PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories הרפתקאות עם igoבארצות הברית
או מה קורה כששוכחים לעדכן הגדרות

 
 
טאגליינס

אלו ישומים ישראלים התקנתם ב-iPhone שלכם?

 
מאת: איילת קורעל
או במילים אחרות: אפליקציות רבותי, אפליקציות
לפני עשור או קצת פחות, כשהאינטרנט התחיל לפרוץ לכל בית ממוצע, הרי מי שלא היה לו אתר ברשת פשוט לא היה קיים.
כבר לא מדברים על הילדים שכל אחד הקים לעצמו אתר מלא נצנצים, סמן עכבר מזדחל עם אפקטים מיוחדים, הבהובים והמתוחכמים גם הוסיפו צלילים ונהמות שונים, אלא גם על הירקן משכונה ג בירוחם, שמצא לנכון להודיע לקהל לקוחותיו מעל דפי הרשת, שבכל יום חמישי בשעה 18:20 יורד מחיר העגבניות ב-10 ורבע אחוז לקילו.
אחרי כן הגיע זמן הבלוגים. לכולם היה בלוג- מיפית-לא-ג מכיתה י"א שמצאה לנכון לספר לכל העולם וזוגתו מה עשתה, אכלה ועם מי נפגשה, דרך חובבים משטחים שונים שפתחו בלוגים עם טיפים בנושא החביב עליהם ואף מקצוענים בשטחים שונים שמצאו דרך לפרסם את עצמם וכלה במנכ"ל Microsoft .
אז מה הטרנד החדש היום?
ישום (או אפליקציה בלע"ז) ל-iPhone.
לכולם, פשוט לכולם יש ישום, ישומון או ישומצ'יק ל-iPhone.
אז למי יש ישום שעבר הכשר בד"ץ, בג"ץ ועיקר העיקרים Apple, בחנות הישומים, ה-App Store החביבה עלינו?
מי לא מוטב לשאול...
אני בחרתי להתרכז בישומים הישראלים, שנחתו עלינו לרגל פרוץ ה-iPhone לחברות הסלולריות בארץ.

אז היו אלו שהוציאו גרסת אתר מותאמת ל-iPhone , וזה כלל כמובן את הבנקים ובערך כל הפורטלים והמגזינים למינהם.
ולא פגרו מאחור גם רשתות טלויזיה בעברית (חדשות של ערוץ 2, מאקו, רשת ועוד), זאפ, יד 2, דפי זהב.
כל אלו, כל כמה שהם נדושים, צפויים, חסרי מעוף ושגרתיים, הם פשוט נוחים מאד.

אבל זו היתה ההתחלה בלבד.
ואז הגיעו אלו שמספקים את צרכי הדת של העם, כשחלקם של האייפוניסטים אינו נגרע – כמו למשל השוס האדיר ל-iPhone Kotel Notes המאפשר משלוח פתק לכתובת בה ידפיסו אותו וישימו בשם השולח בין אבני הכותל (1.99$), וכמובן לא לשכוח את Send a Prayer – Western Wall שזה תיאורו (וזה ציטוט מדוייק!) ב-App Store):
Send a prayer is the only iPhone app that puts you directly in touch with God".
אתה הבנת את זה ז'וז'ו? directly in touch with God :-P , גם זה תמורת 1.99$ (נו בשביל קשר ישיר לאלוהים צריך לשלם...).
וכדי שלא תתפסו ללא כיפה, הנכם יכולים לרכוש במחיר מציאה – 0.99$ את iKippa . ציטוט מה-App Store: "בחר את העיצוב המתאים לך, והפנה את מסך האיפון שלך כלפי מעלה לפני שאתה מניח אותו על ראשך". זו היתה יכולה ליהיות בדיחה מצויינת, לולא המחיר הלגמרי לגמרי אמיתי.
יש גם כאלו שראו את היעוד בישומים לשם שמים וללא תמורה (לפחות לא כזו חומרית) כמו Shabbat Shalom - זמני הדלקת נרות, כניסה ויציאת הבת בערים שונות בעולם וכד',
Menora - ישום לחנוכה המאפשר הדלקת נרות בחנוכיה וירטואלית, הכולל את מילות התפילה ואת מילות השירים "מעוז צור" ו"הנרות הללו" ואף מאפשר להשמיעם,
וישנם כמובן הישומים לפורים כמו למשל "מגילת אסתר".

. ויש את הנועזים ( סקס בצנזורת Apple) כמו "כוסיות בביקיני לייט". " כוסיות בביקיני לייט". לפחות היו כותבים את הדף ב-App Store בעברית פחות עילגת...

ובל נשכח את אלו שמצאו דרך להרוויח כסף ממכירת ישומים שלמראם אתה נזכר בשיר הישן של אורי זוהר "הראש היהודי ממציא לנו פטנטים כמו מנגליסט/The Shpits , שלפי מחבריו זו "דרך מגניבה להכין רשימת קניות עבור אירוח חברים ומשפחה לברבקיו" – אתם בוחרים את מספר האורחים, את סוג התפריט לפי התקציב ומקבלים רשימת מצרכים שעליכם לקנות :-P (ומשלמים עבור התענוג 0.99$).
ומה עם המהמרים? גם חלקם אינו נגרע. הישום המדהים Lottot Helper יסייע בידכם למצוא את מספרי המזל כדי להרוויח ב"Israel's National Lottery" . עבור 0.99$ תקבלו הזדמנות למיליונים. לא שווה?...
הסלוגן "אם שותים לא נוהגים" יושם ב- Drinkulator , אשר יבדוק את כשירותכם לנהיגה לאחר ששתיתם (0.99$).

ועכשיו, ל-פר-סו-מות. המפרסמים מצאו ערוץ פרסום חדש, בצורת ישומים ל-iPhone. אי מתכון(iMatkon) של חברת "סוגת", המביאה מתכונים שבכולם יש צורך במוצרים מבית האריזה של סוגת ושגם מצריך חיבור לרשת על מנת ליהנות ממנו.
חברת דור אלון, המדווחת בנוגע לתחנות הדלק שלה ועל המבצעים המדהימים (מה כבר יש לדווח באופן שוטף על תחנות דלק וכמה מבצעים כבר יש שם?!).
Shock Huff&Puff - ישום בו תנפחו ותפוצצו שקיות שוקו ועל הדרך גם תספגו קצת פרסומת לשוקו ;-).
" שגיא מוטורס סנטר" מביאה לכם אולם תצוגה וירטואלי של המכוניות אותן הם משווקים.
אימון דייטים (כך בדיוק היא נקראת ב-App Store!) מאת מאמן אישי לדייטים – 30 כללים לנשים להצליח בדייט, שנשמע כמו קטע מעיתון "לאשה" משנות ה-50-60 במאה הקודמת (כלל 1: "תמיד היראי במיטבך!" – וואו! 'תה רציני? בטוח אף אחת לא חשבה על זה מקודם!!! אחרי צאת הישום הזה לאקרנים, הדייטים הצליחו עד כדי כך, שמהרבנות מוסרים שהם אינם עומדים בעומס).

ויש את נבחרי הציבור שמצאו גם הם דרך לרתום את מכשיר המחמד לשירותם.
האם כבר הורדתם למשל את הישום המד-אים Danny Danon המספר אודות חבר הכנסת דני דנון (מתפיע, אה?...) – האיש ופועלו למי שלא הכיר (כנראה רוב עמישראל...).

כפי ששמתם לב, לכל הישומים שבאמת (עלק) מכבדים את עצמם נלווית האות אי (i) בתחילת השם, כמו iMatkon ו-iKippa אשר הוזכרו כבר קודם לכן.
מתי כבר יוציאו את הישום המהולל אי-תזאר-אתה-דורך-לי-על-הרגל?!
 
3-Jan-2010