PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories תוכנות מוזרות
התוכנות הכי מוזרות ןחסרות תועלת לפאלם

 
 
טאגליינס

סקירת התוכנה Touch Calendar

 
מאת: איילת קורעל
תוכנת יומן ומשימות
תצוגה שבועית פעמי Windows Mobile 6.5 נשמעים בארצינו הקטנה. לקראת יציאתה של המערכת שתציג חזות בהתאם למגמה הרווחת כיום - חיקוי ה- iPhone כולל מקשים גדולים שאינם מצריכים את הוצאת הסטיילוס, ממשק זורם וכן הלאה, יוצאות יותר ויותר תוכנות המציגות ממשק דומה. בהתאם למגמה זו הוציאה חברת SBSH (משלנו, משלנו! :-)) את תוכנת Calendar Touch.

התוכנה כשמה כן היא - תוכנת יומן ומשימות. התוכנה מציגה את אותו מסד הנתונים של התוכנות המקבילות של מערכת ההפעלה של ה-PocketPC אך עם ממשק נח בהרבה, פיצ'רים נוספים וממשק נח יותר (עד שתגיע Windows Mobile 6.5) -
חסל סדר תפריטים ארוכים ומפורטים הרשומים בפונט זעיר למדי. הגישה לאפשרויות השונות נעשית באמצעות אייקונים, שבנוסף להיותם נוכחים ונגישים בקלות עם האצבע, גם מוצגים באמצעות גרפיקה נאה ואסתטית מאד.

תצוגת רשימה

חיפוש

החיפוש מוצג על גבי טופס שהוא חלק מהתוכנה (ולא על גבי טופס החיפוש העתיק המובנה של מערכת ה-Windows Mobile שמשמש תוכנות רבות, גם כאלו שהן צד ג').
ניתן לבצע חיפוש עם סינון– ביומן, במשימות או בשניהם, הפריטים מכילים את הביטוי המבוקש או מתחילים בו, הגדרת טווח הזמן שבו מתחיל ומסתיים האירוע המבוקש ומספר התוצאות המקסימלי אותו מבקש המשתמש לקבל.

חיפוש

משימות

את המשימות ניתן למיין לפי פרמטרים שונים: תאריך התחלה, תאריך יעד, עדיפות, משימות פעילות וכאלו שהושלמו, נושא וקטגוריות ומיון מההתחלה לסוף ולהפך.
בנוסף, באפשרותו של המשתמש לסנן ולהציג רק חלק מהמשימות: כאלו שפעילות או שהסתיימו, משימות שתאריך היעד שלהן חלף, משימות שתאריך היעד שלהן הוא היום או במשך השבוע.

ניתן למיין על פי עד 3 פרמטרים עם סדר עדיפויות בניהם התאריך והשעה, גודל הפונטים לכלל שדה, תצוגת סרגל דהחיוויים (למעלה, למטה או ללא) ועוד. תקצר היד מלתאר את האפשרויות הרבות.
את המשמות ניתן לסנן ולהציג על פי כמה קריטריונים.

יומן

כפי שכבר ציינו, ניתן להציג את היומן כרגיל בתצוגה יומית, שבועית וחודשית או כרשימה (שתכלול גם את המשימות), אך המעבר בין התצוגות הללו נעשה בעזרת תפריט המחולק למשבצות גדולות .

בחירת תצוגה

ניתן לעבור בין הימים על ידי החלקה ימינה או שמאלה על המסך כשהתצוגה היא יומית. החלקה על המסך ולחיצה תעביר את הימים במהירות.

תצוגת יום אחד כולל משימות

לכל פגישה אפשרי להצמיד כמובן תזכורות, כשאת התזכורות ניתן לערוך כך שיופיעו בדיוק במועד הרצוי למשתמש. התזכורת עצמה היא תזכורת מובנית של מערכת ההפעלה, מה שאומרת שכשהתזכורת "קופצת", ניתן אמנם לקבוע תזכורת נוספת לעוד זמן מסויים, אך מועדים אלו הם מוגבלים במספרם ובלתי ניתנים לעריכה.

כדי לצפות בפרטי פגישה לא מספיק להקיש עליה במסך הפגישות כפי שנהוג בתוכנות אחרות, אלא יש להקיש עליה ואחרי כן להקיש על תפריט שנפתח ובו מספר אפשרויות – צפיה, מחיקה, עריכה שיגור, והעתקה של אותה פגישה. הדבר מהווה סירבול מיותר של הפעולה, למרות שזה בהחלט לא ימנע שימוש בתוכנה.

תפריט פגישה

פרטי פגישה

קטגוריות

גם את המשימות וגם את הפגישות ניתן לשייך לקטגוריות מרשימת הקטגוריות (אליה ניתן להוסיף כפי שכבר הזכרנו) וניתן ליצור מסננים שונים לקומבינציות שונות של קטגוריות.
הוספת קטגוריות חדשות אפשרית בשמות באנגלית ובעברית, כשלכל קטיגוריה אפשר להצמיד אייקון מתאים מתוך מבחר אייקונים נאה.
עם זאת, לא ניתן למחוק קטיגוריה (גם לא כזו שהמשתמש יצר), וכדאי שיוצרי התוכנה יתנו על כך את הדעת.

אייקונים לקטיגוריות

הגדרות

למעשה אפשרויות ההגדרה הן עצומות וכוללות
* הגדרת צבעים עפ"י הסטטוס
* צבעים שונים לכל חלק (כמו רקע, נושא, השעה ועוד ועוד), גודל הפונטים
* צורת תצוגת השעה
* צורת התצוגה של פגישות שזמנן עבר
* הצגה או אי הצגה של מיקום הפגישה
ועוד ועוד.
לא בטוח שהמשתמש הממוצע יגיע לכל ההגדרות הללו אך מי שירצה – ימצא אפשרויות מגוונות להצגת המידע.

 הגדרות

סכום

התוכנה היא ללא ספק תוכנה בעלת עוצמה רבה – אפשרויות המיון, החיפוש, והסינון רבים ומצטיינים בגמישות רבה.
שיטת הניווט בין המסכים השונים היא בהתאם למגמה הרווחת כיום – ניווט בשיטת "תן לאצבעות ללכת במקומך" ללא צורך בסטיילוס (גם במכשירים ללא מקלדת חומרה וללא מקלדת וירטואלית עם מקשים גדולים).

התצוגה גרפית מאד אך בכל זאת לא ניתן להמנע מתפריטים כתובים, וכאן המקום לפנות לחברת SBSH הישראלית בבקשה חמה ונרגשת – אנא ספקו תרגום גם בשפת הקודש :-) .
התוכנה כבדה למדי. ל"הגנתה" יש לציין שתוכנות רבות מסוג זה (כלומר תוכנות יומן שמאפשרות סינון ותצוגה גמישים מאד) הן כבדות. כנראה שלא ניתן לאכול מהעוגה ולהשאירה שלמה.

יתרונות

אפשרויות סינון ותצוגת המידע רבות מאד
תוכנה נאה ואסתטית מבחינה גרפית
התוכנה מיועדת לשימוש ללא סטיילוס

חסרונות

התוכנה כבדה למדי

מחיר התוכנה: 24.95$
דף התוכנה
לסרטון הדגמה של התוכנה
 
30-Mar-2009