PDAce   PDAce   PDAce
 
סקירות ומדריכים
חפש
 
דף הבית
סקירות ומדריכים
השוואת מכשירים
מילון מונחים
תוכנות מומלצות
קישורים לאתרים נבחרים
הוראות שימוש באתר
מי אנחנו
טאגליינס
 
החיים מבעד ל-PDA
PDAce - Stories ההבדלים בין משתמשי פאלם ו-PocketPC
שני עמים שונים שתהום חוצצת בניהם, עפ"י דני

 
 
טאגליינס

מעבר ל-iOS4 ב-iPhone

 
מאת: שמעון בורשטיין
חוויית שימוש ראשונית
ראיתם איזה רקע מקסים ניתן להוסיף? :) כמאמר הידוע, "מי שנכווה מקפה עושה פו על גלידה". ובכן, כמי ששדרג בעברו מס' מכשירי WM (רק בכדי לגלות שבעקבות השדרוג הם הפכו לאיטיים יותר, מעצבנים יותר ויעילים פחות) בחרתי הפעם לחכות מס' ימים עד לשדרוג המיוחל לOS4 . ובכן בליל אתמול, גבר עלי יצרי והאייפון שודרג. מדובר במכשיר 3GSברשת סלקום, לא פרוץ וללא כל הפרה של הסדר הטוב כפי שהוא בא לידי ביטוי בכתובים של "האח הגדול" עם התפוח.
השדרוג עבר בדיוק כפי שהורגלתי במכשירי WM ומיד בתום התהליך התנוססה על המחשב הודעת שגיאה ועל המכשיר הופיע לו התפוח המפורסם כשהוא, רחמנא ליצלן, נגוס בפינתו הימנית. ככל חובב גאדג'טים שכבר התנסה פעם או פעמיים במצבים דומים החלטתי לעשות את המעשה האחראי וללכת לחפש את עשתונותי (שכן, אלו אבדו מיד עם הופעת הודעת השגיאה). לאחר שביצעתי תהליך איחזור של המכשיר ושיחזור של התוכן הופתעתי לגלות שכעת הוא פועל על מערכת ההפעלה החדשה.
נו... שווה?
בטח שווה! מצויין! בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה, זה טוב, כלומר... נחמד, כאילו... יש פה כמה פיצ'רים ממש נחמדים אבל בסה"כ לא משהוא שלא הייתי מסתדר בלעדיו, חבל שלא כללו קוצב לב בשביל ההתקף של הודעת השגיאה.
מה נוסף? להלן הפונקציות העיקריות שהספקתי לשים אליהן לב (חצי יום של שימוש מאז השידרוג) מסודרות ע"פ נחיצות:
התיקיות: אחד הפיצ'רים השימושיים, לא עוד גלילה של שבעה מדורי אפליקציות מיותרות שהורדנו בדולר כל אחת ומכיוון ששילמנו אנחנו לא מוכנים למחוק אותן. לחיצה ארוכה על אחד האייקונים וגרירה של אייקון אחד על גבי חברו תהפוך את שניהם לחברים בתיקיה משותפת. חשוב מאד להשאיר את היישומים היותר שמישים (המשחקים השווים באמת) מחוץ לתיקיה כדי שישארו נגישים בקלות.

תיקיה פתוחה

נעילת הסיבוב: כבר יצא לכם לשחק משחק בשכיבה? התעצבנתם כשהמסך הסתובב באמצע? התיישרתם והמסך התיישר ואז חזרתם לתנוחה נוחה בכדי למצוא שהמסך שוב הסתובב? נשברתם והלכתם לשחק בשירותים? אם כן, זהו הפיצ'ר בשבילכם. לחיצה כפולה על כפתור הבית וגלילה ימינה תחשוף ממשק לנגן הMP3 ולשמאלו כפתור אפור עם ציור של חץ מעוקל.

נעילת סבוב התצוגה

לחיצה על הכפתור תנעל את סיבוב המסך. חשוב לזכור לפתוח אותו אח"כ כשעוברים למשחק עם האיש השמן שצריך לצעוד על חבל דק ע"י איזון המכשיר כי אחרת הוא נופל.
בהקשר הזה חשוב לציין שנעילת המסך היא רק למצב מאונך (פורטרט) כך שגלישה ברשת עדיין נוחה יותר בשירותים.
ממשק המצלמה: המצלמה זכתה לממשק חדש המאפשר שתי אופציות מענינות, האחת, ביצוע פוקוס ע"פ נגיעה בנק' מסויימת במסך, והשניה, זום דיגיטאלי. אפשרות הפוקוס "מגניבה" ככל שתהיה לא מגובה באופטיקה החומרתית המתאימה ומושגת בעיקר ע"י משחקי הצללה של יתר האובייקטים (בעברית, לא ממש יעילה אבל נחמדה). הזום הדיגיטאלי הוא למעשה "מתיחה" של התמונה ללא שיפור של רזולוציה (בעברית, חרא של דבר, כמו להגדיל אחר כך את התמונה עם היד ולחתוך את גודל השדה ליותר קטן(.
ריבוי משימות (multitasking): ובכן, זהו הפיצ'ר שכולם ציפו לו. זו האופציה שאנשי האנדרואיד ומערכות הפעלה אחרות (יש אנשים שעדיין מגדירים WM כמערכת הפעלה) כה אוהבים לנגח באמצעותה את מכשירי האייפון, ובכן, לא עוד! מהיום גם לאייפון יש ריבוי משימות. באמת?! ... לא!!! "ריבוי המשימות באייפון" מוגבל ליישומים שמותאמים לריבוי משימות (כרגע מתוך קרוב ל120 אפליקציות שיש לי על המכשיר פחות מ10 תומכות באמת במולטיטאסקינג). למה הכוונה? עד לשדרוג הפעלת ישום אחד היתה מחייבת סגירה של היישום הקודם, כעת, הפעלת יישום מחייבת סגירה של היישום הקודם (אלא אם מתכנת היישום תכנת אותו כך שיוכל לפעול ברקע, בדומה למה שהיה בעבר במכשירי "פאלם" עליה השלום) וגורמת לו להופיע בשורה של יישומים פתוחים. בכדי להגיע לאותם יישומים "פתוחים" יש ללחוץ פעמיים על כפתור הבית. דא עקא, בכדי לסגור יישום "באמת" עלינו ללחוץ לחיצה ארוכה על אחד האייקונים בשורת המשימות ואז נוכל לסגור אותם אחד אחד. אין דרך לסגור תוכנה באופן מלא מיד עם תום השימוש בה, יש צורך לעבור דרך אותה שורת משימות. לא נורא, בעתיד תופיע אפליקציה שעושה את זה. מיד לאחר מכן תחל מכירה של מאין מקלוני פלסטיק בכדי לגעת במסך בצורה יותר מדוייקת ואז .... (לטובת מי שלא השתמש במכשירי WM ולכל מי שלא הבין את ההומור הדק בשורה האחרונה, זהו הומור של איש מריר שהוציא אלפי שקלים אל מכשירים לא נוחים ועוד מאות שקלים על עזרים שיהפכו אותם למשהוא שהוא בין ממש לא נוח לבלתי נסבל). לסיכום עניין המולטיטאסקינג, לראות כדורגל, לפצח גרעינים, לשתות בירה ולקלל זה לא מולטיטאסקינג, זו פעולה אחת!
מה עוד?
באופן כללי לא נצפו אסונות נוסח WM ואין ירידה במהירות הפעלת המכשיר. באופן סובייקטיבי, יש ירידה קלה בזמן הסוללה (יתכן וזו נובעת מהעובדה שאני משחק הרבה באפשרויות המערכת החדש). מדי פעם המכשיר "זורק" אותי מיישומים, תופעה שלא חוויתי מאז השדרוג מG3 לGS3 אבל לא משהוא נורא.
בסך הכל השדרוג נחמד ומומלץ אבל בהחלט לא MUST, לפחות לא עד שמספר גדול יותר של אפליקציות יותאמו לריבוי משימות. לבעלי מכשיר פרוץ אני ממליץ שלא לשדרג לפחות עד שיפתרו כל הבאגים שדווחו (מנעילה ועד להיעדר יכולת גלישה).
מקווה שנהניתם.
שמעון
 
11-Jul-2010