PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories תחילתו של רומן
או מה עושים ב-8 שעות המתנה

 
 
טאגליינס

המדריך למשתמשBellTime

 
מאת: אריה סילבר
תורגם לעברית ע"י אריה סילבר מתוך המדריך למשתמש המופיע באתר steilberg.eu
תורגם לעברית ע"י אריה סילבר מתוך המדריך למשתמש המופיע באתר steilberg.eu
המדריך נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד והוא מיועד לנשים וגברים כאחת
בכל מקום בו נכתב "Palm", "מכשיר", או "מכשיר Palm" הכוונה לכל מכשיר כף יד המריץ מערכת הפעלה של Palm OS


הקדמה
התקנה
הרעיון של דפים (Pages) ומשבצות (Slots)
כלים
כלי התראות מתקדמים
הגדרות משבצות (Slots) מפורטות
הגדרות
כפתור ניווט 5 מצבים ומקלדת

הקדמה

BellTime היא תוכנת שעון מרובת תכונות המשתמשת בהרבה פחות זיכרון מהמצופה, ויחד עם זאת מספקת יכולות מותאמות ייחודיות. ישנן שתי גרסאות בקובץ ההורדה. הראשונה היא גרסה חינמית (Freeware) שיש לה הגבלות מסוימות, והשנייה גרסה שיתופית (Shareware) אליה מכוון מדריך זה. למעשה BellTime היא תוכנה מאד ידידותית ואינטואיטיבית.

התקנה

את BellTime יש להתקין בעזרת תוכנת התקנת יישומים כלשהי עבור Palm. לאחר פתיחת בקובץ בעזרת תוכנת פריסה כלשהי (Winrar או WinZip) הקש הקשה כפולה על קובץ ה-"prc" וסנכרן את מכשיר ה-Palm שלך. וודא שההתקנה נעשית לזיכרון הפנימי של המכשיר (Handheld), ולא לכרטיס הרחבה.

הרעיון של דפים (Pages) ומשבצות (Slots)

הדפים הדפים (Pages): ישנם שלושה ארבעה דפים מתאימים מאוד להתאמה אישית, תלוי בגודל המסך שלך. יש לך אפשרות להתאים את המערך ואת התצוגה של עד 20 משבצות של מידע מגוון. להתחלת עיצוב משבצת, הקש על הריבוע הקטן שבצד ימין של המשבצת, כדי להעלות את מסך "Slot Dialog" (תיבת דו שיח של המשבצת). בכותרת (Header) תוכל לבחור באחד מתוך 4 דפים (Pages). עם מעטפת (Skin) מתוך התפריט, כשאתה מגדיר את מה שברצונך להציג בכותרת כגון השעה או התאריך. אם מוצגת האות "s" בכותרת, ישנה התראה ממתינה אותה תוכל לבטל ע"י הקשה עליה.

המשבצות Slot Dialog (תיבת דו שיח של המשבצת): כאן תוכל לבחור באחד הכלים (Tools). זכור, ישנם כלים הדורשים יותר ממשבצת אחת, כך שלא תוכל להקצות אותם לחלק מהמשבצות התחתונות.
הבחירה ההגיונית ביותר היא להגדיר את השעון בדף 1. התחל לעשות זאת ע"י הקשה על " Tool", ובחר בסוג השעון הרצוי.

שעון דיגיטאלי

כלים

שעון דיגיטאלי: הקש על הספרות כדי לבצע Zoom in או Zoom Out.
נדרשות 2 משבצות (Slots).

שעון אנלוגי עם הבזק שעון אנלוגי עם הבזק: הקש על אחת מהספרות שעל פני השעון להתראה בפרק זמן של עד 60 דקות הקרובות. התראת הבזק פרושה הגדרה והפעלת התראה "בהקשה אחת" (One touch)! כוונון עדין ניתן לבצע בעזרת + ו – וביטול בעזרת 0 או ע"י הקשת אותה ספרה.
דורש 4 משבצות (Slots).
התראה יומית התראה יומית (Daily alarm): הקש על הספרה הראשונה כדי להקפיץ את משטח המגע. בחר בזמנים הרצויים לך, והקש "OK". בחר במלל ייחודי עבור ההתראה ע"י הקשה על תיבת המלל "Alarm", וכתוב את המלל הרצוי לך. כדי להפעיל את ההתראה פשוט הקש על העיגול הריק מצד שמאל של המסך.

התראה בודדת התראה בודדת (Single alarm): כמו התראה יומית (Daily alarm) ללא חזרה.

התראה שבועית התראה שבועית (Weekly alarm): הקש על הימים. אם האות גלויה, ההתראה פעילה לאותו יום.

קוצב זמן פשוט קוצב זמן פשוט (simple Timer): הקש על המספרים כדי לקבוע את הזמן, והתחל ע"י הקשה על העיגול מצד שמאל.

Egg timer Egg timer: כמו ב"התראת הבזק" (Flash alarm), תזדקק רק להקשה אחת על אחת הספרות כדי להגדיר את ההתראה שלך
נדרשות 4 משבצות (Slots).

הצג את האירוע הבא הצג את האירוע הבא (Show Next event): הקש במרכז המשבצת כדי לעבור בין תבנית תאריך/שעה (Date/Time) לבין תבנית ספירה לאחרו (Countdown). בעזרת כלי זה תוכל גם להגדיר את בהירות מסך המכשיר שלך ע"י הקשה בצד ימין או שמאל של המשבצת. (הגדר את הבהירות המינימאלית ב- Menu -> General Settings).

קוצב זמן עם כפתורים גדולים ושעון עצר קוצב זמן עם כפתורים גדולים ושעון עצר (Big buttons Timer and Stopwatch): ראשית הגדר אחד משלושה סגנונות: CU עבור ספירה קדימה (Count Up), CD עבור ספירה לאחור (Count Down), ו- SW עבור שעון עצר (Stopwatch).

הגדר תאריך ושעה הגדר תאריך ושעה (Set time & date): הגדר את השעה והקש על "now!" (עכשיו) כדי לשנות את זמן המערכת. קש על התאריך כדי לשנות את התאריך.

אזור זמן אזור זמן (Time zone): שימוש בכל זה יציג את הזמן עבור העיר שבחרת בישום World Clock (שעון עולמי). השעה המוצגת בצד שמאל היא השעה האמיתית כולל תיקון של שעון קיץ אם מתאים. הספרות מתחת לשם העיר מציגות את ההבדל בשעות ממיקום הבית שלך. בצד שמאל עשויים להופיע מספר סמלים: "שמש?"פרושה שבעיר שמופיעה בתצוגה קיים שעון קיץ פעיל. ו- "TM" משמעו מחר.

הגדרת אזור זמן הגדרת אזור זמן (Time zone settings): כלי זה משתמש ביישום World Clock (שעון עולמי) המובנה של Palm OS. פשוט הקש על התיבה עם שם העיר, ומתחת לשם העיר אתה אמור לראות G+ או G- (ההבדל מזמן גריניץ'), ומספר חיצים (שמאל, ימין, ומטה). שמאל (לכיוון מערב) וימין (מזרחה), כאשר מקישים עליהם יאפשרו לבחור אזור זמן אחר. החץ מטה יאפשר לך לבחור בעיר אחרת באותו אזור זמן, תוכל להוסיף עיר שאינה ברשימה ע"י גישה אל World Clock של Palm OS והקשה על החץ מטה. בגלילה אל סוף הרשימה תוכל לבחור ב- "Edit List" (ערוך רשימה). כאן תוכל לשנות שם, להוסיף ואפילו למחוק עיר. הערים שהתווספו יופיעו ב- BellTime בפעם הבאה שתגדיר את משבצת Time zone (אזור זמן).


התראה דו-שבועית

כלי התראות מתקדמים

התראה דו-שבועית (bi-weekly alarm): התראה דו שבועית (bi-weekly) עובדת כמו התראה שבועית (Weekly alarm) רגילה, אבל כעת זמן החזרה הוא פעם שבועיים במקום פעם בשבוע. קל יותר להבין אם תסתכל על זה בצורה כזו: - M T W T F - - M T W T F – (- ב ג ד ה ו - - ב ג ד ה ו - ) כאשר יש רק זמן אחד להגדיר. אפשר גם יותר. תוכל לכוון התראה אחת שתתרחש בשעה מסוימת בשבוע אחד. ואחת נוספת בשעה אחרת בשבוע השני. לדוגמא: בשבוע אחד עליך לקום בשעה 07:00 בימות השבוע, ובשבוע שלאחריו בשעה 09:00 וכך הלאה. כעת, חשוב דעת באיזה שבוע אנו נמצאים כעת. זוהי הסיבה שיש ריבוע סביב אחד הימים: זהו היום הנוכחי (Today) אם ברצונך שההתראה בשעה 07:00 תהייה בשבוע הנוכחי, וריבוע היום הנוכחי (Today) נמצא בשורה התחתונה, הגדר הכל כפי שמוצג בתמונת המסך הזו. כמובן שתוכל לבצע הגדרות פשוטות יותר כגון אירוע אחד המתרחש פעם בשבועיים. נדרשות שתי משבצות (Slots).

התראה תקופתית נבחרת התראה תקופתית נבחרת (Period selected alarm): עבור בין "Alert only" (התראה בלבד), "Suppress" (דכא), ו-"Regular" (רגילה) "Alert only from day A to day B" (התראה בלבד מיום A ליום B) פירושו שרק בתקופה זו תקבל התראות בימים שצוינו ע"י
M T W T F S S (ר ש ש ר ח ש ש). לפני ואחרי התקופה לא תקבל התראות כלל. " "Suppress from day A to day B דכא מיום A ליום B) פירושו שההתראות השבועיות שלך יעבדו כרגיל, אבל לא תקבל התראות בתקופה שבין A ל- B. בדרך כלל תשתמש בהגדרה זו בזמן חופשה וכדומה. "Regular" (רגילה) עובד כמו התראה שבועית רגילה.
נדרשות שתי משבצות (Slots).

קוצב זמן במרווחים קוצב זמן במרווחים (Interval timer): עליך להגדיר:
1. מרווח זמן (Interval) – דקה ומעלה
2. השעה ביום להתראה הראשונה.
3. השעה ביום בה תתנגן ההתראה האחרונה.
תוכל להשתמש בכלי זה לצורך נטילת תרופות כל X שעות ודקות. כדי להשמיע פעמון השתמש בכלי זה יחד עם "Action = sound only" (פעולה = צליל בלבד) ובחר בצליל קצר או קובץ MP3 קצר.
נדרשות 3 משבצות (Slots).


חזרה למסך הגדרות המשבצת

הגדרות משבצות (Slots) מפורטות

חזרה למסך הגדרות המשבצת: מסך הגדרות המשבצת (Slot) היררכי ותפריטי הגלילה (Drop downs) הם עוקבים. לכן, התחל לאט בראש המסך ועבוד כלפי מטה משם.
לכל כלי עם אירוע צליל (Alarm) תוכל לבחור באחת מאפשרויות "Action" שיתבצעו בזמן ההתראה:
* Circle pop-up with sound and variable snooze (עיגול מוקפץ עם צליל והשהייה משתנה).
* OS pop-up with sound utilizing the Palm Attention Manager (התראת מערכת הפעלה מוקפצת בשימוש עם מנהל ההתראות של Palm)
* Sound only (צליל בלבד)
* Launch an application (הפעל ישום). מה שיוביל אותך לתיבת דו-שיח נוספת בה תוכל לבחור אחד מהיישומים המותקנים במכשיר ה- Palm שלך.
תפריט הגלילה "Sound" (צליל) מוביל אותך לאפשרויות נוספות לבחירת הדרך בה תנהל את צליל ההתראה שלך. בחר באפשרות שבין Midi או אחד מנגני ה-MP3.
בחר בצליל ההתראה הרצוי מתוך תפריט הגלילה הבא:
MIDI: Play x times with gap of x seconds (נגן X פעמים עם מרווח של X שניות) מאפשר לך לקבוע חזרה של צליל MIDI קצר. ע"י הגדרה Play = 4x ומעלה, עם עוצמת קול התחלתית נמוכה ועוצמה סופית גבוהה תוכל ליצור אפקט של קרשנדו (Crescendo).

MP3 MP3: אם מותקנת לך תוכנת MP3 עם הגדרות עוצמת קול, תוכל ליצור קרשנדו (Crescendo) כאן ע"י הגדרת "Swell" (גל) ו-"Delay" (השהיה). בדוגמה הצליל יגיע לעוצמה מרבית תוך 16 שניות. אם תשמש ב- auto-snooze, התראות עוקבות יושמעו תמיד בעוצמת הצליל הסופית.
עבור MP3 קיימת עתודה של צלילי MIDI של המשבצת, למקרה וכרטיס ה- SD שלך חסר או שהסוללה חלשה.
אם ברצונך להשתמש באותן הגדרות כלליות במשבצות אחרות, הקש על "Copy" (העתק) והמשך משם.


הגדרות

הגדרות

למסכים הבאים ניתן להגיע מתוך התפריט (Menu)

Menu -> General Settings (תפריט -> הגדרות כלליות): האפשרויות:
* 24h format (תבנית של 24 שעות). משנה את תבנית השעה מ- 12 שעות am ו- pm.
* Show page 1 at start (הצג את דף 1 בהפעלה). בכל פעם שתפעיל את BellTime היא תיפתח בדף 1.
* If BellTime is on hardware button… (אם ל- BellTime מוקצה כפתור חומרה...) כאן תוכל לבחור את היישום איתו תחלוק BellTime את הכפתור. לבחירת הכפתור גש אל העדפות המערכת ובחר.
* Use auto-off after 3 sec. (השתמש בכיבוי אוטומטי אחרי 3 שנ'). בחירה זו תאפשר למכשיר שלך להידלק לזמן קצר לצורך הצגת השעה ולהיכבות אח"כ. אם תלחץ פעמיים בפרק הזמן של 3 שניות, יישאר המכשיר דולק. תכונה זו פועלת רק אם המכשיר אינו בעריסה, וכבוי לפני שלחצת על הכפתור.
* במכשירי HiRes בלבד: 320x320 mode (מצב 320x320): פשוט מגביל את התצוגה ל-5 משבצות (Slots) לכל מסך.
* Keep device on (השאר מכשיר דולק): בתוך BellTime, המכשיר שלך יישאר פועל כאשר הסוללה בפיקוח, ויכבה אוטומטית כאשר מצב טעינת הסוללה נמוך מידי.
* System-clock correction (drift) (תיקון שעון מערכת –מגמה-): השתמש בערך חיובי אם שעון המערכת מאבד זמן (מפגר), ובערך שליל אם הוא ממהר יתר על המידה.
איך זה עובד? בדרך כלל תבצע סנכרון אלחוטי או שתכוון את שעון המערכת לפי שעון מחשב ה-PC שלך. לחליפין, זהו תיקון לא מקוון: בכל לילה בשעה 03:14:15 שעון המערכת יתוקן קרוב ככל האפשר לשניה המלאה הקרובה. עשיריות שניה מושלמות בפרק זמן של 10 ימים.
* Minimal brightness (בהירות מינימאלית): בתיבת האירוע הבא (Next Event), ובשעונים הדיגיטאלי והאנלוגי, תוכל לשנות את בהירות המכשיר.
* כאשר תהיה מרוצה מכל הגדרות המשבצת, תוכל לנעול אותן, והריבוע על הלוח יעלם


האפשרויות תפריט-> הגדרות התראה (Menu -> Alarm Settings) האפשרויות:

אילו מובנות מאליהן
* Auto snooze (השהייה אוטומטית: אם נבחרה אפשרות זו, ההתראה תחזור על עצמה עד שתסיים את מחזור התראות.
* Midi library (ספריית MIDI): לאחר שינוי ספריית ה-MIDI, עליך להגדיר מחדש את צלילי ההתראה.
* הגדר את המסלול לקובצי ה-MP3 שעל כרטיס ההרחבה שלך.
* במכשירי Treo/Centro הגדר רטט (Vibrate) ל: Never (לעולם לא), If mute (במצב השתק), If loud (ברעש), או Always (תמיד).

שינוי רכיבים בסיסיים Menu -> Skinning (תפריט -> מעטפת). פשוט הקש על הנקודות האדומות כדי לשנות את הרכיבים הבסיסיים. הקש על שתי הנקודות למעלה כדי לשות את המראה הכולל של הלוח.

Menu -> Colors (תפריט -> צבעים): ושוב, מסך זה די מובן מאליו. פשוט הקש על העיגול הצבוע. זכור שאפשרויות הצבע ישתנו בהתאם לדף בו בחרת. הדבר הטוב ביותר הוא לגמור להגדיר את BellTime לפני שתתחיל לשנות צבעים. כך תוכל להימנע משינויים חוזרים ונשנים. וודא להקיש "OK" לאחר שינוי צבעים בכל דף. אם בחרת שעון אנלוגי, ואינך רוצה להציג את מחוון הסוללה, הגדר אותו בצבע זהה לרקע.

כפתור ניווט 5 מצבים ומקלדת

היכן על הלוח כפתור ניווט 5 מצבים (5 Way navigation) או מקלדת פעולה
כותרת (Header) שמאל/ימין מעבר בין דפים (Pages)
כותרת או משבצת (Slot) מטה מעבר בין משבצות
משבצת (Slot) מעלה קפיצה לכותרת
  מקש S הגדרת משבצת
משבצת התראה (Alarm Slot) מרכז כיבוי/הפעלת התראה
  ימין פתח משטח מגע...בחר יום בשבוע
  שמאל הכנס הערה
הגדר יום ושעה (Set time & day) מרכז הגדר יום
שעון אנלוגי / Egg Timer מרכז כיבוי/הפעלת התראה
  ימין הוספת 5 דקות
  שמאל הפחתת דקה אחת
שעון עצר (Stopwatch) ימין התחל לספור
  לחיצה ראשונה במרכז השהה (Pause)
  <לחיצה שניה במרכז/td> עצור
אזור זמן (Time zone) מרכז מעבר למצב עריכה
במצב עריכה (Edit mode) שמאל/ימין בחר אזור זמן
במצב עריכה (Edit mode) מטה בחר עיר באזור הזמן
אם משטח מגע (Touch-pad) מוצג שמאל ביטול
  ימין בחר ספרה
  מעלה/מטה הגדר ספרה
  מרכז אישור (OK)
  מקשים 0 עד 9 הכנס שעה (ב-Centro)
  מקש A AM (לפני 12:00 בצהרים) (ב-Centro)
  מקש P PM (אחרי 12:00 בצהרים) (ב-Centro)


עיגול ההתראה (Circle alert) כפתור ניווט 5 מצבים (5 Way navigation) פעולה
  מעלה השהייה (Snooze)
  מטה נקה התראהCopyright © Jaap Steilberg
Companies and products mentioned may be trademarks or trade names of their respective owners

כל הזכויות© לתרגום בעברית שמורות לאריה סילבר.
אין לשנות, להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט,לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר
או לקלוט בכל דרך או בכל אמצעי אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר-כל חלק שהוא מהחומר שבחוברת זו.
שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומר הכלל בחוברת זו אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב ע"י המתרגם
חברות או שמות שהוזכרו עשויים להיות סימן מסחרי או שם מסחרי של בעליהם המתאימים
 
5-Jun-2009