PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories החיים עפ"י שד
או הפאלם כמציל נפשות המצויות הרחק מהארץ המובטחת

 
 
טאגליינס

המדריך למשתמשWatchmaker

 
מאת: אריה סילבר
תורגם לעברית ע"י אריה סילבר מתוך המדריך למשתמש המופיע באתר steilberg.eu
תורגם לעברית ע"י אריה סילבר מתוך המדריך למשתמש המופיע באתר steilberg.eu
המדריך נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד והוא מיועד לנשים וגברים כאחת
בכל מקום בו נכתב "Palm", "מכשיר", או "מכשיר Palm" הכוונה לכל מכשיר כף יד המריץ מערכת הפעלה של Palm OS


התקנה או שדרוג
הפעלה
שאלות נפוצות (FAQ)
כתב ויתור (Disclaimer)

התקנה או שדרוג גרסה 2.0

סנכרן את קובץ Watchmaker-lite-2.0.prc אל הזיכרון הפנימי (לא כרטיס ההרחבה) של מכשיר כף היד שלך. אם מותקנת במכשיר שלך גרסת Watchmaker 1.5.x, יישמרו רוב הגדרות המעטפת (Skins) וההתראות. בכל המקרים האחרים תקבל את הגדרות ברירת המחדל.

הפעלה

הלוח (Panel)

Watchmaker נפתח עם הלוח (Panel). הקש במרכז השעון כדי להפעיל את המעטפת המשולבת (Integrated skin). לרוב השעונית האנלוגיים יש התראת Flash: בהקשה על אחת הספרות על פני השעון, תופיע קשת. עם "+" או "-" תוכל להוסיף או להפחית מזמן ההתראה, ועם "0" תוכל לבטל. לחלופין תוכל פשוט להקיש הקשות חוזרות על אותה ספרה על לוח השעון.

התראות רגילות

הקש על תיבת הזמן שבתחתית הלוח, או על תיבת זמן מתוך Menu -> Alarms. ישנם שני עמודים: Time (זמן/שעה) ו-Misc. (שונות). בעמוד Time בחר בהגדרה ע"י לוח שעון או גוש מספרים ע"י מקש הסבב (מקש הסבב) שבפינה הימנית התחתונה. הקש על המספרים שעל לוח השון כדי לקבוע את זמן ההתראה. אם אתה מעדיף שעון מחוגים, הגדר זאת במסך Menu -> Preferences -> Alarms. תוכל גם לערוך את מלל תאור ההתראה בראש המסך. כאשר תופעל התראה, יופיע מלל זה בתיבת ההתראה. בעמוד Misc. (שונות) תוכל לבחור באחד מסוגי ההתראות: יומית/שבועית (Daly/Weekly), התראה חד פעמית (One time), ספירה מעלה (Count up) או ספירה מטה (Count down) ספירה מעלה/מטה עובדות כמו שעון עצר (Timer): בעזרת הגדרת גוש מספרים (Preferences) תוכל להגדיר גם שניות. בדרך כלל יש לסמן את תיבת הבחירה Pop-up. אם תבטל אותה, לא תופענה תיבות התראה בעת שההתראה תופעל, ולא תוכל לבטל את צליל ההתראה. (השמש בצלילים קצרים במקרה זה). בעזרת "Play" (השמע) תוכל לקבוע את מספר החזרות של ההתראה. אם משך זמן החזרה (Lap) קצר ממשך הזמן של צליל ההתראה, יחוברו צלילי ההתראה. בעזרת זמן חזרה ארוך יותר, ישתרר שקט בין החזרות. כך תוכל ליצור לעצמך השהיה (Snooze) משלך. הקש על השטח הרחב שבתיבת ההתראה כדי לקטוע את הצליל העכשווי. (אם תקיש על מקש ה"השהיה" [Snooze], אתה משתמש בהשהיה של מערכת ההפעלה). Crescendo (הגברה): הגבר את עוצמת הקול עבור קריאת השכמה (Wakeup Call). לדוגמה: השתמש בצליל המערכת "Alert" והשמע אותו x8 עם חזרה כל 3 שניות. תוכל לכוות את עוצמת הצליל ההתחלתי ב - Menu -> preferences -> alarms.

תפריט – התראות (Menu – Alarms)

כאן תוכל לבדוק את כל ההתראות. שתי ההתראות הראשונות זהות לאלו אליהן תוכל להגיע מתוך הלוח ((Panel. תוכל לעבור בין שמות, צלילם וימים בעזרת מקש הסבב (מקש הסבב) Volume (עוצמה): הגדר עוצמת קול בלתי תלויה, או הגדר "System prefs." (העדפות מערכת) אם Watchmaker צריכה לעקוב אחר הגדרות המערכת ב- "Sounds & Alerts".

תפריט – עיצוב (Menu – Layout)

בחר במעטפת (Skin), ועצב את מסך הלוח (Panel) שלך. מעטפת (Skin) המסומנת "Favorite" (מועדף) תופיע, אם תקיש במרכז מסך לוח השעון ברצף. הרעיון הוא שיהיו לך רק מספר קטן של שעונים מועדפים, כך שתוכל לעבור בניהם , מבלי לעזוב את המסך. במעטפות מסוימות, תוכל לסמן "Batt." להצגת מחוון סוללה. אין זה רעיון טוב להוריד את המכשיר מהעריסה מיד לאחר שהמחוון הגיע לרמה של 100%, ולכן יוצג גם הזמן בדקות לאחר שרמת הסוללה הגיעה ל-100% (המקרה הגרוע ביותר).

תפריט – צבעים (Menu – colors)

עבור רוב המעטפות (Skins) קיימים צבעי מערכת וצבעים מותאמים (System & Custom). צבעי המערכת (System Colors) תלויים בצבע הנושא (Themes) בהעדפות המערכת ומתאימים בצורה יפה עם הלחצנים. צבעים מותאמים (Custom) ניתן לערוך ע"י הקשה על שדה הצבע, ולבחור בצבע חדש. אם לשדה צבע אין תגית, הוא אינו בשימוש במעטפת עליה אתה עובד. אפשרות "Copy" (העתקה) מאפשרת להפטר מאובייקטים ע"י הגדרת צבע זהה לאובייקט לצבע של הסביבה המקיפה אותו: הקש "Copy" (העתקה), שדה מקור, ושדה יעד.

תפריט – העדפות – שעון (Menu – Preferences – Clock)

לאפשרויות שיתוף (Share) וכיבוי אוטומטי (Auto-off), על Watchmaker לעבוד עם אחד מארבעת לחצני החומרה. (גש אל העדפות המערכת -> לחצנים [Preferences -> buttons]) שתף לחצן חומרה עם יישום Palm כלשהו: אם תגדיר את Watchmaker לאחד מלחצני החומרה (העדפות המערכת -> לחצנים [Preferences -> buttons]), הלחצן יעבור בין Watchmaker לבין היישום שנבחר. כיבוי אוטומטי (Auto-off) לאחר 3 שניות: אם מכשיר ה-Palm שלך כבוי, לחץ על הלחצן פעם אחת כדי להעיף מבט על השעון. מכשיר ה- Palm יופעל למשך 3 שניות. אם תלחץ פעמיים במשך פרק זמן זה, יישאר מכשיר ה-Palm מופעל. כדי לבדוק תכונה זו, עליך ראשית להסיר את מכשיר ה- Palm מהעריסה, ולכבות אותו. אם סימנת את שתי האפשרויות "Auto-off" ו- "Share" תתבצע החלפה בין יישום ה- Palm ל- Watchmaker בלחיצה השנייה.
Anti flicker (מניעת הבהוב): השתמש באפשרות זו במידה וקיימים הבהובים על המסך. אל תשמש באפשרות זו אם אינך זקוק לה, ישנו עיכוב מסוים בהתחלה.

תפריט – העדפות – התראות (Menu – Preferences – Alarms)

הגדרות התראה עם מחוגים עלולות להיות מבלבלות. נסה ותיווכח. בחר ספריית צלילים אם יש לך יותר מאחת (כלומר רינגטונים ב- Treo).

תפריט – הגדרות שעה (Menu – set time)

הגדר את שעת המערכת ע"י הקשה על המספרים שעל פני השעון וכוון בעזרת + ו - .
System Clock correction (drift) (תיקון שעון מערכת [שינוי הדרגתי]): השמש בערך חיובי אם שעון המערכת מאבד זמן (מפגר), וערך שלילי במידה ושעון המערכת ממהר.
איך זה עובד? בדרך כלל תבצע סנכרון אלחוטי או שתגדיר את שעון המערכת משעון מחשב ה-PC שלך. בניגוד לכך, זהו תיקון לא מכוון (Offline): בכל לילה בשעה 03:14:15, שעון המערכת יתוקן קרוב ככל האפשר לשניה המלאה. עשיריות שניה מושלמות בפרק זמן של 10 ימים.

שאלות נפוצות (FAQ)

שאלה: ההתראות היומיות/שבועיות (Daly/Weekly) שלי אינן פועלות. כיצד ניתן להפעילן?
תשובה: בדוק: - בלוח השעון, או במסך ההתראות (Alarms) "ON" חייב להיות פעיל (מואר). - בעמוד Misc. (שונות), היום בשבוע חייב להיות פעיל (מואר). - גש אל Menu -> Alarms (תפריט -> התראות) ובדוק "Volume" (עוצמה).

שאלה: התקנתי את ספריית "Geeksounds" אבל עדיין יש לי רק שבעה צלילה מערכת. אני משתמש בשפה שאינה אנגלית במכשיר כף היד שלי. כיצד ניתן להוסיף צלילים?
תשובה: Geeksounds (וכן Emrald Sounds) מחליפות את קובץ System_MIDI_Sound במכשיר ה- Palm שלך. למרבה הצער, אם אתה משתמש בשפה אחרת שאינה אנגלית, לקובץ זה יש שם בשפה זרה. הפתרון הוא למחוק את קובץ השפה הזרה. כדי לעשות זאת אתה זקוק ל מנהל קבצים כגון FileZ (חינמי). לפני המחיקה, גבה את המכשיר כדי להיות בטוח! יישומי Palm עובדים ללא בעיה לאחר מכן, כמו גם Watchmaker, אבל יישומים שנכתבו במיוחד עבור השפה שלך עלולים לעשות בעיות.
עזרה עבור FileZ: גש אל "Edit Files" סנן לפי "Type", התחל עם "smrf". סמן את השמות בשפה זרה, גש אל "Details", סמן בדוק את הגודל המכיל 7 רשומות ומחוק.
הערת המתרגם – פעולה זו היא על אחריות המשתמש בלבד, וודא שאתה יודע מה אתה עושה לפני המחיקה!!!

כתב ויתור (Disclaimer)

כתב הויתור מובא כלשונו יחד עם ה תרגום ע"מ למנוע אי הבנות.

עם הפעלת Watchmaker מסכים המשתמש לתנאי הרישיון המופיעים בקובץ Readme.html הנלווה אל התוכנה.

By starting Watchmaker the user agrees to the License Agreement in the file readme.html accompanied by the software.
 
13-Jun-2009