לבחור את קטגורית הקבצים לגיבוי. כאשר תסיים לבחור, הקש Next (הבא).

  הגנה לקובץ הגיבוי

 • יתכן ויהיה עליך להגן על קובץ הגיבוי באמצעות סיסמה. כדי להצפין את הנתונים ע"י שימוש באלגוריתם AES (Rijndael), ספק סיסמה ואשרר אותה. תישאל לסיסמה זו בעת שחזור קובץ הגיבוי. אם תבחר לדחוס את הנתונים שלך, SPB Backup תשתמש בארכיון ZIP כדי לכווץ את גודל קובץ הגיבוי (הוא יהיה בערך חצי מגודלו של קובץ שאינו מכווץ). גודל הקובץ תלוי בגודלו האמיתי של הזיכרון שבשימוש במכשיר. קיימת גם האפשרות (הערת עריכה –Edit Comment) ליצירת תיאור גיבוי בתיבת טקסט (Text Box). הדבר עשוי להועיל בתיאור של מה עודכן או שינויים אחרים שעשית.

  היעד עבור קובץ הגיבוי
 • בצעד האחרון תוכל לראות את מועד הגיבוי המתוזמן, ואת היעד של קובץ הגיבוי שלך. אנא וודא שכל ההעדפות המפורטות נכונות, והקש Finish (סיום) כדי לחזור אל מסך היום (Today), או אל התוכנית הפעילה האחרונה.
הערה: שמור תמיד את מדיית האחסון המשמשת לגיבויים (כגון כרטיס אחסון חיצוני, כונן מחשב PC קשיח, או תקליטורים) במקום בטוח כדי למנוע גישה לקובצי הגיבוי שלך ע"י אנשים שאינם מורשים, ולמחוק אותם בטעות.

גיבוי שחזור (Restore Backup)
גיבוי שחזור

שחזור מערכת (System Restore) מאפשר לך לשחזר את המערכת למצב קודם ללא איבוד נתונים. מושלם למקרים בהם המכשיר אינו פועל כשורה בגלל שינוי בהגדרות, בעיה עם יישום, או הכרות עם וירוס או תוכנה בלתי רצויה אחרת. ע"י שחזור לנקודת זמן קודמת, לפני שהמכשיר התחיל להציג בעיות, יתכן ותוכל לפתור בקלות את הבעיה.

החלק שישוחזר

בעוד ששחזור קבצים מותאם (Custom file restore) יעיל למקרים של נתונים שנפגמו, שחזור מלא (Full restore) יעיל ביותר להתאוששות אחרי אסון בו הפסיק המכשיר לתפקד כהלכה (יישומים שהותקנו לאחר הגיבוי הקודם יוסרו). מאפיין זה יעזור לך לשחזר את סביבת המכשיר במלואה, כולל מערכת ההפעלה, תוכנות שהותקנו, הגדרות משתמש, וקבצי נתונים במקרה של בעיית מערכת חמורה, עדכון ROM, שדרוג מכשיר, או אובדן נתונים.

מודל אבטחת סמרטפון (Smartphone security model) יוצר קבצי פריסה עצמית (Self-extracting files). זו הסיבה מדוע על מכשירים ללא מסך מגע יוצרת SPB Backup קובץ spbkp data , וממקמת קובץ SpbBackupRestore.exe באותה תיקייה. לשחזור קובץ הגיבוי ב- Windows Mobile Standard, עליך להפעיל את קובץ SpbBackupRestore.exeולבחור בקובץ ה- spbkp data. יחד עם זאת, תוכל גם לפתוח קבצי גיבוי ע"י בחירה באפשרות Restore Backup (שחזר גיבוי) מתוך מסך SPB Backup הראשוני.

שחזור מידע על מכשיר אחר או אחרי שדרוג ROM מעולם לא היה קל יותר. כל שעליך לעשות, הוא להריץ את קובץ הגיבוי על מכשיר אחר או גרסת ROM שונה, ובחר את סוג מצב השדרוג שברצונך לבצע.
 • Normal Mode (מצב רגיל): אם המכשיר שלך אינו פועל כשורה לאחר שדרוג ROM או מכשיר, שחזר תוך שימוש במצב הרגיל (Normal Mode).
 • ROM Upgrade Mode (מצב שדרוג ROM): בחר כדי לשחזר נתונים אחרי שדרוג ROM (שינוי התוכנה הקבועה במכשיר שלך).
 • Device Upgrade Mode (מצב שדרוג מכשיר): בחר כדי לשחזר נתונים אחרי שדרוג מכשיר (החלפת חומרה). אם בצעת שדרוג של המכשיר, אנו ממליצים שתשחזר רק את הקבצים הדרושים לך ביותר. כל שאר קבצי המערכת וההגדרות עלולים שלא לעבוד בצורה טובה עם חומרת המכשיר החדשה.
כלי הפרוק (Unpack Tool) של SPB Backup
כלי הפרוק (Unpack Tool) של SPB Backup הוא תוכנת מחשב PC לפריסת קבצים, ארכיב (Registry), ומסדי נתונים מקבצי גיבוי שנוצרו בעזרת SPB Backup. הוא מציג את תוכן קובץ הגיבוי ויכול לייצא קבצים וערכי ארכיב (Registry) בנפרד.
 • בחר את קובץ הגיבוי המאוחסן במחשב השולחני ע"י הקשה על לחצן הפתיחה (Open).
 • בחר את התיקייה בה ישמרו הנתונים בקובץ זה עם הפריסה ע"י הקשה על לחצן הבחירה (Select).
 • הקש על לחצן הפריסה (Unpack) כדי להתחיל בפריסת הקובץ.
 • ספק סיסמה אם נדרשת (אותה סיסמה בה השתמשת להצפנת קובץ הגיבוי).
 • תוכן קובץ הגיבוי ייפרס אל התיקייה שצוינה. נתוני ערכי הארכיב (Registry) יוצגו כקובצי *.reg. מסדי נתונים יוצגו כקובצי טקט (*.txt).
עצה: דרך מהירה יותר לפריסת קובץ גיבוי היא פשוט לגרור ולהדביק (Drag-and-Drop) אותו אל יישום כלי הפרוק (Unpack Tool).

סנכרון SPB Backup

SPB Backup מתקינה רכיבי תוכנת סנכרון על המחשב השולחני שלך. כך מתאפשר לך לצור גיבויים ולסנכרן אותם אל המחשב השולחני שלך. פעולה זו יעילה עבור בעלי מכשירים שאין להם כרטיס הרחבה או מיקום קבוע לגיבויים שלהם.

 • תוכל למצוא את צלמית (Icon) SPB Backup Sync בסרגל המערכת. ערסל את המכשיר שלך והקש Sync (סנכרן) כדי להעתיק כל קובץ גיבוי שהושלם אל המחשב השולחני.
 • כדי לבצע גיבוי על המכשיר מתוך המחשב השולחני, הקש על Backup (גיבוי). הגיבוי ייווצר ללא סגירה של יישום כלשהו הרץ ברק, כך שלא יהיה צורך לבצע אתחול של המכשיר.
 • הקש על Show Details (הצג נתונים) לקבלת מידע נוסף על שם קובץ הגיבוי, גודלו, ומצבו. הקשה כפולה (Double click) על קובץ גיבוי תטען אותו אל תוך כלי הפרוק (Unpack Tool) של SPB Backup, כך שתוכל לפרוס את תוכנו אם תזדקק לכך.
 • בלחיצה ימנית של העכבר על קובץ גיבוי תוכל לבצע את המשימות הבאות מתוך תפריט ההקשר:
  • Unpack (פריסה): טעינת קובץ הגיבוי אל תוך כלי הפרוק (Unpack Tool) של SPB Backup כך שתוכל להציג ולפרוס את תוכנו במידת הצורך.
  • Restore (שחזור): הפעלת תהליך השחזור על המכשיר שלך אפילו אם קובץ הגיבוי שנבחר מוקם רק במחשב השולחני שלך.
  • Delete (מחיקה): מחיקה של הקובץ שנבחר משני הצדדים של עבודת העיבוד.
  • Delete From Device (מחיקה מהמכשיר): מחיקת קובץ הגיבוי שנבחר מאחסון המכשיר בלבד.
 • מתוך תפריט Tools (כלים) תוכל לכוון את הגדרות הסנכרון והגיבוי של כלי הסנכרון של SPB Backup (SPB Backup Tool).
הערה: סנכרון SPB Backup (SPB Backup Sync) יזכיר לך לסנכרן את המכשיר אם לא סנכרנת אותו במשך שלשה ימים.

תמיכה טכנית

פרק זה מכיל מידע תמיכה טכנית. הוא כולל את המידע הדרוש לך לצורך עזרה.

אודות גרסת הניסיון (Trial Version)
גרסת הניסיון (Trial Version) של SPB Backup כוללת את כל התכונות והמאפיינים הזמינים בגרסה הרשומה. תוקף גרסת הניסיון פוקע אחרי 5 הרצות החל מההרצה הראשונה. תוכל להשתמש בגרסת הניסיון רק כדי לבדוק כיצד עובדת SPB Backup. כדי להמשיך ולהשתמש בתוכנה, עליך לרכוש רישיון. אין צורך להתקין מחדש את SPB Backup בכדי להשתמש בגרסה המלאה.
כדי לקבל מספר סידורי עליך לרכוש רישיון עבור תוכנת SPB Backup, ותקבל את המספר הסידורי שלך בדוא"ל. למידע נוסף בקר באתר שלנו: http://www.spbsoftwarehouse.com/support/general.html.

לפני פניה לתמיכה הטכנית
אנא קרא חלק זה לפני פניה למחלקת תמיכה טכנית, הוא מכיל מספר רב של נושאים חשובים בהם עלולים משתמשים להיתקל.

 • העזר בתמיכה המקוונת המותקנת עם התוכנה שלך. מכל אחד ממסכי SPB Backup בחר בפריט התפריט Help (עזרה) שבתפריט Start (התחל).
 • פנה אל השאלות הנפוצות (FAQ) בחלק התמיכה (Support) באתר הבית של SPB Software. ב-FAQ יתכן ותמצא מידע ועצות מועילות עדכניות יותר מהמדריך למשתמש: http://www.spbsoftwarehouse.com/smartphone/backup/faq.html.
פניה לתמיכה טכנית
אנא השתמש ביתרון שבאחת מאפשרויות התמיכה החינמיות של SPB Software House:
 • בחר בקטגוריה המתאימה עבור השאלה שלך והגש אותה לצוות התמיכה שלנו בכתובת: http://www.spbsoftwarehouse.com/smartphone/backup/support.html .
 • שאל את השאלה הטכנית שלך, או בקשת תכונה לפורום כדי לקבל במהירות תשובה ישירה מצוות הפיתוח. פתרונות לבעיה שלך זמינים במשך 24 שעות ביממה ללא תשלום באתר SPB Club. עליך להירשם תחילה כחבר לפני השימוש בתמיכת SPB Club web Support. אנא כלול את המידע הבא כדי לעזור לנו לבודד את הבעיה:
  • סוג המכשיר בו אתה משתמש.
  • שם ומספר הגרסה של התוכנה בה אתה משתמש. פתח את הגדרות (Setting) SPB Backup ובחר Menu --> About… כדי לראות את שם ומספר הגרסה של התוכנה (לדוגמה: SPB Backup, Version 2.0.0 Build 3046).
  • כל הודעת שגיאה שמתלווה לתקלה.
  • תיאור קצר כיצד אנו יכולים לשחזר את התקלה.

הורדת המדריך בפורמט PDF

 
8-Jan-2010