PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories Patish-Pro-5kg
או: מה עושים כשה-PDA שלך מוציא אותך מהדעת

 
 
טאגליינס

המרת קבצי אודיו והתאמתם ל-iPhone / iPod באמצעות התוכנה dBpoweramp.

 
מאת: עופר ליכטמן
מדריך המרת קבצי אודיו לשימוש במוצרי Apple בעזרת תוכנה פשוטה, מהירה ויעילה.

הקדמה

ברחבי האינטרנט אפשר למצוא תוכנות רבות מאד להמרת קבצי אודיו לפורמטים שונים. לאחרונה נתקלתי בתוכנה dBpoweramp מבית Illustrate ושמחתי לגלות שהשימוש בה הוא פשוט מאד, מהיר ויעיל, תוך שמירה על איכות שמע גבוהה לאחר ההמרה. התוכנה מאפשרת המרה של פורמטים שונים באיכויות שונות. במדריך הנ"ל המרתי קבצי flac (קבצי אודיו ברמה מאד גבוהה) לקבצי Mpeg4 תוך שמירה מירבית על האיכות בצורת Apple Lossles, וזאת על מנת להעבירם באיכות גבוהה לשמיעה ב-iPhone. המדריך מלווה בצילומי מסך בתחתית העמוד.

הורדת התוכנה והתקנתה

את התוכנה ניתן להוריד בקישור: http://www.dbpoweramp.com/download.htm. בדף תמצאו כמה תוכנות להורדה, התוכנה המדוברת היא "dBpoweramp Music Converter" (כ-5 וחצי מגה). לחצו כאן להורדה ישירה של התוכנה (exe). התוכנה יורדת בגירסתה המלאה למשך 21 ימים. לאחר תקופה זו הגירסה הופכת לגירסה החינמית והמוגבלת. אני עשיתי שימוש בתוכנה מייד לאחר הורדתה בגירסתה המלאה ולכן אני לא יודע מה מגבלות הגירסה החינמית. מי שמעוניין לרכוש את התוכנה לאחרת תקופת הניסיון יכול לעשות זאת בלחצן ה-Register ולשלם 36$.

לאחר הורדת קובץ ההתקנה, הפעילו אותו ועיקבו אחר ההוראות הגנריות הפשוטות להתקנה מהירה.

הפעלת התוכנה

התקנת התוכנה יוצרת תיקייה בנתיב: C:\Program Files\Illustrate\dBpoweramp במידה ולא שיניתם את הנתיב בהורדה. בתוך התיקייה תמצאו את הקובץ MusicConverter.exe.

הפעלת התוכנה

לחיצה עליו תפתח חלון סייר בו אתם מתבקשים למצוא ולסמן את הקבצים אותם אתם מעוניינים להמיר. סיירו אל התיקייה הרצוייה וסמנו קובץ אחד או יותר להמר.

סימון הקבצים המיועדים להמרה

ליחצו על Open לפתיחת הקבצים בתוכנה.

החלונית הראשית של התוכנה

בחלק העליון של החלונית פיתחו את הרשימה "Converto to" וביחרו את הפורמט אליו תרצו להמיר את קבצי המקור.

בחירת פורמט ההמרה הרצוי

בהפעלה ראשונית של התוכנה לא כל האפשרויות תהיינה פעילות. בחירה באפשרות הלא פעילה של Apple Lossless תקפיץ הודעה שצריך להוריד קודק נוסף לתוכנה. המשיכו עם ההוראות הפשוטות ותנווטו החוצה מן התוכנה אל דף הורדות נוסף באתר, שם תורידו exe נוסף אל המחשב. הפעילו את הקובץ הנוסף והאפשרויות שהיו לא פעילות תהפוכנה לפעילות. מהלך קצת מיותר אבל ככה זה....

לחיצה על כפתור List/Rename תפתח חלונית חדשה עם פירוט כל הקבצים שנבחרו להמרה. בחלונית זו אפשר לערוך את שמות הקבצים ולהסיר סימון מקבצים לא רצויים אם יש.

עריכת שמות הקבצים והסרת הסימון מקבצים לא רצויים

סגירת החלונית הזו תחזיר אתכם לחלונית הראשית של התוכנה.

תחת Output Location בחרו באיזה מיקום הקבצים המומרים יווצרו - בתיקייה המקורית או לחילופין בתיקייה חדשה אשר תבחרו. סימון האפשרות Dynamic תפתח חלונית נוספת, בה תוכלו לערוך פרטים רבים הנוגעים לקובץ האודיו המומר.

עריכת פרטי קובץ האודיו המומר

סגירת החלונית הזו תחזיר אתכם שוב לחלונית הראשית.

לחיצה על כפתור Add תפתח אפשרות של AddDSP Effect שתפתח Install DSP Effect now.

Install DSP Effect now

לא ביצעתי את ההורדה הזו ולכן אני לא יכול להגיד מה עומד מאחוריה.

סוף הסיפור - ההמרה

וזהו בעצם. לחיצה על כפתור Convert תפתח את חלונית ההמרה, שם תוכלו לצפות בהתקדמות הפעולה .

תצוגת התקדמות הפעולה

להפתעתי, המרת קבצי אודיו גדולים ארכה זמן קצר מאד. בתום ההמרה, הקבצים החדשים יופיעו בתיקיית היעד אותה הגדרתם. מעבר מעל קובץ יקפיץ תיבת טקסט המפרטת את כל הנתונים אודות הקובץ כתוסף של התוכנה.

תאור הקובץ

נתוני ההמרה ב-Apple Lossless

התוכנה מבצעת את ההמרה בצורה מפתיעה לטובה מבחינת שימור איכות קובץ המקור. אני לדוגמה המרתי מאות קבצי flac איכותיים, כשכל אחד מהם שוקל כ-25MB בממוצע. כשהמרתי בעבר את הקבצים הנ"ל לפורמט MP3, הקבצים הצטמקו לכ-5MB בממוצע והאיכות הצטמקה בהתאם. לעומת זאת, התוכנה המירה את הקבצים ב-Apple Lossless לכדי כ-22MB בממוצע.

 
4-Apr-2010