PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories Bubble Shooter
המשחק שימכר אתכם אפיים

 
 
טאגליינס

טיפים בסיסיים ומתקדמים לשימוש כללי ב-iPhone

 
מאת: עופר ליכטמן
ריכוז טיפים שימושיים לשימוש כללי יעיל ב-iPhone.

במאמר זה ארכז טיפים קצרים, ידועים יותר וידועים פחות, בעניין שימוש יעיל ונוח ב-iPhone. הטיפים הללו נמצאים בנוסף גם במאגר הטיפים הקצרצרים באתר.
הטיפים הנ"ל הינם טיפים לשימוש כללי ב-iPhone. אם ברצונכם ללמוד ספציפית על טיפים להקלדה נוחה ויעילה עיברו למאמר הזה.

 • צילום מסך - לחיצה קצרה על כפתור ה-Power וכפתור ה-Home בו-זמנית תיצור צילום מסך ותשמור אותו בגלריית התמונות כ-png.
 • מחשבון מדעי - המחשבון הרגיל של הiPhone לא מספיק לכם? סובבו את המכשיר 90 מעלות ותראו מה קורה.
 • קפיצה מהירה לראש העמוד - ברוב האפליקציות (כמו אנשי הקשר, עמוד אינטרנט וכו', ניתן לקפוץ במהירות לראש העמוד ע"י הקשה יחידה בחלק העליון ביותר של המסך.
 • אפשרויות נוספות בלינקים - כאשר אתה גולש בדפדפן או קורא אימייל ומוצג קישור, הקשה יחידה עליו תעבור לכתובת הקישור אולם אם תלחצו על הקישור לחיצה ממושכת, יפתחו לפניכם מספר אפשרויות בנוגע לאותו קישור, כגון "פתיחה", "פתיחה בעמוד חדש", "העתקה" ועוד.
 • חיוג ישיר מדף אינטרנט - במידה ומופיע מספר טלפון בדף אינטרנט, לחיצה ממושכת עליו תיפתח אופציות חיוג ושמירת המספר ישירות מהדפדפן.
 • שלוש דרכי גלילת אנשי קשר - דרך אחת: גלילת הרשימה עצמה מעלה-מטה. דרך שניה: לחיצה יחידה על אחת מהאותיות המופיעות ברשימת האותיות שבצד המסך. דרך שלישית: לחיצה ממושכת על רשימת האותיות שבצד המסך וגלילה מעלה-מטה מבלי להרים את האצבע.
 • שינוי מיקום/מחיקת אייקונים - לחיצה ממושכת על אייקון כלשהו במסך הבית תגרום לאייקונים "לרקוד". במצב זה אתם יכולים לגרור את האייקונים ממקום למקום, כולל העברתם ממסך אחד לשכנו וכדו. כמו"כ במצב זה מופיעים איקסים קטנים בצד כל אייקון הניתן למחיקה. האייקונים הניתנים למחיקה by default הם אייקונים של תוכנות שהורדו מה-App Store. אייקונים אחרים שהורדו לדוגמה מ-Cydia יכולים להימחק רק דרך ה-Cydia. מחיקת האייקונים בלחיצה על האיקס שבצידם מוחקת את התוכנה מהמכשיר.
 • Soft Reset - במידה והמכשיר קופא, נתקע, לא מגיב למשך זמן בלתי סביר (יותר מדקה-שתיים) - נסו ללחוץ ולהחזיק את כפתור ה-Home למשך כ-6 שניות. עפ"י Apple פעולה זו אמורה לסגור כל תוכנה שרצה ברקע. אם פעולה זו לא הביאה ליציאת המכשיר מקיפאונו, יש לבצע Soft Reset: לחצו בו-זמנית על כפתור ה-Home ועל כפתור ה-Power למשך 10 שניות או עד שמופיע לוגו התפוח. המכשיר יבצע reboot וידלק שוב. מומלץ לבצע Soft Reset מדי פעם (לדוגמה, פעם בשבוע) על מנת "לאפס" את המכשיר ולשפר את ביצועיו. פעולה זו לא מוחקת דבר מהמכשיר. זה כמו Restart מלא למחשב.
 • מחיקת פריט מרשימה - כאשר אנו מעוניינים למחוק פריט מרשימה מסויימת, לדוגמה: פריט SMS או אימייל, יש שתי דרכים לעשות זאת:
  דרך אחת: לחיצה על כפתור "עריכה" גורם להופעת נקודות מחיקה אדומות. לחיצה עליהן גורמת להופעת נקודת אישור ולחיצה עליה מביאה למחיקה. מעבר לכך, יש דרך נוחה יותר: ברשימת הפריטים, החליקו את האצבע על פריט מסויים משמאל לימין ותראו מה קורה. השיטה הנחמדה הזו עובדת על רוב הרשימות במכשיר. לא על כולן.
 • הגדלה והקטנה של דף או תמונה - באפליקציות מסויימות, כגון גלריית התמונות, דף אינטרנט, מסך ניווט ועוד, ניתן להגדיל או להקטין את המוצג על המסך ע"י החלקת צמד אצבעות ממרכז המסך החוצה. הקשה כפולה על המסך תגדיל את התצוגה למקסימום ולחיצה כפולה נוספת תקטין חזרה למימדים הרגילים.
  כנסו לדף אינטרנט, ביחרו קטע טקסט מסויים, תמונה מסויימת או אלמנט אחר בדף והקישו עליו הקשה כפולה. האלמנט שהוקש יגדל ויתאים עצמו אופטימאלית לגודל המסך.
 • שמירת דף אינטרנט כאייקון בדף הבית - ניתן לשמור כל דף אינטרנט כ-Shortcut-icon בדף הבית. גילשו לדף המבוקש. ליחצו על אייקון הפלוס (+). ליחצו על "הוסף למסך הבית" ויתוסף לכם אייקון על מסך הבית המהווה Shortcut ישיר לדף המבוקש. האייקון שיתוסף הוא בעצם תמונת מסך של דף האינטרנט בו ביקרתם.
  אם ברצונכם לעצב בצורה יעודית את האייקון, הגדילו את תצוגת המסך בדף האינטרנט לגודל המתאים כך שיתחום איזור מסויים אותו תרצו "לצלם" לתמונת האייקון. לדוגמה, אם תרצו Shortcut של google.com על מסך הבית, גילשו ל-google.com, הגדילו את המסך כך שרק הלוגו של Google ייראה ואז שימרו את הדף כאייקון בדף הבית כנזכר לעיל.
  הערה: אתרים מסויימים מתאימים עצמם לגלישה במחשבי כף-יד ומגדירים בקוד את תמונת האייקון אשר תופיע כ-Shortcut במסך הבית. באתרים אלו הטיפ הנ"ל לא יעבוד.
 • השתקת צילצול שיחה נכנסת - אם אינכם רוצים לענות לשיחה נכנסת אבל הצילצול מעצבן אתכם, לחיצה יחידה על כפתור ה-Power תשתיק את הצילצול עבורכם וגם תפסיק את הרטט. לעומת זאת, העברת מפסק ה-Mute (בצד המכשיר) לשקט, תפסיק את הצילצול אך הרטט ימשיך.
 • שליחת שיחה נכנסת ישירות לתא הקולי - אם אינכם רוצים לענות לשיחה נכנסת, לחיצה כפולה על כפתור ה-Power תשלח את המתקשר ישירות לתא הקולי.
 • שמירת תמונות מהירה בגלישה או אימייל - אם נתקלתם באימייל או בגלישה, בתמונה שברצונכם לשמור אל המכשיר, ליחצו עליה למשך 2-3 שניות ויפתחו לכם מספר אפשרויות שמירה והעתקה.
 • חיבור ה-iPhone למחשב - השמועות אומרות, שכדאי לחבר את המכשיר למחשב (באמצעות כבל ה-USB) ישירות ולא דרך מתאמים, תחנות עגינה או מפצלי USB למיניהם. השמועות אומרות שהסינכרון בצורה זו מהיר יותר ואם אתם מבצעים Restore או פריצות למיניהן, הפעולה יציבה יותר כאשר המכשיר מחובר, כאמור, ישירות אל המחשב.
 • מעבר ל-"מצב טיסה" לפני סינכרון או גיבוי - חשוב! אתם לא רוצים שתיכנס למכשיר שיחה או SMS במהלך סינכרון או גיבוי נתונים! לפני פעולת גיבוי כנסו ל-[הגדרות] והעבירו את ההגדרה "מצב טיסה" לפעילה. במצב זה התקשורת הסלולרית והאלחוטית מנותקת וניתן לבצע את הסינכרון ללא חשש. בתום הסינכרון החזירו את המצב לקדמותו.
 • גישה מהירה ללחצני ה-iPod - במידה ואתם עובדים על אפליקציה כלשהי בעוד אתם נהנים ממוזיקה איכותית ב-iPod ברקע, יש באפשרותכם לגשת במהירות ללחצני הפעולה של ה-iPod גם בלי לסגור את האפליקציה בה אתם נמצאים ופתיחת ה-iPod. פשוט תלחצו פעמיים על כפתור ה-Home ולחצני ה-iPod יקפצו לכם על המסך, ללא סגירה של האפליקציה האחרת. הדבר נכון גם במידה ואתם במסך הבית או במסך ה-Background הנעול או ב-Standby.
  ניתן לשנות את הגדרת הלחיצה הכפולה על כפתור ה-Home ע"י כניסה ל-[הגדרות > כללי > כפתור הבית].
 • שימוש מושכל בכפתור האוזניות - ה-iPhone מגיע בערכה עם אוזניות של Apple. במורד כבל האוזניות יש גבשושית תמימה המהווה מיקרופון לניהול שיחות וכן כפתור רב שימושי. להלן פירוט פעולות הכפתור:
  * כאשר נכנסת שיחה:
  • לחץ פעם אחת בכדי לענות לשיחה הנכנסת.
  • לחץ פעמיים בכדי לשלוח את השיחה ישירות למענה הקולי.
  * בעת התנהלות שיחה:
  • לחץ פעם אחת לניתוק השיחה המתנהלת.
  * בכל מצב אחר, ללא קשר לשיחה נכנסת או מתנהלת:
  • לחץ פעם אחת בכדי להפעיל את ה-iPod ולנגן שיר אחרון שהושמע (Play).
  • לחץ פעמיים בכדי לקפוץ לשיר הבא (Forward).
  • לחץ שלוש פעמים בכדי לקפוץ חזרה לשיר הקודם (Backwards).
  • במהלך נגינה, לחץ פעם אחת לעצירת השיר המתנגן (Pause).
 • מעבר ממסך למסך במסכי הבית - בנוסף על הגלילה הפשוטה, ניתן לעבור ממסך למסך ע"י הקשה יחידה על הפינה הימנית או השמאלית העליונה של איזור האייקונים הקבועים בתחתית המסך.
  נקודות הקשה
 
28-Sep-2009